Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

1 éves kislányunk fél 12 óta nem alszik, itt van elmúlt hajnal 3, és semmi. Addig aludt szépen, felkelt, evett egy kicsit, mert még szokott 1-szer, és azóta nem alszik, csak vergődik, de szó szerint. Gondoltam, hogy a foga, hát bekentem, adtam neki vizet, hátha szomjas. Végső elkeseredésemben adtam egy Nurofen kúpot, mert mondom lehet fáj valamije, és akkor, ha elmúlik elalszik.

De semmi, egyre rosszabb, látszik, hogy hullafáradt, sokszor csak ilyen meredt tekintettel néz maga elé, de nem alszik.

Amikor végre azt hiszem, hogy sikerült elaltatni, elkezd gagyogni.

Egyébként pont az ellenkezője jellemző rá, állandóan fáradt, hosszú hónapok óta, de most 2 hete már folyton kék karikás a szeme, tiszta beesett.

Hajtom az orvosokat, de mindenki csak szétteszi a kezét.

Most meg aztán végképp nem tudom mit csináljak, hiszen eddig mindig az volt, hogy állandóan aludna, de most meg már képtelen rá, pedig teljesen kimerült.


2023. máj. 18. 03:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz csinálni, próbáld túlélni. Az ikreimnél 13 hónapos kor után volt egy bő fél éves időszak, amikor szinte minden éjszaka hol egyikkel, hol másikkal, hol mindkettővel virrasztottam át komplett éjszakákat. SEMMILYEN módszer nem vált be, hogy elaludjanak, mindent kipróbáltam.


Fogzás, mozgásfejlődés, beszédfejlődés, idegrendszeri érés, minden van egyszerre ebben a korban. Aztán szépen lecseng majd. Kitartás, elmúlik!


Nem minden gyereknél van ez, a nagyfiamnál nem volt, az ikreknél igen. Nem rajtunk múlik.

2023. máj. 18. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is ma éjjel szörnyen aludt...szinten egy éves.csak forgott,dobálta magát,négykézláb állt,mászott a kiságyban.

Nem volt aktív napja?

Nekem pár napja indult el indult el és tegnap egész nap gyalogolt végig a lakásban,sokszor leült felállt.en arra tippek,hogy túl volt porogve és ez miatt nem tudott aludni

2023. máj. 18. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#2-es, nálunk is abszolút az önálló járás megjelenésével esett egy időbe a "nemalvásos" korszak kezdete.

#1 voltam

2023. máj. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nálunk is sokszor előjön. :( kb 11 hónapos kora óta. 1-2 hétig van ez a virrasztás, aztán elmúlik.

Ilyenkor napközben is nehezen, meg keveset is alszik.

Megoldást nem találtam rá. Csendben nézelődik, én meg mellé fekszem és próbálok aludni. :D

2023. máj. 18. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem találtam megoldást rá, 13 hónaposan kezdődött, éjféltől 2-3 órás folyamatos ébrenlét minden második éjszaka kb 2 hónapon keresztül. Foga nem jött, nem tudom mi okozta de magától rendeződött. Ő nem is volt el, nyűglődött, altatni próbáltuk de pl köztünk sem volt el, hogy együtt aludtunk volna.
2023. máj. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Atya ég, hát ez kemény. Amúgy most próbálkozik elindulni önállóan, a napokban kezdte el azt is, hogy amikor kapaszkodás nélkül áll az nem pár másodperc, hanem több perc, így egyik napról a másikra..

De amúgy a szájában is matat megállás nélkül, viszont eddig csak olyankor volt ez, amikor már kezdett áttörni a fog. De most nem duzzad sehol az ínye, nem fehérlik sehol fogacska az íny alatt, szóval nem tudjuk azt sem, hogy hol kenjük neki, csak úgy kenjük random, ahol sikerül, mert nem is nagyon akarja hagyni

2023. máj. 18. 08:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet valami front. Az enyém tegnap este nem akart aludni, csak hisztizett, pedig alapból nem szokott. 10 órakor tudtam elaltani. Most egész délután nyugos,kedvetlen, nyafog mindenen, nem is eszik, csak cicizni akar. 19 honapos
2023. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg a mozgasfejlődési ugrástól van, az tud ilyen idegrendszeri nyugtalanságot produkálni pár hétre.
2023. máj. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!