Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi válik be ilyenkor altatásnál?

Mi válik be ilyenkor altatásnál?

Figyelt kérdés

Néha az esti altatásnál gond van. Elalszik cicin a kisfiam (10 hónapos jelenleg), de nem tudom letenni, mert újra kéri, aztán fel is ébred, és a 15-20 perc, amit így aludt, elég ahhoz, hogy totál kipihent legyen, és felpörög. Szinte mindig akkor van ez, mikor a férjem délutános. Ha itthon van, ő hurcolja, lenyugtatja, és vagy úgy elalszik, vagy jön újra cicire. Tőlem a hurcolást nem fogadja el.

Volt, amikor hagytam játszani, hátha elfárad. Eredmény: 3-4 óra múlva sem aludt, közben a férjem hazaért, nagy kínlódva elaludt.

Ha meg felváltva cipeltem + cicizés, ugyanez történt. Nem aludt el.

Most megint így jártam. 19 óra előtt felkelt. Teljesen tanácstalan vagyok.

Plusz ki vagyok, mert tudom, ma sem lesz semmi énidőm. Mert mire elaltatjuk, mehetek aludni...



dec. 18. 20:02
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Ja és az kimaradt, ha kiságyba teszem, ott vagy viháncol vagy ordít.
dec. 18. 20:04
 2/22 anonim ***** válasza:
Hányszor alszik? Mikor,? És mennyit?
dec. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod 19:00 óra előtt felkelt, tehát valamikor 6 vagy 6 után rakhattad le. Én ezt nagyon korainak érzem. Szerintem nem elég fáradt.

2 gyerekem van. Az egyikük 10 hónaposan már csak 1x aludt délben 2 - 2,5 órát. Aztán este 8kor vittem aludni és úgy aludt kB reggel 7ig. A másik gyerekem 10hósan 2x aludt. Reggel 6 körül kelt. Aludt kB fel 11től délig. Aztán 3tól 4ig. 4 kor ha nem kelt fel is ébresztettem és úgy aludt el fél 9 körül este.

dec. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Általában 19 körül alszik el. Vagy inkább fél 8. Biztos is, hogy az a baj, hogy korán alszik el, de ordít, cicin nyugtatom, és elalszik. Mindig megfogadom, hogy nem hagyom.

Igaz, volt amikor a rendes alvásidejekor történt a gond.


Amúgy 2x alszik napközben. Egyszer késő délelőtt, egyszer meg 2-3 körül, néha később. Ma pl. sétákon aludt csak, direkt levittem délután is, hogy nehogy itt a lakásban elbohóckodja az időt, és túl későn aludjon másodikat. Kb. 15:10-15:50 közt aludt, nem is értem, hogy aludt be ma megint 6 után.

Nagy hisztit csapott fürdés utáni öltözéskor, ekkor került cicire.

dec. 18. 20:18
 5/22 A kérdező kommentje:
Ja, és ő sosem alszik ilyen 2-2.5 órákat napközben. Olyan egyszer volt 6 hetes(!) kora óta, esetleg 2x. Amúgy 30-40 perc a max, és régóta 2x alszik napközben.
dec. 18. 20:19
 6/22 anonim ***** válasza:
Attól, hogy este elalszik megpróbálhatod később altatni. Mennyit van ébren reggel és az első alvás között, valamint a 2 nappali alvás között?
dec. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha 4 körül kel akkor szerintem a 6 -7 az korai.

Én legalábbis megpróbálnám 8 ig elhúzni.

Szórakoztatnám, elhúzni a fürdést stb

Ha 6 körül eszik akkor fényben, zajban hogy ne aludjon el.

dec. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha 4kor kel akkor alvásig épphogy ébren van 3 órát vagy annyit se.

10 hónapos gyerek szerintem nem elég fáradt még ennyi idő után. Oke persze vergődik stb mert érzi hogy közeleg az este , gondolom unatkozik is. Illetve ha megpróbálod kitolni a fürdést, alvást stb minden 8 ra akkor arra számítani kell hogy nyűgösebb lesz. És tényleg szórakoztatni kell és ébren tartani. Mert így biztos elég fáradt lesz 8 ra

dec. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Teljesen változó a nappali alvása. Az is, mennyi idő telik el a 2 között. Sosem próbáltam beállítani neki fix időre, biztosan ezt is elrontottam. Egyszerűen csak elaludt, amikor elaludt, mert épp cicin volt vagy mert épp sétáltunk, és elaludt a babakocsiban.

Megpróbálom máskor inkább szórakoztatni, ahogy javasoljátok. Sajnos még az étkezéseiben sincs semmi rendszer. Meg mostanság alig akar valamit enni, én a fogzásnak tulajdonítom. Már az is elveszi az életkedvem. Főzök, sütök neki, megy a kukába vagy ehetem én. Ma sem evett semmi zöldségest.

Már hulla vagyok teljesen, 2x bejártuk ma a várost. Lejártam a lábam. Mert legalább addig van nyugalmam, míg sétálok vele.

dec. 18. 20:40
 10/22 A kérdező kommentje:
Most már nem bírom, a kiságyában ordít. Megbuktam, mint anya.
dec. 18. 21:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!