Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikortól olvastál mesét a...

Mikortól olvastál mesét a gyerekednek?

Figyelt kérdés
Azokhoz szól a kérdés akik olvasnak mesét a gyereknek!

2023. máj. 24. 07:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Már akkor olvastam mikor terhes voltam. Aztán szülés után ez egy kicsit el lett hanyagolva mert az első 3 hónapban zombi voltam. De utána újra kezdtem
2023. máj. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Én is születéstől kezdve terveztem, de az első pár hétben örültem, ha fürödni vagy enni tudtam. Aztán valahogy 6-8 hét között elkezdtem, baromira nem is nézett rám, de része volt az esti rutinnak. Fél évesen kezdtem el észrevenni rajta, hogy érdekli, most 11 hónapos és fürdés után beül az ölembe magától, és végig ott ül, amíg olvasok. Már mutat rá a gyíkra (meg mindenre, ami érdekli) és néz rám kérdően, akkor mondom, hogy ott a gyík és visszafordul a könyv felé. Meg mindig, amikor cica van a könyvben, liheg és mondja, hogy cicc. :) Egyértelmű preferenciája van két könyv között, sőt két sorozat két könyve között is. Pedig nekem mindenki azt mondta, hogy hülyeség olvasni, 2-3 éves kora között úgysem ért belőle semmit. Hát, én nagyon ajánlom, imádnivaló program.
2023. máj. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is már 10-11 hónaposan ő maga hozta a könyvet és kuckózott az ölembe. Olvasni soha nem hülyeség. Ha nem is érti igazán, de legalább addig is hall beszédet. Míg nem beszél is tárolja elfele a szavakat. 3 évesemnek olyan hatalmas szókincse van már hogy sokan meglepődnek rajta
2023. máj. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Már akkor, amikor a pocakban volt. Azóta is minden nap.
2023. máj. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Másfél éves kora előtt nem érdekelte, nem kötötte le, nem is igazán figyelt, csak pár másodpercekre. Azóta viszont nagyon szereti, most 3 éves, és igazából van hogy ő "olvas" mesét, mert már kívülről tudja pl a Boribonos könyveket, úgyhogy elkéri és ő mondja, hogy melyik képen mi történik, zabálnivaló 😃 Amúgy szvsz egy pár hónapos gyereknek még semmi értelme olvasni (ettől persze nyugodtan tegye, aki szeretné, ez csak az én véleményem), de kicsit később szuper dolog és a beszédfejlődésnek is nagyon jót tesz.
2023. máj. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan egy fél-egy éves kora között kezdtem a nagyobbnak. A kisebbet meg már úgy szoptattam este, hogy közben a nagyobbnak olvastam a mesét és akkor így ketten egyszerre elaludtak, az nagyon cuki és praktikus volt :)
2023. máj. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Olyan másfél éves korától, addig énekeltem neki.
2023. máj. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Sokáig fejből mondtam, aztán jöttek a böngésző-könyvek 2,5 éves korában. 3-4 éves kora között rövidebb képeskönyves mesék, és úgy igazán 5 éves kora óta hallgat meg esténként kép nélküli mesét (Berg Judit-könyvekből olvasunk neki.)
2023. máj. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb 1 éves korában kezdtük.De akkor még inkább csak a képes könyvek alapján találtam neki ki valamit. Igazi mesét kb 1,5 éves korától olvastunk de csak rövideket. 2-3 éves kora között kezdtük a hosszabb meséket.
2023. máj. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Pár hónapos korától. De ő már akkor is nagyon imádta a könyveket vagy ha fejből meséltem, és most, 2 évesen már hosszú meséket is végighallgat. Nem minden gyereket kötnek le ennyire a könyvek. Ha be akarod vezetni őket korán, akkor érdemes kis képeskönyvekkel kezdeni, amiben mondjuk csak fel vannak sorolva a háziállatok vagy mondókás könyvekkel. Ez is megalapozhatja a könyvek szeretetét és később jöhetnek az egyre hosszabb mesék.
2023. máj. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!