Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek van cicája a baba...

Akinek van cicája a baba mellett, hogyan oldja meg? A cica bejár abba a szobába, ahol a baba tartózkodik? Milyen idősen meritek a közelébe engedni majd?

Figyelt kérdés

Nekem van egy cicám, tömbblakásban lakunk tehát bentlakásos. Nagyon szeretem, de kizártam abból a szobából, ahol a baba van. Így viszont bevagyunk babóval zárva egész nap egy szobába, a másik kettő kicsi a cicáé. De őt se zárhatom be egy lyukba. Vááá olyan tanácstalan vagyok, vagy én szenvedek vagy a macsekom.

Cicaszőrrel hogy boldogultok? Az én cicum szőre nagyon hullik, neki is melege van.


2010. júl. 15. 14:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
63%

Nekünk kertünk van, beszoktak macskák hozzánk.

A kicsi épp megtanult mászni, és kijött utánam a kertbe. Meglátta a cicát és szó szerint dobbantásból vetődött rá. Csóri macska, nyekkenni sem tudott. Azóta a környék összes macskája fedezékbe vonul ha a fiam kimegy.

Ha cicázik utána kézmosás, bár néha egy simi és máris eszi a macsakaszört, hiába azonnal elkapom a kezét, az a félpillanat is elég egy kiadós bacitelep lenyalásához:S

2010. júl. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
60%

Két cica van nálunk, igaz a nap legnagyobb részében az udvaron tartózkodnak. Nem csináltunk problémát a cica-gyerek kérdésből, egy 15 éves és egy 6 éves cicót már nem lehet csak úgy rángatni.

Arról nem beszélve, hogy a macskaszőr (bármennyiszer is takarítasz) azért kering akkor is a lakásban, ha elzárod a gyereket és macsekot egymástól.

Örökké nem lehettek egy szobában, ha megtanul mászni, járni a babád, már nem fogod tudni neki azt mondani, hogy most itt maradunk és kész! Nem is egészséges.

Nem mellesleg mindkét macskánk fejvesztve menekül, ha meglátják a lányomat! :D

Semmi problémánk nincs a cica miatt, a lényeg, hogy a macskaalmot, macskatálat (f)el kell tenni, ha a gyerek már közlekedik.

2010. júl. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
22%

Nekünk is volt, amikor megszületett a baba, 10 hónapos volt, amikor meghalt a cica, elütötték :((

Eleinte én is kizártam a baba szobájából, de nem ért sokat, mert a szőre bekerült valahogy mindig, gondolom az én ruhámmal. Majd rosszul lettem amikor a pár hetes baba ágyában, meg ruháján (volt hogy az arcán) megláttam a macskaszőrt. Szóval nem tudtam teljesen szőr nélkül tartani a babát. Meg az is nehéz volt, hogy mindig figyelni rá, hogy zárjam az ajtókat. Aztán ahogy nőtt a baba, és érdeklődni kezdett a világ iránt, nagyon megtetszett neki a cica, mosolygott neki, utánozta a nyávogását, szóval szerette, ahogy elkezdett kúszni, "kergette" a macskát. Aztán innentől kezdve már beengedtem a szobájába (de én ott voltam mindig) meg is simogathatta. A takarítás egy kínszenvedés volt, minden macskaszőrös volt mindig (fehér cica volt) sosem tudtam teljesen kitakarítani, és éjjel nappal csinálhattam volna, akkor is volt macskaszőr. Szerencsére nem lett allergiás. Már nincs cica, nagyon sajnáltam, sírtam egy napig, de a baba miatt jobb így. Nem is szerzek új cicát.

2010. júl. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
19%
Én is amondó vagyok, hogy inkább megszabadulnék a macskától. Lehet még később is állatot taratni majd, ha nagyobb lesz a gyerek és legalább azt el tudod magyarázni, hogy állatsímogatás után kézmosás. Ez nem nagy áldozat szerintem a gyerek egészsége érdekében!
2010. júl. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell ennyire félteni egy gyereket, semmi baja nem lesz, ha felügyeljük kiskorában, utána meg már megtanulja ő is, mit szabad, mit nem a cicával.

Kérdező, ha megfigyeled,egyetlen olyan válasz sem érkezett, amiben az lett volna, hogy a cica a gyerek szemébe kapott, vagy a gyereket megfertőzte a cica szőre, stb. Nem kell ennyire betegesen aggódni. Nekünk 5 cicánk van, akiknek bejárásuk van a házba, ott vannak, ahol akarnak, nem takarítunk midnen nap, és ez megy már évek óta. Én még a toxoplazmózison sem estem át...

17 hetes km.

2010. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk valószínű azért nem lesz problémád a toxoplazmával, mivel már korábban átestél rajta (egy megfázáshoz hasonlít, talán észre sem vetted). Ez akkor veszélyes, ha valakinek korábban nem volt macskája és pont a terhesség alatt kerül kapcsolatba, és akkor sem a terhes kismamára, hanem a magzatra veszélyes. Aki régóta "macskás" náluk általában nem jelent problémát. Azért a kisbabát akkor is kíméljük a macskaszőr evéstől :D
2010. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
95%

Cicákat tenyésztek, van egy himalája cicapárom, és időnként kölykök. Benti cicák, hosszú szőrük van. A kisfiam két éves, és én csináltattam toxo szűrést terhesen. Pozitív vagyok, védett, így általam a magzat is az volt, a következő is az lesz. :) Gyerekkorom óta cicázom, régen kinti cicáim voltak, valószínű akkor estem át a toxoplazmán is.


A cicák nálunk sem járnak be abba a szobába, ahol a gyerkőc alszik, de a lakás többi részében jelen vannak. Igaz, így a kicsikém amíg nagyon kicsi volt, nem járkálhatott máshol négykézláb, csak a saját szobájában, de amióta már nagyobb, azóta a cicákkal együtt birtokba vette az egész házat. (A hálóba azonban most sem jöhetnek be, mert a cicaszőr nem való a gyerek szájába.) Imádja a cicákat, családtagként tekint rájuk. Igaz, rengeteget takarítok de megéri.

2010. júl. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Nekünk is benti cicánk van. Eleinte tiltottuk a gyerek szobájától, de mióta melegebb az idő, nem zárjuk rá a babára az ajtót. Amíg nem volt bejárása, sokkal többször szökött be, mint mióta nyitva az ajtó. Most ha be is megy, akkor a nagyágy alá bebújik hátra, és ki se jön egész nap, semmit se csinál, csak alszik. A gyerekkel sose foglalkozik, nem érdekli.

Szerintem olyanok írják, h távolítsd el, akiknek nincs benti állatuk. A cica házhoz szokik, nem lehet csak úgy megszabadulni tőle. A válaszokból az is kiderül, h akinek benti van, azok tudnak alkalmazkodni a helyzethez. Nem tették ki emiatt a cicust.

A benti macskáktól meg nem sok betegséget lehet elkapni, hiszen nem érintkeznek semmivel a szobákon kívül. Féregtelenítés 2-3 havonta és kész.

A macskaszőr? Hát igen. Ez lakásban mindig is probléma. Nálunk is csomókban áll a szőrcica mindenütt vedlési időszakban. Sajnos a gyereken is rendszeres, és nem azért, m bejár a szobába a macsek. A levegőben is száll, nincs mit tenni. De rendeltünk egy kefét, ami most érkezett meg az ismerősünkhöz, holnap vesszük át, és majd megírom, h tényleg beválik-e.

[link] (Az ebay-en nincs 2000ft se!) V

2010. júl. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is egy benti 10 éves (brit) cicánk van 40nm-en, úgyhogy nem nagyon akarnám kizárni bárhonnan. A baba kb 5 hónapos koráig ki volt tiltva a szobájából. Úgy oldottuk meg, hogy felszereltettünk egy elhúzható szúnyoghálót.

Most 11 hónapos a kislányom és imádja a cicát. Folyton mászik utána, megfogja a farkát és nézi, ahogy a végét mozgatja. Persze utána kézmosás.

A cicát nem érdekli a baba, csak mikor már rámászna és megnyomná a hasát akkor áll fel s megy arrébb.

A szőr nálunk is gond, néha van a baba kezén vagy arcán is, de letörlöm és kész, eddig soha nem volt gond ebből. Minden nap takarítok. A cicát nem adnám oda senkinek, és ne félj, nem fog se ráfeküdni a babára, se kikaparni a szemét.

2010. júl. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Hát igen, gondoltam, hogy lesz aki azt írja, hogy költözzön a cica, de ez nem volt nálam soha kérdés, a cicámat nem adom. Hogyan is csinálhatnék belőle kinti cicát, egyetlen egyszer szökött ki hosszabb időre (kb. 2 óra) fogalma sincs mi van odakint. Az első kutya elkapná aki szembe jön.

Megtudom oldani egyenlőre babát cicát együtt a lakásban, még baba nem mászkál, a többit meg majd meglátjuk. Télen, mire mászni fog, már csak egy szobát fogunk fűteni, akkor meg azért nem mehetünk majd ki. Csak kíváncsi voltam mások hogyan oldják meg. Utolsó, az a cicaszőrszedő vagy micsoda érdekelne, megköszönöm ha leírod bevált e aztán beszerzek egyet ha jó.

A cicagazdiktól kérdezném, hogy mindegyikőtök cicája nyugodt és kiszámítható? Én leginkább emiatt aggódok, az enyém mindenre rámoccan ami mozog. Vajon a babát is célba venné? Azt azért nagyon nem venném jó néven. Emiatt még jó ideig nem találkoznak csak "szigorú felügyelet" mellett. Szerintetek tanítható a cica?

Mindenkinek köszönöm, hogy válaszolt!

2010. júl. 17. 22:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!