Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam kiságyba?...

Hogyan szoktassam kiságyba? Már késő?

Figyelt kérdés
A baba két hónapos. Mivel a szüleim házába szültem nem volt eddig lehetőség saját szobát adni neki és velünk volt sgy szobában. A párom 3 műszakozik, ezért kell neki a saját kis szoba, így elköltöztünk egy 2 szobás házba. Itt saját szobája lett a kicsinek, és szeretném beleszoktatni a kiságyba. Császár miatt úgy volt az egyszerű hogy ha már amúgyis egy szobában vagyunk velünk alszik a baba az ágyban, viszont szeretném átszoktatni a szobájába a kiságyba. Próbálom betenni de akkor mindig felkel fél óra múlva és sír értem. Mit tegyek? Sikerülhet még?
2023. ápr. 29. 03:28
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
50%

Nekem sosem aludt kisagyban.. Minek. Egyikonk sem aludt volna jol..


O nyugtalan lett volna mert persze hogy kell az anyai melegseg plane ilyen korban en pedig sokszor felebredtem volna, atmenni, szoptatni stb.


Mellettem aludt mindig ha felebredt magamhoz huztam aludtunkntovabb.


Most 17 honapos van egy Montessoris padlos agya. Azt elfogadta, atalussza benne par honapja az ejszakakat es mi is a mi agyunkban mar.


Az en lanyom utalta a racsos agyat... Ha csak fele emeltem uvoltott... 1x volt benne 1 percre aztan ennyi.


Nem kell ezt a kulon alvast eroltetni az elejen. Teljesen termeszet ellenes dolog

2023. ápr. 29. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Az elején napközben kiságyban aludt. Tudott ott aludni, tehát ő nem utálja a kiságyat. Cyak hozzászokott hogy velünk alszik.


Nem kérdés hogy külön kell tennünk. Nem tesz jót a házas életünknek sem hogy velünk van. Mellette én nem tudok ellazulni, számomra perverz mellette szexelni.

A férjem 3 műszakban dolgozik így ez sem jó a babának. Sokszor épphogy elaltatom felkelti az ébresztője. Vagy maga a férjem amikor megjön.

Arról nem is beszélek hogy ő még délután is alszik. Nem tudom itthagyni az ágyon, az balesetveszélyes. Simán leforoghat.

Plusz önző vagyok és szeretnék legalább este nyugodtan kipihentetően aludni anélkül hogy figyeljem vesz-e levegőt (sokszor sajnos arra riad hogy nem vesz és már nekem is kellstt ez miatt keltenem). Én is mély alvó vagyok, nem jó hogy folyton stresszelek nehogy ráfeküdjek véletlen. Hiába van francia ágyunk nyomorgok mert ő is kiterül a férjem is én meg a kettőjük között szorongok.


Ez így senkinek sem jó.

2023. ápr. 29. 04:59
 3/33 anonim ***** válasza:
58%

Tehát nem kiságyba, hanem külön szobába szoktatásról van szó.

Na de ha arra riad, hogy nem vesz levegőt, akkor pláne vele kell aludni, nem? Szerinted ha külön szobában alszik, akkor ez majd megoldódik?? Tedd a kiságyat a franciaágy mellé, mint egy babaöblöt és vegyél légzésfigyelőt.

Szexelni nem csak a franciaágyban lehet ám.

Én a fiamat 10 hónapos koráig egyszerűen nem tudtam kiságyba tenni, ha fejre alltam, alkor sem. Vannak ilyen babák, akik nagyon igénylik a testközelséget.

2023. ápr. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

A szex teljesen normális dolog. Semmi perverz nincs benne. Igy jött létre ő is.

Viszont azt nem értem , teljesen érthetetlen, ha nem vesz levegőt és keltened kellett már, akkor miért akarod külön szobába rakni? Nem pont hogy figyelned kellene? Én betenném a kiságyát a szobátokba légzésfigyelővel.

2023. ápr. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Itt senki nem hallot légzés figyelőről?! Azt nem tudom a mi matracom alá betenni. Azon hallom ha mondjuk nem vesz levegőt. Míg ha melletünk alszik én is alszok és nem vesz azt nem hallom. Ha odateszem az ágy mellé a kiságyat mégis hogy a francba megysk én ki az ágyból?! Nem tudom mind a két oldalát lekeríteni. Plusz attól még az nincs megoldva hogy ne fekedjek rá meg elférjek.


Nem kérdeztem ki szerint nem kéne átteni a gyereket a kiságyba. Az írjon aki tud válaszolni hogyan tudnám átszoktatni.

Lehet normális mellette szexelni. Én nem tudok úgy. Nem tudom irányítani az érzéseim. Plusz had ne keljen már máshol csinálni. Attól hogy van igenis jár a kényelem a szülőknek is.

2023. ápr. 29. 06:33
 6/33 A kérdező kommentje:
Nem egy nagy házról van szó. A légzésfigyelő meg nagyon hangos tehát hallanánk. Annyi lenne a különbség hogy nem kelne fel folyton az apjára. Na meg ha az apja éjszakás akkor is a kúlöm szobában kell lennie ott kell pelenkáznom neki is ott kell piheni. Innentől kezdve ez se kérdés.
2023. ápr. 29. 06:36
 7/33 anonim ***** válasza:
80%

Nem gondolom, hogy ezen múlik. Nálunk a kezdetektől volt saját gyerekszoba és gyerekàgy, bár az ágy alapvetően a mi szobánkban volt a kezdetekben, de az első 1-2-3 héten túl sosem aludt benne.


Pedig nem terveztük magunk közé venni, de hiába, mihelyst beraktuk a kiságyba vagy mózeskosárba, egyből ordított, ha sikerült is nagy nehezen beletenni, 15-20 perc múlva ordítva ébredt. Volt éjszaka, hogy 10-szer raktam bele, járkáltunk vele 2 órákat, hogy annyira mélyen bealudjon, hogy az ágyába tudjuk tenni, mindent próbàltunk, kikészültünk az idegtől, nemalvástól, fáradtságtól és 3 hónap után feladtuk.


Néha megpróbáltuk utána is a kiságyába szoktatni, sosem ment, csak úgy aludt, ha velünk lehetett. Aztán olyan 1,5 éves korában kapott a szobájába leesésgátlós nagyágyat, na azóta ott alszik, nem is akar már velünk.


Egyszerűen vannak gyerekek, akik elvannak a kiságyukban és vannak, akik nem, meg vannak olyanok, akiket ordíttatnak inkább a szüleik, de akkor is oda kényszerítik. Ez van. Most engedjétek el a dolgot, majd megpróbáljátok később. Az, hogy a legelején aludt a kiságyában, semmit nem jelent, az újszülöttek kb. bárhol elalszanak.

2023. ápr. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy nem tudom, miért kell mellette szexelni, mi kimentünk a szobából és szexeltünk máshol, sose volt ilyen problémánk :D


Vagy szimplán másik szobába akarod "szoktatni"? Azt kell megértened, hogy ezzel nem tudsz mit kezdeni, ha ilyen a gyereked, hogy veletek akar lenni. Majd kinövi idővel, erre nem lehet szoktatni őket igazából.

2023. ápr. 29. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
58%

"Attól hogy van igenis jár a kényelem a szülőknek is."


Na ezt a gondolatot kellett volna elengedni már gyerekvállalás előtt. Nyilván nem kell mindent a gyereknek alárendelni, de tetszik vagy sem, sok dolgot igen, mert egyszerűen nem fogsz tudni mit csinálni, pláne ilyen pici gyerekkel.


Nehogy azon hisztizz màr 2 hónapos baba mellett, hogy neked mi jár, bmeg, hát az a pici még a világáról sem tud, most őt kell előtérbe helyezte, nem a vágyaidat, nem véletlenül pofázzák el ezerszer mindenhol, hogy a gyerekvállalás lemondással és önzetlenséggel is jár az öröm mellett.

2023. ápr. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
73%
Kedves Kérdező! Nálunk ez úgy működött, hogy minden este szopizással aludt el és egy idő után át tudtam tenni a kiságyba. Estére már volt annyira fáradt, hogy ezt meg tudtuk így oldani. Éjjel többször felkelt persze és én mindig mentem, szopi/ringatás és kiságyba vissza. Eleinte az is segített, hogy fehér zajt kapcsoltam neki, ettől mélyebben és nyugodtabban aludt. Napközben szinte sosem volt annyira kimerült, hogy ne ébredjen fel arra, ha be akarom tenni az ágyba, akkor velem/rajtam aludt.
2023. ápr. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!