Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ki hogyan altatja a babáját?...

Ki hogyan altatja a babáját? Napközben és éjjel? Napközben besötétítetek az alváshoz? Hogy tudnám végre porszívó nélkül elaltatni?

Figyelt kérdés

Lassan 8 hónapos babám szerintem szerencsére jól alszik. Csak sajnos nem tudom sose elaltatni. Korábban a mellkasomon elaludt, meg olykor a hordozóba is magamra csatolva. Most már hetek óta sajnos csak a porszívó segít. Ha magamra csatolva el is alszik, egyből felkel, ha kicsatolom.

Másik szobában alszik a kiságyában. Nem is akarnám magunk között altatni, de már azt is megpróbáltam és nem nyugodott el köztünk sem.

Imádom őt, nagyon sokat vagyok vele, megvan minden nap a tartalmas közös idő. Mostanában jobban igényli, hogy kézben legyen.

Sokszor rosszul érzem magam emiatt, hogy nem tudom elaltatni a saját gyerekemet. Minden ötletet, tanácsot örömmel fogadok. Bármit kipróbálnék, kivéve a sírni hagyást.



2023. máj. 10. 19:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Annyi jutott még eszembe, hogy sosem fogadta el a cumit. Hüvelykujját szopizza többnyire alvás előtt. Ez is jel, amikor már kezd fáradni.
2023. máj. 10. 19:59
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Marmint telefonrol megy aporszivohang? En 1,5 eves koraig altattam feherzajjal akisebbikem, pontosabban pink noise-zal, az allitolag nemmegterhelo az agyuknak (oceanzugast tettem be), es igy volt 2-3 ora, mireeloszor ujra felebredt, de volt, hogy addig vegig ment a hang. Baratnom meg ketevesen is egesz ejjel pink noise-zal altatta a gyereket, mert igy ott tudta hagyni a szobaban, konnyebben visszaaludt, kevesebbet ebresztette oket.
2023. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korában séta közben aludt el babakocsiban vagy a hátamon. Amikor nagyon meleg lett, akkor álltunk át arra hogy a két alvás előtt szoptatás közben elaludt, és utána tettem le, de 30.perc utan vissza kellett meg altatni (2x1,5 ora)
2023. máj. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

17 honaposak vagyunk. az esti / ejszakai alvas mindig szuper volt.

a nappali is - DE CSAK babakocsiban. jarkalni sem kell vele de bele kell rakni kicsit ringatni elalszik majd hagyod allva 2 orat szo nelkul alszik.


szerencsere kertes hazban lakunk igy telen nyaron kinnt alszik a kertben (igen telen rendesen bepakolva, barany szorrel körbe veve..)


esetleg napközben babakocsiba rakni?


aztan az is lehet epp növekedesi ugrasban van es vissza all megint a szep elet.

2023. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vidd ki a friss levegőre babakocsiban, ott könnyen elalszik. Pocak legyen jól tele. Nálunk is segített a fehérzaj, illetve még a lassan csorgó csapvíz hangja.

Kitartást, ha majd elindul, nagyon elfárad majd és aludni fog!

2023. máj. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Derjaderja ***** válasza:
47%

Én ezt a besötétítést sosem csináltam. Max ha betűz a nap.

Én is jól alszom bármilyen fényviszony esetén, az egyetlen amit nem bírok, az a lehúzott szoros rolós sötét. Volt olyan pasim aki a gyermekkori kötelező elsötétítés miatt csak így tudott aludni, én nem szeretnék hasonló rögeszméket kièpíteni.

Mindkét gyerekem jól is alszik nappal.

2023. máj. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8 hónapos kora körül az én kislányom alvása is borult. Annyi mindent tanult egyszerre szerintem, hogy az idegrendszere nem engedte kikapcsolni, vagy nem tudom. Gyakran megébredt, nehezen aludt el, szenvedtünk. Most 11 hónapos és egész jól beállt. Mindig úgy altatom, hogy mellette fekszem. Tápszert kap (nappal csak keveset, este még egész étkezés) alváshoz. Nappal félhomályt csinálok, este ugye teljesen csend van. Mindkét elalvás előtt van egy-egy rutinunk (egyet alszik nappal), így már tudja mi jön. Van amikor magától jön, van amikor küzd az alvás ellen. Ez ilyen... :)
2023. máj. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem telefonról megy a hang, hanem ténylegesen bekapcsolom a porszívót. Elalszik, utána pedig kikapcsolom.

Nem rossz dolog, hogy másfél-két évesen is így alszanak el? Félek, hogy annyira megszokja, hogy csak azzal tud majd elaludni. Azt pedig nem akarom. Nem tervezzük bölcsibe adni jelenleg, de ha muszáj lenne később, ott hogy tudna elaludni porszívó nélkül?

Sajnos nem tudtam sokáig szoptatni, nem indult be a tejem. Ez sajnos nem opció nálunk.


Éjjel szerencsére nálunk is jól alszik még, remélem így is marad. Este nem is kell általában a porszívó, csak nappal.

Kertes házban lakunk mi is. Próbáltamm kint altatni. Párszor sikerült is. Ott hagyni egyáltalán nem tudom, tologatni meg kicsit fel-le rázni szoktam. Sokszor elnézeget, mosolyog. Tetszik neki, hogy közeledek-távolodok, ahogy tologatom. Mostanában viszont nagyon küzd ellene, hogy elaludjon. Ficánkol, feszíti magát, sír.

2023. máj. 11. 05:26
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 10 hónapos lesz. Születése óta cicin vagy cumival ringatva aludt el. Kb 4-5 hónapos kora óta viszont csak úgy tudom lerakni, ha bebugyolálom meleg plédbe vagy pedig ráadom az overálját. Most már a tavaszi vékonyabb overált, de télen a rendes téli overálban altatt és mikor elaludt, beleraktam a babakocsiba, bekötöttem és volt hogy akár 3-4 órát is aludt egy huzamban. Estére pedig van egy kapucnis takarója, abba szoktam belerakni, és úgy alszik. Már többször próbáltam, de ezek nélkül nem tudom lerakni.
2023. máj. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor valami nem kényelmes neki. Ne legyen túl melege, az sem jó. Próbáld lefárasztani, és esetleg ne csak a kertben tologasd, hanem menj vele zajos helyekre... városba pl. Illetve próbáld ki az alvás előtti langyos tejet. Ezzel tuti siker, a tej ellazítja és jót alszik! Kitartást!
2023. máj. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!