Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan kell 3 éves gyereket...

Hogyan kell 3 éves gyereket rávenni hogy egyedül elaludjon?

Figyelt kérdés
Esti rutinunk: vacsora, fürdés, fogmosás, pizsi, meseolvasás, majd összebújva alvás. Nem engedi hogy kimenjek, azt mondja fél a sötétben. Nincs sötét amúgy, ég egy sólámpa egész éjjel. Másfél-2 óra alatt alszik el így hogy mellette fekszem. Közben többször mondja hogy nem tud elaludni, nyöszörög, forgolódik. Nekem rengeteg dolgom lenne, semmit nem tudok csinálni tőle egy kis házimunka, összepakolás, filmezés a férjemmel vagy egyebek akármi, már nagyon frusztrált vagyok emiatt. Ráadásul kistasó is van aki kb óránként kel és a nagy ordít ha át merek menni cicit adni. Minden altatás kész káosz. Szeretném ha ott lehetne hagyni az ágyban hogy magától elaludjon, szerintem elég nagy már hozzá. A kicsi is egy éves már, megszokhatta volna a rendszert. Érdemes szakemberhez fordulni ez miatt, hogy ennyire nem képes lenyugodni és önállóan elaludni?
2023. júl. 25. 12:23
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ebben a korban még igénylik, hogy elalvásig legalább ott legyen valaki. Vidd csak akkor aludni, mikor már tényleg fáradt. Én ezt kivárom, és akkor 10 perc az egész. Szintén 3 éves.
2023. júl. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
87%

3 éves könyörgök....


Nekem az 5 évesem is igényli az altatást.

Nem kell sehogy rávenned, hanem fogadd el, hogy ő fél, nem tud egyedül elaludni, legyél ott mellette


Ott az 1 éves is... meg a házimunka is.... és hol van apuka?

Mert mondjuk ő is pakolhatna vagy altathatna.


Nálunk 5 a nagy lassan 2 a kicsi.

Én amíg fürdetek, apa megcsinálja a hazimunkát. Utána én altatom a kicsit,apa a nagyot. 9re elalszanak, utána bőven van időm arra amire akarom.


Szerintem irreális elvárás egy 3 évestől, hogy otthagyd.

2023. júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írta. Az én kisfiam sokáig 8-kor fektettem, aztán egyre kínlódósabb lett, most kitoltam már 9-re.


Akkor jön, lefekszik, odabújik és 10 perc múlva már alszik. Azelőtt is 9-re aludtel, csak akkor egy órát vergödött elötte.

2023. júl. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
16%
Le leszek pontozva, de szépen közlöd vele, hogy mától egyedül alszik, mese után adsz neki egy puszit és kijössz. Nem kisbaba már, rég túl vagytok azon, hogy testközelség, meg fogzás, meg szeparációs szorongás. Az első pár nap gáz lesz, de majd megszokja. Annak mondjuk érdemes utánajárni, hogy miért tart neki eddig elaludni még akkor is, ha ott vagy...alszik ebéd után? Nem lehet, hogy túl sokat? Mikor szokott felkelni a délutáni alvásból és mikor van alvásidő este? Ovis, bölcsis? Ott tud aludni egyedül?
2023. júl. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Vigyem 10 után aludni? És addig? Fáradt már 7kor is, mondja, de amint ágyba kerül ő nem tud elaludni.
2023. júl. 25. 12:33
 6/37 A kérdező kommentje:
Apa a kicsit altatja amíg én a nagy mellett fekszem. Csak amikor megébred a kicsi akkor már csak a cici kell egész éjjel, tiszta hulla vagyok amúgy, azért gondoltam hogy egyel könnyebb lenne ha a nagy egyedül aludna, apával sajna nem hajlandó pláne ha tudja hogy én meg a kicsivel vagyok.
2023. júl. 25. 12:38
 7/37 anonim ***** válasza:
91%

Vigyed 10-kor, addig meg vond be a házimunkába és akkor legalább haladtok.


Most nem mindegy, ha úgyse alszik el 10 előtt?

2023. júl. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Alszik ebéd után 2 órát legalább, lehet az sok neki? Keltsem előbb?
2023. júl. 25. 12:39
 9/37 anonim ***** válasza:
14%
Az borzasztó sok neki szerintem. Én is keltem a 2,5 évesemet 1 óra után, különben este nincs alvás.
2023. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván minden gyerek más, de az én 3 éves lányom 1, max 1,5 órát alszik délután, 2 vagy pláne több már tuti sok lenne. Ő most a szünetben 9-kor megy aludni este és reggel 7-8 közt kel. Délután meg 1 és fél 3 közt szokott aludni. Amúgy szerintem itt inkább testvérféltékenység van, hisz írod, hogy apával nem alszik, mert tudja, hogy te addig a picivel vagy...
2023. júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!