Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akinek napközben nem alvó...

Akinek napközben nem alvó babája volt, hogyan tudott segíteni neki, hogy legalább egyszer aludjon egy jót?

Figyelt kérdés
Hosszú a sztori, ha mindent le kellene írni. De megpróbálkozom osszeszedni röviden, hátha valaki tud vmi ötletet adni, amit nem próbáltam. 2 hetes korában kezdődött azzal, hogy délutánonként egyfolytában cicin akart lenni. Ezt a dolgot orvosltuk a 4. Hétre. Fokozatosan megtanult 2,5 - 3 órára enni. Az 5. héten már nagyon szépen aludt napközben is. Ha megébredt magától visszaaludt. Nem hasfájós, refluxos. De a nemalvás nem igazán fogható semmire napközben. Ha nem bukik, akkor se alszik. A harmadik héttől minden reggel és délután kocsiba ülünk, hogy a tesot suliba és hazahozzuk. A kocsi hangja elnyomja, alszik benne. De ott is felületesen, sokszor felsír. Reggelről hordozóstól behozom a házba és ringatom benne 3 percenként, hogy akkor pihenjen legalább összefüggően 1-2 órát. Ha abból felebred, onnantól kezdve megy a cirkusz, egészen az esti alvásig. Nem tudom elaltatni max 20 percre. Tudom, hogy onnantól van mélyalvás, de ha a karomban marad, akkor is megébred és nem alszik vissza. Borzasztó nyűgös és semmit nem lehet mellette csinálni. A másik fiamnak is szüksége lenne rám. Segítségem nincs. Mindent egyedül kellene megoldani, de így nem lehet. Valaki aki hasonló cipőben járt, mi volt neki a megoldás rá? Ő most 10 hetes.

2023. ápr. 5. 06:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Hordozó (rugalmas kendő, csatos, sok minden van a piacon). Így a kezed is felszabadul, és ő is a testközeledben maradhat (és jó eséllyel el is alszik).
2023. ápr. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is a hordozókedndő vált be, abban szopizni is tud és a nagyobbal is tudok foglalkozni közben. Mondjuk ennek ellenére 20 percnél tovább napközben csak akkor alszik, ha cicin van/kezemben, illetve ha sétálunk vagy játszóterezünk, tehát szabad levegőn vagyunk közben. Tiszta mázli, hogy a nagyobbikkal délután mindig menni kell valahova. De én így tudom megvalósítani az igény szerinti szoptatást és a testközelséget egy nem egész 3 éves mellett is.

A házimunka is végezhető így, 10 hetesen már akár hátra is kötheted, úgy nagyságrendekkel könnyebb főzni/takarítani.

2023. ápr. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem leirni, hogy mi az amit kipróbáltam:

Hordozókendő:2szer maradt el benne, azóta ordít.

Kertes házban lakunk, van nagy terasz, babakocsiban aludhatna a levegőn a konyhából rá is látok, de szintén 20 perc múlva felriad és addig is egyfolytában tologatni kell.

Babafészekbe visszaszoktatás, nulla szintén 0 siker.

Hason aludt, de már azt is utálja.

Fehér zaj szintén nem válik be.

Cumizni nem tud így az sem.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Most értünk haza a reggeli körről. Már sír is. Úgy tűnik a mára tervezett gulyásleves se valósul meg..

2023. ápr. 5. 08:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát először is nem csináltam semmit. A férjem takarított én meg megfőztem. A gyerek 4 hónapig csak szoptatós párnán volt hajlandó aludni. Én azt hittem kihullik a hajam. Főleg amikor mondta valaki, hogy ó hát próbáljam letenni a kiságyba. Nahát arra nem gondoltam. Jó hír, hogy elmúlt, rossz hír, hogy bármit tettem csak magától múlt el. Kitartás, próbálj meg mindent elengedni amit csak lehet! Elröppen az idő, hidd el!
2023. ápr. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
12 hetes a babám és kb. 9 hetes korában kezdődött, hogy ha fejreálltam is csak 20 percet aludt BÁRHOL (rajtam is). Hordozóban ordít, babakocsiban ordít, kiságyba le tudtam tenni de ugye 20 perc után ébredt. Most az elmúlt 3-4 napban elkezdett újra 40-60 percet aludni, tegnap már aludt 2 órát is. Nem tudom mi változott, egyszercsak megjavult. Vannak ilyen időszakok, majd elmúlik. Rendeljetek ebédet addig is, mást nem nagyon tudsz. Kitartást!
2023. ápr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek ❤️❤️
2023. ápr. 5. 12:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk csak a rajtam alvás segített hónapokig, legalább így aludt. Nekem mákom volt, mert első gyerek, másik mellett ez nem nagyon kivitelezhető sajnos. Tegyük hozzá, hogy szinte SEMMIT nem csináltam az első fél évben kb., mert annyira többemberes volt, kaját rendeltem, anyukám főzött, férjem a melóhelyén evett. Takarítás amit értem napközben, amikor ébren volt, meg ha a férjem hazaért. Utána szép lassan visszatértünk a normál kerékvágásba. Kitartás!
2023. ápr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!