Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 13 honapos kislanyom meg most...

Tündi0212 kérdése:

13 honapos kislanyom meg most sem alszik ejszaka rengeteget sir valakinek tanacsa esetleg ehhez hasonlo problemaja?

Figyelt kérdés
segitseget szeretnek kerni olyan szuloktol akinek esetleg ilyen vagy ehhez hasonlo problemajuk volt. Kislanyom soha nem volt jo alvo nem aludta at soha az ejszakat par hetes koraban sem aludt . 11 honaposan azt hittem megvaltozott mert jobbak voltak az ejszakak csak 2szer ebredt de hamar vissza is aludt nappalok is jobbak voltak kipihentebb volt. de mar most 3 hete megint katasztrofa 10 kor elelszik de mar ejfelkor fent van sir nagyon nehezen alszik vissza de utanna 2 ora mulva ugyan ez reggel 6ig. nappal ketszer alszik 1-1orat foga felul 4 alul 2. mar en is nagyon faradt vagyok mar ez megy 1 eve miota megszuletett nagyon sok mindent ki probaltunk de semmi nem segit. nappal igy nagyon nyugos . kerem hogy ha van valakinek ilyen problemaja segitsen mikor lesz ennek vege.vagy neketek esetleg mi segitett elore is koszonom
2016. aug. 5. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Mi két évig szenvedtünk, nekünk is mondták, hogy biztos a fogzás... persze... Csak az én gyerekem nappal is borzalmasan aludt. 2 éves volt amikor kiderült a tejallergia. Egészen hamar rendeződött az alvása, onnantól többet aludt, mint korábban bármikor...

Iszonyat időszak volt, nem kívánom senkinek azt a két évet.

2016. aug. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 -Piciny- ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam is 13hónapos, átérzem amit mondasz, nálunk sem volt még átaludt éjszaka 😢Mondjuk az én Manóm leginkább inni kel, az utóbbi időben meg csak az ölelésem kell neki és vissza is alszik (szeparációs szorongas) Az igazság az hogy Én is megpróbáltam mindent, de hasztalan, így egyszerűen elfogadtam hogy ő ilyen!

Azt nem írtad hogy mindig sírva kel? Szüksége van valamire? Hogy tudod megnyugtatni?

Az első válaszoló példája is hasznos, ha azt eddig nem zártátok ki, sokszor allergia áll a háttérben...

2016. aug. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Allergiára nem is gondoltam meg Megmondom az őszintét !és anyira kihat az alvásra? Pici korában meg rosszabb volt a helyzet 20 perceket aludt nappal is 1 hónaposan is! Igen mostanaban sir mindig ugy kel fel akkor iszik egy picit és vissza kel altatni vagy simogatva vagy az ölembe ez van hogy 30 perc is ! Teljesen ki vagyunk készülve alvaszavarra gondolok !
2016. aug. 5. 21:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Vidd el tejallergia tesztre. A fiam óránként kelt fel, utána 11-12 órákat aludt egyhuzamban. Pesze nem biztos a tejfehérje allergia, de érdemes kizárni.
2016. aug. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Privátba folytathatnak a beszélgetést esetleg most?
2016. aug. 5. 22:18
 6/11 A kérdező kommentje:
A tejallergiahoz nem kéne más jelnek is lenni e? Az a furcsa hogy par napos korában is ilyen volt ! Nem aludt
2016. aug. 5. 22:26
 7/11 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, én írtam először a tejallergiát.

Nekünk más is társult hozzá, de valahogy senki nem rakta össze a képet. Pl. napi többszöri, híg széklet, el nem múló koszmó fejen, fül mögött...gyakori hőemelkedések, "nátha". Kisfiam kapott pár hónaposan tejallergiásoknak szánt tápszert, mert gyanakodtak rá, de sajnos olyat, ami szintén tejalapú, csak extenzíven hidrolizált, és nem mindegy tejallergiás bírja. Emellett mindig jól fejlődött, szóval talán ezért fogták már inkább a fogzásra.

Én szerintem a kisfiamnak a hasa fájt, sokszor egyértelműen puffadt. Ő mondjuk nem aludt így könnyen vissza, hogy iszik és már alszik is, hanem képes volt 2 órát is üvölteni. Rettenet kimerítő időszak volt, mert tul. képp max. 1.5-2 órát aludt egyhuzamban, és utána legalább ennyit ébren volt. De volt, h egész éjjel mocorogva aludt, folyton felült, sírt, visszafeküdt, kezdődött minden elölről. A nappali alvása is borzalmas volt, 7 hós korától napi 1x aludt, de sokszor ki is maradt..emiatt még nyűgösebb volt, semmi nem volt neki jó. Visszahúzódó, érzékeny baba-kisgyerek volt.

Nekünk életminőségbeli változást hozott a diéta. De komolyan.

2016. aug. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem volt hozzá emésztési probléma, csak csecsemőkori hasfájás, de ő anyatejes volt. A rossz alvás és nyugtalanság miatt mentünk a Madarász alváslaborba, ők küldtek vérvételre.
2016. aug. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ! Hat ha igy marad és nem javul akkor elviszük más orvoshoz! Mert eddig 3 hónaposan arra fogták hasfájás miatt kaptunk papaverines görcsoldos kupot azt mondtak ettol nyugodt ejszakaink lesznek de semmi! Védőnő szerint majd jobb lesz! :(( mar 1 eves elmult és ugyan olyan! Dehogy par hónapos korában sem aludt nagyon semmit nappal sem ismerőseim babai szinte a nap reszet vegig aludtak! Hat bízom benne valami megoldás lesz
2016. aug. 6. 12:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, nálunk ugyanez volt!!

Első három hónapban hasfájásra fogták, aztán meg a fogzásra! 3 hós korig gyönyörűen szopizott, aztán ordított, nem akarta elfogadni. Elküldtek minket kórházban kivizsgálásra, de nem találtak semmit. Akkor biztos hasfájás, használjuk ezt, meg azt. Meg kapott tápszert, mert 1 hónapig fejtem még utána, de úgy sem akarta elfogadni. Kaptunk mi is Papaverines cseppet, de semmi.... Aztán már utána azt mondták biztos mocorognak a fogak... A hozzátáplálással annyiból lett jobb, meg ahogy nőtt és könnyebben pukizott, hogy napközben már nem sírt annyit. Főleg ha le volt foglalva és kint voltam vele. De aludni nem nagyon akart...

EGyébként az allergiavizsgálat nem mindig mutatja ki, sok orvos le sem veszi a vért, de még a bőrteszt sem megbízható. Mi most voltunk éves terhelésen, negatív lett a vizsgálat, a terhelés (tejet kellett innia) meg pozitív, és mindig ez a mérvadó.

Ja, és hogyha erre kerül a sor... mi Pepti tápszert kaptunk, amikor a gyerekorvosban felmerült a tejallergia, és ez tejallergiásoknak szánt tápszer. De az én fiam nem bírta, és a mostani szakorvosunk meg is mondta, hogy kis hányaduk a tejallergiásoknak nem bírja.

-első válaszoló-

2016. aug. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!