Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ujjszopásra rá lehet szoktatni...

Ujjszopásra rá lehet szoktatni a 3 hónapos babát? Vagy még megtalálhatja magától?

Figyelt kérdés
Csak olyan kérdéseket találtam ahol cumira szeretnék átszoktatni. Nem is értem csak én vagyok úgy vele hogy az összes nappali alvásnál szinte végig az ágya mellett kell ülnöm mert ha kiesik a cumi a szájából felébred rá? Ha pl. mosogatás közben hallom meg akkor már nagyon nyüszög és fent is van.
2023. máj. 30. 20:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Aztán az ujját nem tudod elvenni. Nekem azért kellett fogszabályzó
2023. máj. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Most komolyan ujjszopásra akarod rászoktatni a gyerekedet? Nem akarom elhinni, hogy komoly ez a kérdés.

Ne csináld, marha nehezen fogja letenni. A cumit fogod és elveszed tőle, ha eljön az ideje, de az ujja mindig ott lesz neki.

Tapasztalat, velem még 18 évesen is előfordult, hogy úgy ébredtem, hogy a számban volt a hüvelykujjam. Röhejesen hangzik, de igaz. Kamasz koromig csak az ujjammal a számban tudtam elaludni, aztán amikor 17 évesen először komolyabban bepasiztam, akkor hagytam abba tudatosan, mert azért mégiscsak ciki úgy együtt aludni, hogy szopom az ujjam elalváshoz… Szóval addig kellett az elalváshoz, de mondom, még később is éjjel álmomban a számba került a kezem, arra ébredtem, hogy úgy cumizok, mint egy kisbaba. Állnak is összevissza elől a fogaim. Szóval ne csináld ezt vele.

Amúgy mit gondolsz, ha a cumit nem tudja vissza tenni a szájába 3 hónaposan, akkor az ujját majd igen? Gondolkodj már…

2023. máj. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Nem biztos, hogy a cumi kiesése miatt sír, hanem ő köpi ki a cumit, mert valami baja van, amit ahelyett, hogy kitalálnál, cumival elnyomsz.

Nekem is három hónapos a kisfiam.

2023. máj. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%
Még véletlenül se szoktasd rá. Én még mái napig is szopnám az ujjam,ha nem élnék együtt a párommal. 23 éves vagyok.
2023. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Jézus gyere le ...
2023. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem lehet rászoktatni.
2023. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rászoktatni, ha nem igényli. Ugyan nem lesz nagyobb baja, mint a cumitól, de felesleges.
2023. máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%

Nem lehet. A nagyobb lányom 3 hónapos kora környékén szokott rá, örültem is neki, mert a cumit nem fogadta el sosem, annak hiányában meg ugye a cici volt a megoldás, szóval nekem igenis megváltás volt az ujjszopás. A kicsi fél éves most, próbálkoztam az ujját néha a szájába irányítani, de neki ugyanúgy nem kell, mint a cumi. Néha megrágcsálja, de nem annyira érdekli az ujja, nem olyan kis ujjszopizós, mint a nővére. Viszont cserébe neki se kell a cumi, szóval nála nincs semmi alternatívám a mellemre.

Amúgy én is ujjszopizós voltam, de iskolásként leszoktam róla (vagyis, felváltotta először a körömrágás és mostanra a köröm melletti bőr rágása, de ez nem korlátozódott soha egy-egy ujjamra).

2023. máj. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

#8


Elképesztő, hogy a saját rossz példád ellenére is a gyerekedet is rászoktattad. 😐

2023. máj. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Az én lányom a cumit nem fogadta el, az ujját szopja elalváshoz (2 éves most). Régen is csak alváshoz használta, napközben nem, és mondták is, hogy annyi előnye van ha játszani akar kell a keze hozzá tehát nem lesz egész nap a szájában.

A 2-es válaszólónak pedig üzenem, hogy a cumit se jó csak elvenni aztán kész mivel komoly lelki sérülést okozok ezzel, illetve az utolsó mondatára is reagálnék: igen, az ujját vissza tudja tenni már 2 hósan is (saját tapasztalat)

Persze nem azt mondom, hogy ez jobb, mert mindkét szokásnak van előnye, hátránya is.

2023. máj. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!