Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek van cicája a baba...

Akinek van cicája a baba mellett, hogyan oldja meg? A cica bejár abba a szobába, ahol a baba tartózkodik? Milyen idősen meritek a közelébe engedni majd?

Figyelt kérdés

Nekem van egy cicám, tömbblakásban lakunk tehát bentlakásos. Nagyon szeretem, de kizártam abból a szobából, ahol a baba van. Így viszont bevagyunk babóval zárva egész nap egy szobába, a másik kettő kicsi a cicáé. De őt se zárhatom be egy lyukba. Vááá olyan tanácstalan vagyok, vagy én szenvedek vagy a macsekom.

Cicaszőrrel hogy boldogultok? Az én cicum szőre nagyon hullik, neki is melege van.


2010. júl. 15. 14:02
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
11%
Én irtam hogy dobd ki.Egyébként nem irtam volna,mert nem vagyok olyan aki szerint ha jön a baba meg kell szabadulni az állatoktól,de nálam kiverte a biztositékot amit irtál,számomra az jött le belőle hogy egy kiszámithatatlan agressziv állat.És szerintem hat éves macskát már nem nagyon fogsz tudni tanitani,átnevelni.
2010. júl. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

13:21-es vagyok.

A cicák nálunk nem mozdulnak rá a gyerekre, sőt! Annyira be vannak tőle tojva, hogy messzire menekülnek, ha meglátják!

Mivel a kisgyerekek egy kicsit sután bánnak az állatokkal, általában egyből el is űzik maguktól őket. Amíg egy kutya még csak-csak hagyja, hogy megrángassák fülét-farkát, szétcincálják a szőrét, a macskának az egyetlen természetes reakciója valószínűleg az lesz, hogy messzire menekül, és a továbbiakban elkerüli a kis vandált. ;) Arról nem beszélve, hogy a macskák (sem) tolerálják a hangos dolgokat (nálunk pl. a porszívót is utálják), a lányom meg igen hangosan visít, ha meglátja őket. Egy időben az volt a szokása, hogy meglátta valamelyiket és mindig ilyet kiáltott: "cica, cica, vááá!". :D A vége persze egy éles kiabálás, sikítás volt. Na, azóta a macskák még a tányértól is felugranak, ha meglátják! :D

Szóval nem kell aggódnod, a macsek messzire fog menekülni a babádtól, vagy közönyösen, magas helyről bámulja majd. Nálunk ez a rend (bár 90 %-ban spuriznak, ha meglátják).

2010. júl. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Nálunk is kizárt dolog, hogy a maccsok bántsák a gyereket, vagy bárki mást. A kandúr még nyúzni is hagyja magát, ha éppen olyan a hangulata (engedi, hogy a fiam hurcolja, dögönyözze, aztán, ha megunja, elmegy az asztal alá), a nőstény már félősebb, ő nem engedi szinte senkinek, hogy megfogják. Ő a fiam elől is inkább elmenekül. De hogy bántsa? Az ki van csukva!


A macskák sem egyformák. Én himalája perzsázom, ők nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb cicák. Azonban a párom nagylányának sziámija van, és náluk már volt probléma abból, hogy a macska szó szerint nekiugrott minden előzmény nélkül egy barátnője arcának (!!!) csak azért, mert kandúrszaga volt a lánynak. :(


Vannak olyan cicák, akik nem tűrnek meg maguk mellett mást, és nekik nem biztos, hogy szerencsés egy kisgyerekes családban élni. Ugyanúgy van ez, mint a kutyáknál. Én imádom a macskáimat, de egészen biztosan nem tartanék a fiam mellett olyan macskát, aki még rám is rám támad, ha olyan a kedve. Esetleg kapna néhány jól irányzott pofont már az első alkalommal, amikor rám fúj. Ugyanez igaz minden más állatra is, az állat nem jelenthet veszélyt senkire.


Ami a cicádat illeti, kérdező, én nem tudom, nálatok mennyire durva a helyzet, de lehet, hogy valamit kezdeni kellene a zsebtigrissel, hogy szelídebbé váljon. Első körben egy ivrtalanítást javaslok, ha még nincs ivartalanítva. Ez akár még segíthet is.

2010. júl. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Az én cicám csak egy sima mezei fekete cica, az utcán találtam mikor még icipici volt. Most próbálom nevelni, nyitva van a szobaajtó, és ha bejön, akkor spriccelek rá egy kis vizet. Féltem, hogy nehogy megvadítsam ezzel, de egyáltalán nem. Egész nap próbálkozik, hátha egyszer nem veszem észre és betud sunnyogni. Bízom benne, hogy hamarosan sikerül házat venni, kinéztünk egy jó hosszú folyosósat, na ott elszaladgálhat majd cicó míg meg nem nő babócám.Mert hogy ő folyton játszik, ha adok neki egy befőttes gumit, minimum fél óráig szórakozik vele.

Aztán majd látjuk, legfeljebb íratok neki valami nyugtatót az állatorvossal :D

Az ivartalanításon sokat gondolkodtam, de annyira sajnálom szegényt. Tudom, hogy pár nap és túl van rajta, de az a pár nap szörnyű lehet neki.Lány cica amúgy és valóban nem kedveli az idegeneket.

Köszi hogy válaszoltatok.

2010. júl. 19. 18:23
 25/29 anonim ***** válasza:

Szia! A "furminátoros" vagyok. Még nem jutottunk odáig, h kipróbáljuk, de megírom majd, h milyen, ha végre használjuk.

Más témában akarok írni.

Mennyi idős a cicád? A miénk még 1 éves se volt, és már elkezdett bagzani. Iszonyat volt amit akkor leművelt. Szerettük volna, ha lesznek kiscicái, és azért nem ivartalaníttattuk hamarabb. Sajnos nem találtunk hozzá való fiút időben, mert 2 bagzásnál tovább nem bírtuk. Nem csak mi szenvedtünk, hanem a cicó is. 4-5 napon keresztül virnyíkolt, megállás nélkül! De vannak olyan macsekok, akik 2 hétig is bagzanak. Ha a lakás legtávolabbi pontjába zártuk, akkor is lehetett hallani. Füldugóval aludtunk. :) Ne gondolkodj az ivartalanításon! Hidd el, neki is jobb ha túl lesz rajta. A miénk csak aznap volt kómás, másnap már csak a hasát nyalogatta, de semmi baja se volt.

2010. júl. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Kettő és fél éves. Ő pontosan hét napon keresztül vinyákol mikor bagzós, néha mi is rosszul viseljük, de még így sem szántam rá magam az ivartalanításra. Gondoljátok, hogy attól megnyugodna és nem lenne ilyen bolond és kicsit agresszív?

Ilyen idős cicát is lehet ivartalanítani? Úgyis készülünk vele állatorvoshoz, majd rákérdezek.

Kíváncsi vagyok bejön e a cicafésű, bármost nálunk inkább az én hajam van mindenütt a lakásban nem a cicaszőr. Ez még idegesítőbb.

2010. júl. 21. 10:21
 27/29 anonim ***** válasza:

Mi a baba érkezése előtt ivartalanítottuk (lánycica), mert nagyon hosszú ideig tartott a "bagzás". Jól tettük, mert kiderült, hogy gennyes méhgyulladása volt, amibe bele is halhatott volna. Ennek egyébként más tünete nem volt, jól evett, játszott, nem mutatta, hogy fájdalmai lennének.

Az állatorvos szerint nagyon sok elsősorban hormonális betegség megelőzhető vele és a cica nyugodtabb is lesz tőle.

Én mindenképpen javaslom!

2010. júl. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nekünk van FURminátorunk és nagyon jó! Nagyon sok szőr lejön a cicáról, de azt javaslom csak akkor használd ha a babát el tudod passzolni egy időre, mert az első alkalmak után nálunk nagytakarításra volt szükség.
2010. júl. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Mindenképpen ivartalaníttasd, hidd el, sokat szelídül majd őmacskasága a műtét után. Ma már gyakorlatilag szinte semmi kockázata nincs a műtétnek, pár napig lábadozik utána a cica, de a későbbiekben megóvja őt a műtét mindenféle betegségtől (pl. méhgyulladás, méhdaganat, stb.), arról nem is szólva, hogy nektek sem kell többé a kiabálós-bagzós cicával szenvednetek. A nőstény cicák képesek akár fél évig folyamatosan tüzelni, ha nem termákenyülnek meg. Hidd el, én már csak tudom, nekem a nőstényem január óta (!!) tüzel, pár napos szünetekkel, mivel most nem akarunk almot. (Tenyésztek egyébként.)


Ha ivartalanítod, nyugodtabb lesz, valószínűleg tovább él majd, nem akar szökni, és nem lesznek bagzós időszakok, amikor aludni is alig lehet a kiabálásai miatt. Neki is, nektek is jobb.


Ha pár év múlva befejezem a tenyésztést, én is ivartalanítom majd a maccsaimat. Egy két és fél éves cicánál abszolút elvégezhető a műtét, még idősebbeknél is simán elvégzik...

2010. júl. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!