Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Altatás kiságyban napközben....

Altatás kiságyban napközben. Ti hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
7,5 hónapos babám szeretném kiságyban elalvásra szoktatni hosszú távra. Van ötletetek? Nektek mi vált be?

2012. máj. 7. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az, hogy születéseük óta mindkét gyermekem a saját ágyában aludt, és a kiságyat csak alvásra használtuk
2012. máj. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nincs varázs ües erre.


Egyszerüen bele rakod és ennyi.


Meg kell fontolni, hogy biztos álmos-e, nem éhes, nem fázik stb...


èn bele raktam, habár 9 hós koráig vissza vissza téröen ringattam,de aztán maga is kérte za ágyban alvást.

2012. máj. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ. Nekem is a kiságyban alszik kezdetek óta és azt, hogy 'a kiságyban játék nincs, csak alvás' én is szigorúan veszem. Eddig nem volt gond. De két hete bármivel próbálkozok...
2012. máj. 7. 13:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Kb ekkora volt a fiam amikor szinte sehogy nem ment az alvás... előtte/utána semmi gond nem volt aludt magától...

rájöttem, hogy azért nem alszik, mert minden más érdekesebb az alvásnál. Teljesen sötétet nem tudtam csinálni, így fogtam, bementünk a fürdőszobába (lakótelepi ablaktalan, töksötét) természetesen lekapcsolt villannyal. Ringattam kb 5 percig, lassan éreztem, hogy már majdnem alszik és bevittem az ágyába. Akkor már félálomban volt és nem nézelődött... Kb 10-11 hónapos koráig csináltuk ezt, ha annyira nem tudott elaludni, pedig látszott, hogy mennyire fáradt. Ezt nem úgy kell érteni, hogy minden altatáskor, hanem úgy hetente kb. 1-2 alkalommal. Utána már elég volt, ha simogattam a hátát egy kicsit, most pedig csak beteszem az ágyába, megkapja a cumiját (csak alváshoz kell neki) és alszik magától.

Kitartás, minden gyereknek vannak hasonló időszakai, de rájönnek hogy aludni igenis jó...

2012. máj. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
én beraktam egy pár játékot a kiságyba, ezzel megszokta, hogy a kiságyban legyen, és el is aludt játék közben. Miután már meséltünk elalvás előtt, kb 1,5 éves korára 1-2 mesekönyvet kapott, most 21 hós, van egy zenélős plüss a kiságyban, és azt a könyvet szokta még nézegetni, amit elolvastam előtte. Nagyon gyorsan el szokott aludni, és ezekkel ébredés után is eljátszik csendben egy fél órát.
2012. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!