Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek van cicája a baba...

Akinek van cicája a baba mellett, hogyan oldja meg? A cica bejár abba a szobába, ahol a baba tartózkodik? Milyen idősen meritek a közelébe engedni majd?

Figyelt kérdés

Nekem van egy cicám, tömbblakásban lakunk tehát bentlakásos. Nagyon szeretem, de kizártam abból a szobából, ahol a baba van. Így viszont bevagyunk babóval zárva egész nap egy szobába, a másik kettő kicsi a cicáé. De őt se zárhatom be egy lyukba. Vááá olyan tanácstalan vagyok, vagy én szenvedek vagy a macsekom.

Cicaszőrrel hogy boldogultok? Az én cicum szőre nagyon hullik, neki is melege van.


2010. júl. 15. 14:02
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
48%
Én úgy voltam vele, h a cicák sok betegséget tejesztenek és hozzánk ugyan nem jönnek, aztán idejött a házhoz egy édes pofa és a fiam elolvadt tőle, ő mondjuk kinti macsek volt, de épp ezért járta a környéket és talán több dologgal is kapcsolatba került. Szerintem elsődleges a féregírtás, naponta kefélgetés, és a kézmosás. Ha már közlekedik a gyerek a lakásban én elkezdeném szoktatni őket, mert nagyon tudják szeretni a kisállatokat! Ha egy szobába vannak azért figyelném őket! Sajna a mi cicuskánkat elüldözte a szomszéd, így a kisfiam most csak a tévéből örül az állatkáknak!
2010. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

nálunk kutya van, bárhová bemehet, de nem mehet fel ágyra, kanapéra stb. naponta minimum 1x porszívózok, ha van időm fel is mosok, viszont az én babám még csak 5 hónapos, nem közlekedik. egyedül nem hagyom a kutyával, vagy a gyereket viszem, vagy a kutyát, vagy mindkettőt szobáról szobára. nem attól félek, hogy megtámadná, inkább az a baj, hogy folyton nyalogatná és a játékaira pályázik. a cica meg nem lenne jó, ha befeküdne a kiságyba..vagy ha a babád venne egy kis szőrmintát róla, amit mindjárt meg is kell kóstolni.

szerintem meg lehet oldani, odafigyelés kérdése. meg persze oltás, féreghajtás, fürdetés, higiénia, porszívózás, felmosás...

2010. júl. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ne aggódj, csak szoktatás kérdése aztán teljesen megszokják egymást. Sajnos a mi cicánkat elkapta egy kutya, de amíg velünk volt ha szopiztunk, mellénk feküdt, ha pelenkáztam a babát odajött és érdeklődve figyelte. Mondjuk a miénk olyan okos volt, hogyha egyedül is maradtak , akkor se bántotta volna a kislányomat. Ezért is szörnyű, hogy már nincs velünk. :( A szőr...hát napi takarítás, sajna ez az egyetlen hátránya.
2010. júl. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Ha benti cica,rendesen oltva és féregtelenítve van,akkor nyugodtan engedd be.Lehet,h nem is akar a babával egy szobában lenni,a miénk és anyukáméké kifejezetten félt tőlük.Inkább elvonultak a lakás legtávolabbi sarkába:))

Ha naponta átkeféled a cicát-van direkt ilyen szőrösszeszedő kesztyű-,akkor kevésbé fog a szőre hullani.De ha naponta porszívózol,az sem lesz gond.Az állatokkal együtt nevelkedő gyerekek-nem arra gondolok,h kecskeólban lakik:DDD-kevésbé hajlamosak az allergiára.

Ha olyasmitől félsz,h ráfekszik meg hasonló butaságok,akkor nyugodj meg,nem fog ráfeküdni.Semmi baja nem lesz a babának tőle.

2010. júl. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk van cica, épp úgy, mint nálatok.

Panel, benti macska, soha nincs kint.

A gyerekszobába nem mehet ki - néha próbálkozik, de rászólok - nálam az volt problémás, hogy ha bent alszik a törpe, akkor - bébiőr híján - hogy hallom meg, ha felébredt.

Aztán vettünk egy mezei kampót, férjem felszerelte úgy, hogy a macska nem fér át a résen, de még épp rálátok a gyerekre, ha kiakasztom az ajtót.


Egyébként mi a nappaliban élünk a gyerkőccel alapvetően, itt meg jár a macska.

De nem érdekli a gyerek, sőt általában magasra helyezkedik, nehogy elérje.


Szőr?

Hát napi porszívózás és pár havonta szőnyegtisztítógéppel takarítás.

Mondjuk most már nem porszívózok minden nap, csak kétnaponta, mert már nem mászik a gyerek.

Akkoriban volt, hogy egy nap kétszer is átfutottam a nappalin a porszívóval, jóformán el sem raktuk, mert felesleges lett volna...


Kislányom imádja a cicát, szoktak kergetőzni, boldog macsek még cukkolja is a gyereket, hogy tutira menjen utána.

Nagyon aranyosak, ahogy játszanak!

2010. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Baba még csak három hónapos, úgy hogy nem közlekedik még sehová egyedül,de eljön majd az az idő is. Sajna elég bolondos a cicám. Tegnap beszaladt a szobába, pedig tudja hogy nem szabad, és nem tudtam megfogni, harapott, fujt, karmolt. Pedig soha nem bántottam.Szóval ha bekattan akkor nagyon dilis, nyugodtnak cseppet sem mondható.Erre azért nagyon kell majd figyelnem. A családom teljesen kicsinál már, hogy rakjam ki a cicát vagy adjam oda valakinek. Persze szó sem lehet róla!

Szóval azt mondjátok,hogy ha kicsit nagyobb lesz, akkor kezdhetem összebarátkoztatni őket?

2010. júl. 15. 14:41
 7/29 anonim ***** válasza:
60%
Eszedbe ne jusson kirakni a macskát!Nekem is van cicám,és egy 5 hónapos babám,panelben.A macska nagy ivben elkerüli a babát.Nyugodtan engedd be a szobába a cicát,ugyan mi baj lenne?A macskák félnek a kalimpáló kis kezektől.Ha beengeded már nem is lesz neki olyan érdekes az a szoba.
2010. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
49%
1. vagyok, szerintem imádni fogják egymást a babáddal, persze felügyelet mellett, az én fiam is begyűrte volna simán a macskát a szájába....:).....sosem látott boldogságot okozott neki mikor a cicus megjelent az ablakban......3 hónapos gyerek még épp csak a környezetét kezdi felfedezni, de mikor már tud ülni, mászni, szerintem lehet egy kicsit közelebb is a macsek
2010. júl. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
13%
"Sajna elég bolondos a cicám. Tegnap beszaladt a szobába, pedig tudja hogy nem szabad, és nem tudtam megfogni, harapott, fujt, karmolt. Pedig soha nem bántottam.Szóval ha bekattan akkor nagyon dilis, nyugodtnak cseppet sem mondható" Na nálam addig maradt volna az a dög...neharagudj,állatbarát vagyok,bár igaz inkább kutyás,de egy ilyen kiszámithatatlan állatot nem tartanék a baba mellett.Mi van ha legközelebb ráveti magát a babádra,simán kikaparhata a szemét.
2010. júl. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
35%
hát én oda adnám valakinek ,sztem elsö a gyerek ...
2010. júl. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!