Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egy szobába vagy külön aludjon...

Egy szobába vagy külön aludjon a baba? Férjetekkel egy szobában vagy külön? Fent vagy lent?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk és emeletes házban lakunk, fent lenne a végleges babaszoba, de lent is van egy kis szoba (később dolgozó lesz majd, 8nm).

Arra gondoltam, hogy mivel nem tudom milyen a szülés, mennyi idő felépülni, anyatejes vagy tápszeres lesz e, illetve mennyire nehéz szülés után lépcsőzni, ezért lent lenne az ideiglenes babaszoba és ott aludnék vele én is egy szobában. Ez szerintem férjemnek is jobb lenne, mert nem kelne 2 óránként a baba sírására.

Aztán ha már átalszik 5-6 órát egyhuzamba este, akkor az egész szobát felköltöztetnénk a végleges babaszobába, én pedig visszamennék aludni a saját hálónkba férjem mellé. (Kiságy, pelenkázó komód és egy szekrényről lenne szó és remélem 3 hónapos korára már fel tudnánk költözni).

Nektek erről mi a véleményetek? Anyukám azt mondta, hogy bár megérti, de szerinte jobb ha maradnék a férjemmel egy ágyba, mert nagyon sokan gyerek születése után tavolodnak el a férjüktől/feleségüktől, ami őszintén kicsit megijesztett (mert tényleg sokszor így van).

Illetve mennyi idő mire "átalussza" a baba az éjszakát?



2023. máj. 21. 20:52
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Majd meglátod persze.Nekem pl az elsőgyereken kívül minden babám áraludta az éjszakát,pedig 4-en vannak.A legnagyobb is aludt 4-5 órát egyben éjszaka,de a többiek ahogy a kórházból hazajöttünk, onnantól este 9-reggel 7-8-ig aludtak mellettünk.Babaöblöztünk.
2023. máj. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!