Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Dacból nem alvás mikor rendező...

Dacból nem alvás mikor rendeződött?

Figyelt kérdés
Lányom 3 éves. Oviban minden szó nélkül eszik, alszik, mint egy kisangyal. De ez havonta kb 5 nap, mert amúgy mindig beteg, most is. Itthon nem bírom altatni, és nem eszik semmit, mindenre azt mondja, hogy nem szereti. Ez nem is annyira érdekel, de az alvás... Vörösek a szemei, az ujja a szájában, dölöngél, de NEM HAJLANDÓ ALUDNI. Sokféle altatást próbáltam, ilyen délután 4 fele akarna elaludni, nyilván nem engedem. Akkor meg már hisztizik, hogy aludni akar. Ismétlem, már délután 1-kor nyilvánvalóak a fáradtság/álmosság jelei rajta, de nem akar aludni. Már minden nap bőgök, hogy egy 3 évest nem bírok irányítani... Szóval, várható valamikor ebben javulás? Ha valakinek volt ilyen...
2023. máj. 2. 14:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
16%
A legtobb gyerek ekkor mar nem igenyli az alvast, ne eroszakoskodj vele.
2023. máj. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Te elolvastad a kérdés leírását? Látszik rajta egyértelműen, hogy álmos. És az óvodában is alszik mindig, nem kell neki könyörögni. Csak itthon nem akar.
2023. máj. 2. 14:51
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos nagyon segíteni nem tudok, nálunk 3,5 éves, ő az oviban se nagyon hajlandó aludni. Itthon is látom, hogy álmos és hisztis, ha nem alszik, mégse megy. Nálunk egyedül a nagyon szigorú napirend válik be, ha ébredés után pontban 5 órával eszik és 5,5 órával elkezdjük az altatást, különben nagyon nehézkessé válik a dolog. Ezt sajnos az oviban nyilván nem tudják tartani, csak mi itthon.

Nem tudom mi lenne amúgy az igazi megoldás, de nagyon együttérzek.

2023. máj. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Az ovodaban mentalisan lefarad, azert alszik.

Akkor altasd el ha almos, mit varsz tolunk ?

Ha valaki almos, akkor elaszik. Ez biologia, ennyi.

2023. máj. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az alvásnak két titka van. Egyik ha nagyon korán ébred, a másik ha nagyon lefárad. Na meg persze ha látja rajtad, hogy nem stresszel a dolog. Próbáld ki a fordított pszichológiát, mondd neki, hogy nem aludhat 1kor. :))
2023. máj. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Születésétől ilyen a gyerekem kb. csak ő máshol sem alszik. A titok a lefárasztás nálunk és az, hogy pont időben elcsípjem... Vagyis még nem annnnyira nagyon fáradt, de már kezd. (Köszi...) Ha ez megvan, simán bealszik. Ha nincs akkor kínszenvedés, könyörgés, 26 ágybavisszatétel, stb. és egyszercsak elájul. Persze megoldás lehetne, hogy akkor nem alszik, akkor viszont az egésznap pocsék hiszti már... Szóval melyik ujjamba harapjak szindróma ugye.

Nem tudok okosat mondani, csak hogy kitartás. Ha eddig nem ilyen volt, akkor lehet, hogy az oviban jobban elfárad, ezért alszik el könnyebben, vagy már kezdi elhagyni a délutáni alvást, de egy alvás sok, nulla kevés. Nehéz kitalálni...

2023. máj. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nagyon le kell fárasztani, nálunk ez két óra játszóház délelőtt. Az ovi teljesen más, mert ott nem tud kirohangalni a szobából, meg szórakozni anyával. Lányom 5 éves és 3 éves kora óta nem alszik délután, az oviban viszont mindig.
2023. máj. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az en nagyobbik gyerekem 2,5 eves koratol nem aludt. Sem otthon, sem a bolcsiben. Elotte csakis ugy, ha olben ringattam, es nem tettem le. Meguntam, nehez volt, es vegelett az alvasnak napkozben. Az volt, mint nalatok meg jopar honapig. En beraktam babakocsiba idonkent, es setaltam vele razosabb uton, ugy neha elaludt. Egy ido utan atallt arra, hogy ejjel valamivel hosszabban aludt. Van, hogy este 7:30tol reggel 6:30-ig alszik, pedig mar 7 eves iskolas.
2023. máj. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

4 a fiam, de a bölcsiben is ritkán aludt el, itthon simán elaludt.

Ma reggelinél már látszott, hogy álmos 7 előtt kelt, 8kor reggelizett, dörzsölte a szemét.

Gondoltam na ma elalszik az iviba, fenét.

Itthon is csak úgy alszik el ha bent fekszem én is, sokszor én alszom el előbb(déli alvás, este alszik mint a bunda), ha nem megyek be nem alszik el és úgy jön ki, hogy dörzsöli a szemét látszik, hogy tök álmos.

Nem értem mért ilyen lüke, 2 órát van bent a szobában, csöndben, pakolgat, könyvet néz, de azért sem alszik.

2023. máj. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nalunk is ez van, mellefekve elalszik, ha nrm fekszem melle nem.
2023. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!