Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmesélnétek, milyen volt a...

Elmesélnétek, milyen volt a terhesség és a szülés? Ki volt bent veletek? Milyen érzés volt először látni, megfogni a babátokat?

Figyelt kérdés
2010. aug. 11. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

TERHESSÉG:

nyugodt semmi bajom nem volt az utolsó 3 hét kórházban - gyerek veséje miatt.-


SZÜLÉS:

gyors! 5 óra vajúdás apás sokszor emlékezős aztán összebújós sikeresen cicizett 1 óra után elmentem zuhanyozni


csodás, mai napig elképedős, újra átélni akarós...

2010. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség eleje tök jó volt, nem voltam rosszul, nem hánytam, csak sokszor voltam fáradt, az összes krumplit kialudtam a földből. :) A 7. hónap végéig dolgoztam, vonattal jártam be Pestre a dög melegben, vizesedtem, mint állat, a vonaton sokszor nem adták át a helyet, pedig óriási volt a pocakom... Az utolsó két hónap maga volt a pokol, nem hagyott aludni a "kölök". :) A bordáimba állandóan benyomta a sarkát, a párnát kirúgta a hasam alól, semmi nem volt jó. Már imádkoztam szeptember elején, hogy előbb megszülessen. Az Istennek se...

A kiírt napon császárral született meg a kisfiam, 30 órás vajúdás után (nem tágultam, belekakilt a magzatvízbe, muszáj volt kiszedni belőlem). A párom velem volt a szülőszobán, de aztán a műtő előteréig jöhetett csak be.

Amikor kisfiam véres kis fejecskéjét megláttam a paraván mögül, ahogy feltartották, kitört belőlem a bőgés. Hihetetlen érzés volt az is, amikor először odaadták a kezembe még a császáros őrzőben. Aludtunk együtt egy fél órácskát. Olyan édes volt...

Most már 10 hónapos múlt, de még csak most kezdem el felfogni, hogy anya vagyok.

2010. aug. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

terhesség:Végig idegeskedtem,2X kórház koraszülés veszélye miatt/első baba elment/.Alig vártam ,hogy szüljek-nem szerettem a terhességet.


szülés:Elfolyt a magzatviz,kb.8 órával késöbb kezdödtek a fájások.Első baba,4 kg,nehéz volt...megszenvedtem vele-több nem lesz:-)


Apuka benn volt,sokat számíott,hogy fogta a kezem és neki is felejthetetlen élmény.Ő volt ott ,amig fürdették,öltöztették,mérték,engem meg varrtak.Szóval olyan dolgoknál amiknél én nem lehettem.


Milyen érzés volt látni?Fantasztikus,de totál ki voltam...

2010. aug. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Terhesség:az első 3 hónap végig hányással zajlott, na meg 9 hónapon át égett a gyomrom, de ezeket leszámítva nagyszerű volt, főleg amikor legelőször éreztem a mozgását. :)

Szülés: 4 nappal korábban bekerültem a kórházba, mert nem volt jó az NST eredményem, majd éjjel elfolyt a magzatvíz és 5 óra múlva már a kezemben volt a pici fiam. Nem volt nehéz, sokkal jobban fájt a varrás. Ja és nagyon b..kó volt a doki! Apa nem volt bent. Számomra nagyon hihetetlen volt, hogy az a pici gyerkőc belőlem bújt ki. :)

2010. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Teherbeesés: nagyon nehezen sikerült sajnos...

Terhesség: Hatalmas boldogság, rengeteg hízás(21kg). Elején hányinger, rossz közérzet. Közben 4-szer fordult a baba, így izgalmas is volt.

Szülés: 40. héten, fájásgyengeség,elhúzódó kitolási szakasz, a méhlepény nem vált le, altatás, műtét.

Szülés után: Sárgaság, vérömleny a fején, komoly szoptatási nehézséget, aggódás, állandó sírások...nehéz volt.

És mostanra 15 hónapos, imádnivaló, vidám és ügyes! Alig várom a következő(ke)t, mert bármit végigcsinálnék újra. Olyan sok örömet és boldogságot nyújt, hogy mindent megér.

2010. aug. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Terhesség: Mindkettő csodálatos, élveztem kismama lenni. Remélem leszek még...

Szülés 1: vasárnap este 11-től fájások, éjjel 3kor vérzés, ekkor rohantunk a kórházba, kiderült hogy csak tágulásos vérzés, hazajöttem, de.4kor megint bementem 5 perces fájásokkal, kedd hajnali 0:55kor született meg a kislányom április 1-én. Rögöt a mellemre tették, nem szopizott elaludt, mindketten kivoltunk a 26 órányi vajúdás után.

Szülés 2: Hajnali 3 tól rendszeres 8-10 perces fájások, 7kor 5 percesek lettek, bemegyünk a kórházba, jó nagy reggeli dugó volt, azt hittem sosem érünk be. 8ra bennt voltunk, 10:07kor megszületett a második lányunk, rögtön cicizett, majd békésen elbóbiskolt.

Mindkétszer az ügyeletre mentem, nem volt fogadott orvosom. Nagyon rendesen bántak velem, a férjem végig ott volt, gátmtszés nem volt, sima franciaágyon szültem gyertyafény, halk zene mellett. Nagyon jó volt mindkétszer. Szeretnénk még szülni is. Életem legnagyobb élménye amikor a kis puha fejecskéjükre puszit adhattam!

2010. aug. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A terhesség nem volt problémás, dolgoztam végig, bár a végén már vizesedtem felszedtem 25kg-ot, nem mondom, hogy könnyedén mozogtam, de nem dőltem ki...azért se :).

A férjem bent volt velem, 12 órát vajúdtam, az első 3-4 óra teljesen jól telt, nem is értettem miért mondják, hogy a szülésnél a fájások nagyon durvák. Aztán megértettem...Szóval 12 óra elteltével átvittek a műtőbe császározni (később kiderült, hogy a köldökzsinór nem engedte kicsúszni a babát, rá volt tekeredve), ide már nem jött be a férjem. Az érzéstelenítőtől teljesen bekómáltam és szerintem rövid perceket aludtam is. Mikor kivették és megmutatták az is álomszerű volt és nagyon jó érzés. és azóta is nagy boldogság, hogy itt van.

2010. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Terhesség: 20. héten 1 hét kórház a vesém miatt, amúgy teljesen jó. Még nyaralni is volt külföldön autóval.

Szülés:túlhordás miatt befektettek a kórházba, még aznap éjjel megindult a szülés. Bent volt a férjem, nagyon jól viseltem a fájdalmakat 14 órán keresztül. De aztán relatív téraránytalanság miatt császároztak.mikor kivették a fiamat csak egy puszit adhattam neki, el is vitték.

Még az intenzív örzőben voltam, mikor 4 óra várakozás után végre behozták és a mellkasomra tették. Életem legszebb pillanata volt, soha nem tudnám elfelejteni.

Akárhogy is küszködtem a császár után bármikor újra szülnék. Sőt, rendesen függő lettem, szülnék még vagy 20 babát :)

2010. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

terhesség: rengeteget aludtam, az első 14 hétben sokat barnáztam, utána nyugodt, semmi gond, a végén építkezés, vakolás nagy hassal:)

szülés: éjszaka vajúdás, reggel császár. Első nap csak fotón láttam a picikémet, 2. nap fogtam kézbe és eltelt 3-4 hét, mire a mechanikus mozdulatok, etetés, tisztábatevés, állandó fáradtság közepette tudatosult bennem, hogy ő az enyém:)

2010. aug. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

terhesség:32. hétig problémamentes, az első 12 hetet kivéve,sokszor volt hányingerem,hánytam, de ez vele jár.Aztán kórházba kerültem egy hónapra toxémia gyanu miatt.

Szülés:18 óra vajúdás után három nyomásból megszületett a fiam.A férjem velem volt,itatott,és segített lelkileg.Amikor megszületett,még nem nagyon fogtam fel,de nagyon jó érzés volt,,amikor rám rakták, és hatalmasat nevettünk, amikor lekakilta a hasamat.45 perc múlva felkeltem,kimentem zuhanyozni.Napokig nem ment a szoptatás, kis súlyú volt a babám, aluszékony volt,stresszeltek a debreceni csecsemősök, de miután hazajöttünk, rendeződött minden.Sokszor még mindig furcsa,hogy anya vagyok.

2010. aug. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!