Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Újabban csak cicin alszik el...

Újabban csak cicin alszik el a kislányom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislányom 14 hónapos. Már alig van tejem, de újabban csak cicin hajlandó elaludni. Pár hónapja még simán elaludt a babakocsiban ringatva, az apukája kezében, a nagymamája és a húgom kezében is.

Már 6 foga van. Harap, húzza a mellem, iszonyatosan fáj. Ha pedig már félálomban van, furcsa, csikiző érzés, amit csinál.

Minden altatás tortúra, nappal még kétszer aludna de a délelőtt rámegy az altatásra, pedig tízórai után álmos, jelzi és ha kérdezem, bólogat is (ha nem álmos, rázza a fejét, hogy NEM). Mire végre le tudom tenni, 20-30 perc múlva ébred. Délután ugyanez. Próbáltam egyszer altatni nap közben, akkor este 6-ra már annyira nyűgös, hogy enni sem akar.

Este könnyebben elalszik, 9 körül teszem le, éjjel 2-3 óránként biztosan kel, néha gyakrabban. És akkor is csak cicin alszik vissza. Reggel 7 körül ébred véglegesen.

Már kivagyok idegileg, semmit nem tudok mellette csinálni, tervezhetetlen a napunk. Ha sétálni vagy autózni viszem, nem alszik, mert akkor meg nézelődik, minden érdekli.

Szeretném elválasztani, mert egy kínszenvedés, amin átmegyünk, de ötletem sincs, hogy altassam másképp, semmi nem működik.

Aki járt már hasonló cipőben, hogyan oldotta meg?

11 hónapos kora óta tud járni, nem jön most foga és nem beteg.

Elnézést, ha hosszú lett.



ápr. 8. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
En úgy oldottam meg, hogy 3 éves koráig cicizett és aludt el azon. Én szerettem :) egy évesem eszembe se jutott volna leszoktatni. Olyan szép dolog ez és kevés ideig tart.
ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Én leszoktattam. Bár közrejátszott az is, hogy éjjel 2 óránként is kelt cicizni.


Így el is aludt és az éjszakát is átaludta.

oké, volt 3 húzós napunk, de számunkra megérte.

ápr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló! Hogyan érted el, hogy leszokjon? Írnál nekem erről picit? Hogyan tudtad elaltatni cici helyett?

Köszönöm!

ápr. 9. 09:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Melléfeküdtem ugyan úgy, mint szoptatáskor. Kapott cumit (elötte nem cumizott, de elfogadta). 3 napig volt sírás, pólótépkedés, de a nemalvásom miatti kiakadás erősebb volt annál, hogy feladjam. 4.nap már nem is kereste a cicit.
ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem nálunk 10 hónapos korára az összes étkezés ki volt váltva. A cici csak az alváshoz kellett.
ápr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ugyanígy vagyunk mi is, minden étkezés ki van váltva. Tejem alig van, a cici a cumi szerepét tölti be. Sajnos a lányom nem fogadja el sem a cumit, sem a cumisüveget helyette. Eddig teljes kudarc, ma 2 órát üvöltött ébren, amíg nem kapott cicit, pedig már majd leragadt a szeme úgyhogy feladtam. Utána 5 perc alatt elaludt

Teljesen kétségbe vagyok esve.

ápr. 10. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!