Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ujjszopásra rá lehet szoktatni...

Ujjszopásra rá lehet szoktatni a 3 hónapos babát? Vagy még megtalálhatja magától?

Figyelt kérdés
Csak olyan kérdéseket találtam ahol cumira szeretnék átszoktatni. Nem is értem csak én vagyok úgy vele hogy az összes nappali alvásnál szinte végig az ágya mellett kell ülnöm mert ha kiesik a cumi a szájából felébred rá? Ha pl. mosogatás közben hallom meg akkor már nagyon nyüszög és fent is van.
2023. máj. 30. 20:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nálunk egyik gyereknek se kellett a cumi, pedig próbálkoztam. A nagyobb az ujját se szopta, ô nem igényelt semmi ilyesmit. A kicsi viszont ujjszopós lett. Már három és fél éves. Egyelôre semmi jelét nem mutatja, hogy elhagyná. Nappal is szopja az ujját, ha álmos, vagy csak épp nincs más dolga. Ôszintén én jobban örültem volna a cuminak. Azt el lehet tenni, vagy legalább otthon lehet hagyni.

A múltkor egy kisiskolás korú lányt láttam az autóbuszon az anyja mellett állni, aki egyszer csak a szájába tolta a hüvelykujját. Számomra nagyon visszataszító ez, de itt is rengeteg kommentet olvasok, hogy nehezen tudnak róla leszokni.

2023. máj. 31. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem köpi ki a cumit hanem a kis keze a szájánál van és ahogy fordítja a fejét kiüti véletlen. Ezeken a hozzászólásokon meglepődtem, nekem egy ismerősöm van ahol szopja az ujját a kicsi de csak elalváshoz. Nem tudtam hogy ilyen dolgokat tud okozni. Mi cumiztuk, születtek kis nyuszik a szomszédban és nekik adtuk oda, én nem emlékszek de a bátyjám 3 évvel idősebb ő már nem volt kicsi. Mint mondtam nekem csak cumis babák vannak a környezetemben de azért az sem úgy van hogy elveszem és nincs, volt akinél 1 év volt mire eltudták venni. De ezek után akkor inkább remélem nem szokik rá az ujjára.
2023. máj. 31. 06:48
 13/18 A kérdező kommentje:
Ahol szopja az ujját a kisgyerekes ismerősöm ott konkrétan mondták a szülők mennyire örültek neki hogy megtalálta a ujját babaként, ebből indultam ki.
2023. máj. 31. 06:50
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha kicsit idôsebb lesz, megtalálja és visszateszi majd a cumit is ô maga. Nekem öcsém ujjszopós volt, ô gond nélkül elhagyta óvodásként, szóval ilyen is van, de ez kiszámíthatatlan. Én nem szoktatnám rá, ha nem muszáj.
2023. máj. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__probl..


Olvasd csak el, mennyien szenvednek ezzel. A cumiról leszoktatásról nem találni ennyi rossz tapasztalatot.

2023. máj. 31. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Már mindent elmondtak előttem amit elkellett.

Még annyit tennék hozzá, hogy kisgyermeknevelőként sokkal jobban szeretem amikor cumival jönnek a gyerekek.

Akik az ujjacskájukat szopják, ők ugyanúgy a szájukba veszik miután megvakarták a popsijukat, vagy homokozás közben, persze használják a kezeiket amikor jászanak, de nagyin hamar rájönnek, hogyan lehet egy kézzel játszani.


A bölcsiben sokkal erősebb a stresszfaktor, mint otthon, így inkább választják az ujjacskájukat, ami megnyugtatja.


A cumis gyerekektől egy idő után ellehet kérni a cumit, hogy megnézzük milyen szép, megmutassuk másoknak, picit félre tegyük pihenni, vagy oda tudjuk adni valamelyik plüssnek, hogy az vigyázzon rá.


Illetve aki az ujját szopja, ha nagyon stresszel képes lilára rágni a bőrt, sokszor láttam gennyesre szívott ujjat, koszos kéz után elfertőződött szájat. Plusz nyálas kézzel nyúl mindenhez és mindenkihez. Ami a legkisebb gond egy bölcsiben :)


De ugyanúgy nyálas kézzel fog a bolt kirakatüvegéhez nyúlni, a busz kapaszkodó rúdjához, padhoz, akármihez. Aztán kiskeze vissza a szájába. Ugye nem kell mondanom miket szedhet össze?


Persze bármikor bármit benyalhat, de így nagyobb a kockázat.

2023. máj. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
16os! Teljesen igazad van. Annyira egyértelmű de ezekre nem is gondoltam.
2023. máj. 31. 08:28
 18/18 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Még hadd tegyem hozzá az előzőekhez, én is szoptam az ujjam még iskolás koromban is. Olyan csodálatosan eldeformáltam fogaimat, hogy gyerekként is évekig volt fogszabályzóm, ami nem segített, mert az egész szájpadlásom eldeformálódott miatta. Felnőttként újra nekiálltam, 20 éves koromtól 27 éves koromig hordtam azt a nyomorult fogszabályzót, ami miatt felszívódtak a foggyökerek, ami miatt elkezdtek visszarendeződni a helytelen állapotba a fogaim annak ellenére, hogy az éjszakai fogszabályzót még mindig használtam. Kivéve a kórházban, amikor születtek a gyerekeim. Plusz mozogni kezdtek a fogaim, ami miatt szinte a teljes felső fogsoromat ki kellett húzni, hozzáteszem, a fogaim egészségesek voltak. 35 éves koromtól műfogsorom van, és itt még nincs vége, de nem untatok senkit ezzel. Szerintem pont elég ennyi
2023. máj. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!