Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Gondot okozott valakinek a...

Gondot okozott valakinek a cicin altatás?

Figyelt kérdés
A babám 3 hónapos most és kezdetben kapott pótlást, amit sikerült elhagynunk már teljesen, így csak anyatejes. A kezdeti időszakban nagyon sírós volt, napközben alig aludt, az estékkel nem volt gond, 2-3x ébredt. Napközben a cicin altatás vált be a nagy ágyon fekve de ezek az alvások is csak 20-40 percesek voltak. Az ágyon hagytam tovább aludni, örültem hogy alszik. 2 hete sajnos minden megborult, sajnos ötletem sincs hogy miért. Este a fürdés után fekve szoktam szoptatni, majd utána beteszem a kiságyba. Ez most legalább másfél órás procedúra mert bealszik a cicin és felébred amint az ágyba teszem. Mivel nem tudom hogy jól lakott e ismét cicire teszem és ezt játszuk amíg le nem tudom tenni. Kevés lenne a tej? Nem szereti a kiságyat? A nappali alvásoknál pedig elkezdett enni. Eddig csak kicsit cicizett és már aludt is, de kb két hete minden altatáskor - fekve cicizés - hosszan eszik és alig akarja elengedni a cicit. Elkezdtem a nappali alvásnál is a kiságyba szoktatást, de az amúgy is rövid nappali alvás még rövidebb lett és ugyan azt játszuk mint este. Leteszem felébred cicizik újra stb. Így napközben alig alszik estére pedig nagyon fáradt. Az étkezések pedig teljesen megborultak (ülve etettem hogy legyen különbség etetés altatás között) mert eszik altatáskor. Mit rontok el? A cicin altatástól jó dolognak tartom a tejtermelés miatt főleg hogy nehezen tudtuk elhagyni a tápszert. Az éjszakák így egyre nehezebben és félek hogy elapad a tejem a kimerültségtől.

dec. 11. 16:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, 19 hónapja csináljuk, és az evés meg az altatás is fekve történik.

Ha eszik, az azért van, mert éhes.

3 hónaposan növekedési ugrás is van, 4 hónapnál meg alvásborulás, szóval ez bármelyik lehet.

Amúgy ha már nem tudod átrakni a kiságyba, miért nem alszol vele?

Ettől nem fog elapadni a tejed, ne parázz.

dec. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig elengedte a mellem, ha jóllakott. Úgyhogy nem okozott gondot.
dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
3 hónaposan növekedési ugrás van.
dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem a cicin altatas okozott gondot, hanem az, hogy nem akarta elengedni alvas kozben.

Ha megis, akkor oriasi siras volt. Mondjuk en 4,5 honapot vegigtoltam igy, aztan inkabb kapott cumit. Hala a jo egnek elfogadta es nem zavart be, azota is anyatejes, csak mar legalabb alszunk ejszaka (8hos).

Nem mondom, hogy csinald ezt egy 3 hossal, csak a kerdesre valaszoltam…:D


A kisagy fogalmat amugy 6 hos koraig nem ismertuk, babaobolben aludt, igyis szoptattam. Sokszor probaltam elaltatni a kisagyban, de nem ment, aztan egyszer csak 6 honapos koraban letettem es elaludt, azota elfogadja.

Nappali alvasok mai napig csak az adamo hintaban mennek, de ejszaka mar legalabb az agyban, fel siker.

De persze szokott meg kelni, egyszer-ketszer, akkor gyorsan cicizik, aztan vissza, cumival elalszik.

dec. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
10 hónapig cicin aludt el a fiam és soha nem volt ilyen gond
dec. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ott rontod el, hogy a kiságyat erőlteted.
dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4 hónapos koráig öbölben aludt mellettem és ha elaludt, mindig leválasztottam, illetve nem igazán hagytam komfortcicizni, inkább cumit dugtam a szájába.

Sosem volt túl sok tejem, végül miután elkezdtük a hozzátáplálást, 7 hónapos kora körül leválaszttotta magát.

Ha nem megy a kiságy, ne erőltesd, keressetek más megoldást átmenetileg, aztán majd újra próbálkoztok.

dec. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!