Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves NYUGDÍJAS VÉDŐNŐK!...

Kedves NYUGDÍJAS VÉDŐNŐK! Abban az időben amikor nem volt tápszer, mit javasoltak a babáknak anyatej helyettesítésre?

Figyelt kérdés
Nem érdekelnek más anyukák válaszai, hogy így meg úgy ne adjunk tejet a babának.Nem vitát akarok indítani.Ez csak egy kérdés.Kérem azok válaszoljanak csak akiknek a kérdés szól.Köszönöm.
2010. okt. 6. 16:39
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
En eltem Azsiaba majdnem 1 evig es ott tehentejet vagy kecsketejet (kinek milyen allata van) adnak a babaknak akinek nem eleg az anyatej. Nagy a szegenyseg eszukbe nem jutna a tapszer (pedig nagyobb szupermarketekbe lehet kapni a gazdagok reszere vagy kulfoldi turistaknak). Azt viszont nem tudom mennyire szenvednek allergiaktol meg hasonlo betegsegektol de sokan ott azon nonek fel es kutya bajuk.
2010. okt. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
75%

én 87es vagyok, anyának nem volt teje és a tápszert sugárban hánytam ki. akkoriban nem volt ekkora választék. úgyhogy tehéntejen nőttem fel, 2 hetes koromtól azt kaptam. mégis agyon se lehetne csapni, nemhogy beteg vagy allergiás legyek. a sajátomnál is bevezettem már 5 hósan, kutya baja. sokan nem tudják, de a szerzett tejallergia egyik oka, hogy sokszor a babák nem találkoznak tejjel 2 éves korukig. minap olvstam egy tanulmányt, mely szerint 19x nagyobb eséllyel lesz tejallergiás az, aki 1 éves kora előtt nem találkozik normál tejjel. én nem szúrok ki a gyerekemmel a tápszer meg babaital gyártók kedvéért. max ha allergiás kiderül és nem adom tovább.

szóval akkoris felnőttek a gyerekek és milyen érdekes, hogy az asztma, allergi nem a mai felnőttek(40 évesek), hanem a fiatalok(gyerektől a 25 éves korosztály) népbetegsége. pont azok szenvednek tőle a legjobban, akiket a nagyon modern elvek szerint etetnek és óvnak mindentől.

amúgy nyugdíjas védőnőt nem hiszem, hogy találsz az oldalon.

2010. okt. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre a válasz: SZOPTATÓS DAJKÁT FOGADTAK FEL.


Az anyatej helyettesítésének története:


A Francia Forradalom elõtt és alatt elég változatos volt a csecsemõk táplálása: volt akit a mamája szoptatott, volt akit a dajka, volt aki valamilyen állat tejét kapta, és volt aki kását.


A XIX, század közepén kezdtek el valamilyen pótszer után kutatni, hogy kiválthassák a szoptatós dajkaságot. Ezek a tápszerek általában tehéntejbõl álltak, amihez cukrot és vizet adtak. Aztán rájöttek, hogy ezekben kevés a zsír, amire az agyfejlõdéshez nagy szükség volna, így adtak hozzá tejszínt. Aztán lime-lét (egy citrusfajta levét), hogy savasabb és így könnyebben emészthetõ legyen.

1884-ben, dr. Meigs egy meglepõen pontos összehasonlító elemzést készített a tehéntejrõl és az anyatejrõl. Így aztán a továbbiakban a zsír, cukor és lime-lé hozzáadásával próbálták a tehéntejet az anyatejhez hasonlatossá tenni. Amikor ezt az egészet felforralták, hogy sterilebb legyen, a skorbut népbetegséggé vált.


Pierre Budin (1846-1907) nevéhez fûzõdik a perinatális orvoslás és az elsõ szoptatós klinika megteremtése. Akkoriban 1000 élveszületett csecsemõbõl 288 halt meg, s "A szoptatott csecsemõ" címû könyvében világossá tette, hogy minden körülmények között a csecsemõ szoptatására és az anyák felvilágosítására van szükség.


Hamarosan a vegyészek léptek a csecsemõtáplálás mezejére, melyet addig inkább az orvosok uraltak, meghatározva a tápszerek, fõzetek összetételét. Henri Nestlé, egy svájci kereskedõ cukrot és malátával fõzött búzalisztet kevert a svájci Alpok füvét legelészõ tehenek tejéhez. Ezután úgy hirdette új termékét, mint "tudományosan tökéletes táplálékot, melynél jobbat kívánni sem lehet". Szlogenjével egyenesen az anyákat célozta meg, hiszen, mint mondta, "õk maguk csinálnak majd reklámot nekem".


Aztán a tápszer- és bébiételgyártó cégek szépen átvették az anyatejpótló szerek készítésének feladatát az orvosoktól. Némely kotyvalék még tejet sem tartalmazott. Annak sem szenteltek figyelmet, hogy a tápszer elkészítésénél esetleg fertõzött vizet használnak. A XIX. század végén piaci verseny alakult ki a nem-szoptató anyák kegyeiért. A termékeket "tudományosan ellenõrzött"-ként árulták, noha semmilyen dokumentációt nem tudtak felmutatni, hogy az ellenõrzés megtörtént volna. Dr. Apple rámutat, hogy a "csecsemõtáplálás kereskedelmi és tudományos alapokra való helyezése olyan környezetet teremtett, ahol a mesterséges táplálás nem csak elfogadható, de egyenes természetes és szükséges lett."


[link]


Remélem, a válaszom kielégítő, még akkor is, ha nem bólogatok ezerrel arra, hogy adjunk a babának tápszer helyett kecske- vagy tehéntejet.

2010. okt. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.A kérdést kíváncsiságból írtam ki.Kislányom 3 hós és pótlásra szorul.Szívesen adnék neki természetes táplálékot.Elhiszem, hogy a tápszert direkt nekik fejlesztették ki hosszas kutatások során, de én azt gondolom, hogy ebben inkább az üzlet a lényeg.Ugyanez a helyzet a gyógyszerekkel, de ebbe ne merüljünk bele.Nem hiszem, hogy a tápszer összetevői (hidrolizált savófehérje koncentrátum, emulgeálószer, karbonátok, foszfátok, savak és további mesterségesen előállított kémiai kütyük) egészségesebbek mint mondjuk a kecsketej.Én így gondolom.Most anyukák ezrei fognak lehurrogni, mert a boltban megvásárolt könyvben az van írva, hogy egy éves kor előtt semmi féle képpen nem szabad nekik tejet adni."Hogy lehet ilyen felelőtlen anya?Meg akarja ölni a gyerekét?"

Nem igazán érdekelnek ezek a hozzászólások.Nagyon szeretem a kislányomat.Én is mindenből a legjobbat szeretném adni neki.

2010. okt. 6. 18:26
 15/40 anonim ***** válasza:
82%

A sógornőm édesanyja NYUGDÍJAS VÉDŐNŐ. A sógornőm az ő tanácsára, már 3 hónapos kora óta adta a lányának (aki már 12 éves) a tehéntejet, mégpedig "kisborjus tehéntejet". Először teával hígítva kapta a kicsi, pár nap mulva tisztán, igazából ekkor kezdett el gyorsan fejlődni.

Ja, és a narancsot mokkáskanálnyi mézzel édesítette.

Én tápszert adok az 5 hónapos kislányomnak, mert nem elég a tejem, de (itt Bp-en!) nem bízok se a bolti tej, se un. házi tej minőségében.

2010. okt. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Kedves Előző!:)

Egyet értek veled.Bolti tejet én sem adnék neki.Barátnőm anyukája mesélte, hogy ő kecsketejet adott a gyerekeinek amikor nem volt elég a teje.Én meg pont olyan helyen lakok a Mátrában, ahol van egy kecskefarm, így lehet, hogy megpróbálnám azt adni neki tápszer helyett.

2010. okt. 6. 18:56
 17/40 anonim ***** válasza:
67%

A te gyereked.


De én inkább keresnék egy olyan anyukát, akinek több a teje a szükségesnél. Így tennéd meg a lehető legtöbbet és legjobbat a gyermekedért.


egy anyatejadó

2010. okt. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:

Anyukám mesélte hogy mikor tesóm kicsi volt(38 évvel ezelőtt) és nem volt teje volt egy doboz tápszer( mutatóba) és tehéntejet kapott a tesóm (volt tehenünk)tehát megbízható forrásból.

Nagymamámnak meg olyan sok anyateje volt, hogy ő adta a tejet a szomszéd gyereknek is...

2010. okt. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
74%

A te döntésed, viszont visszakérdezhetnék? Vajon egy nyugdíjas védőnő mennyivel tudhat többet, mint egy nem nyugdíjas vagy esetleg egy gyermekorvos, vagy akik a WHO-ban ülnek?

Úgy gondolom, te ezt eldöntötted előre, csak szeretted volna, ha egy-két ódivatú ember megerősít.

Egyébként kérj neki anyatejet az orvosotoktól. Sokkal jobbat és többet teszel érte, mint a tehén vagy a kecsketejjel (ugyanolyan sz@r mindkettő).

2010. okt. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
48%

A tehéntej/kecsketej fajidegen fehérje, és az emberen kívül semmiylen más állat nem fogyazstja csak a saját tejét. A tehéntej/kecsketej egyáltalán nem oylan egészséges, mit ahogy az régen kitalálták.

Ha jót akarsz babádnak, és mnem akrod szétcseszni az emésztórendszerét nem adsz neki.

Vagy tedd többet mellre, az anyatej csak akkor fogy el, ha kevesebb inger éri a mellet.

2010. okt. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!