Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért csinálhatja ezt a...

Miért csinálhatja ezt a kislányom?

Figyelt kérdés
Korábban jöt, 35 hétre, nem tudom összefüggésben lehet-e vele, de szokta rezegtetni vagy remegtetni a lábát, kezét, néha száját is. Mitől lehet ez? Nagyon aggódom.
2010. júl. 20. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, összefüggésben van azzal, hogy koraszülött volt. Szerintem vinned is kell/kellett fejlődésneurológiai vizsgálatra, ott mindenképpen említsd majd meg. Megijedni nem kell tőle, de az orvosi kontroll kell!
2010. júl. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
KÖszönöm! Egyébként nincs semmi baj vele, nagyon figyelmes, erős, a fejét már sokáig meg tudja tartani, nem tudom mi lehet ez, agusztusban kell vinni neurológiára.
2010. júl. 20. 15:07
 3/13 A kérdező kommentje:
ja azt kifelejtettem, hogy most lesz 22-én 2 hónapos.
2010. júl. 20. 15:08
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy tremor. Keress rá neten. Első voltam. Jó babázást és ne aggódj!
2010. júl. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
fú n a erről meg csak rosszakat olvasok akkor van okom aggodalomra. azért köszi a választ
2010. júl. 20. 15:31
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem azért írtam, hogy olvass róla, hogy megijesszelek, hanem, hogy tudd, mi a neve, és hogy nagyjából miről van szó. Az én kisfiamnak is volt, a kórházban nagyon, főleg a kezecskéi rángatóztak, aztán mikor hazajöttünk, pár nap alatt szinte megszűnt a dolog. A kis lábán látszódott még egy jó pár hónapig, időnként kicsit "rángatózott". Hidd el, a fejlődésneurológián tudják, mit kell nézni, mire kell figyelni, szerintem a te kislányod is szépen ki fogja nőni. Egyébként hova valósiak vagytok?
2010. júl. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja, és még valami. A kórházban neked erről nem mondtak semmit? Mert engem azért tájékoztattak nagy vonalakban. A tremorról annyit mondtak, hogy ez velejárója a koraszülésnek, és ha nem javul, akkor elképzelhető, hogy egy kicsit tornáztatni kell majd a kisfiamat. Szerencsére erre nem volt szükség. Meg nálunk csináltak vizsgálatokat is, vérvétel (kalciumszint, foszforszint, vércukorszint), koponyaultrahangot, továbbá reflexvizsgálat is volt. Szóval alaposan megnézegették, de gondolom, a Te babádat is. Ja, meg még annyit mondtak, hogy ha az enyhe remegés erősebbe menne át, és szemfennakadás, kékülés kísérné, akkor azonnal orvost kell hívni, mert epilepsziás roham lehet. Na, ezzel rám is a szívbajt hozták... Továbbra is azt mondom, hogy szerintem ne aggódj, próbáld tornáztatni a kicsidet, fektesd gyakran hasra, hagy erősödjön, és nyugodj meg! Jó babázást Neked!
2010. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi szépen. 3 hétig voltunk kórházban, neki is volt vérvétel, koponya ultrahang, de erről a rázásról semmit nem mondtak. Amikor rákérdeztem mitől van ez(nővértől) azt mondta, hogy semmi bajt nem jelent. Remélem tényleg nincs semmi, holnap megyek háziorvoshoz csecsemő tanácsadásra, és tőle is megkérdezem. Egyébként Nyíregyházán lakunk. Ti?
2010. júl. 20. 16:40
 9/13 anonim ***** válasza:
Én továbbra is biztos vagyok benne, hogy nincs a kicsiddel semmi gond. Főleg, ha a kórházban is ezt mondták. Gondolj bele, ha ez akkora probléma lenne, akkor nem engedtek volna el szó nélkül. A vérvételt és a koponya ultrahangot emiatt csinálták, gondolom, nem találtak semmi rendellenességet, így nem akartak vele ijesztgetni. Azért persze, kérdezz rá holnap is, szerintem az orvosotok is meg fog nyugtatni. Majd azért kíváncsi leszek, hogy mit mondott! Mi kecskemétiek vagyunk.
2010. júl. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Na most voltunk dokinál! Azt mondta, csak a reflex miatt van ez és nincs semmi baj. Most szúrta ki a fülét is szegénykém ordított is, de nagyon szép lett:)
2010. júl. 22. 12:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!