Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves NYUGDÍJAS VÉDŐNŐK!...

Kedves NYUGDÍJAS VÉDŐNŐK! Abban az időben amikor nem volt tápszer, mit javasoltak a babáknak anyatej helyettesítésre?

Figyelt kérdés
Nem érdekelnek más anyukák válaszai, hogy így meg úgy ne adjunk tejet a babának.Nem vitát akarok indítani.Ez csak egy kérdés.Kérem azok válaszoljanak csak akiknek a kérdés szól.Köszönöm.
2010. okt. 6. 16:39
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
36%

Kedves Kérdező!

végre egy szimpatikus ember:)))én is így látom a dolgokat ahogy te nekem sincs sok tejem pótlásra szorul a lányom most lesz 3 hónapos.sokat gondolkozom a hozzátápláláson és eléggé kiakaszt a sok nem szabad csak x kor után.én 23 éves vagyok,én már 8 hetesen saláta,sóskafőzeléket kaptam napi többször.édesanyámnak nem volt teje és nem nagyon akart tápszert adni,szó mi szó akkor a tápszer azért más volt mint most.engem nem érdekel ha bárki lehurrog vagy elítél én pár hét múlva,megfogok egy két dolgot próbálni kis mennyeiségben persze.pl krumplit anyatejjel keverve.ugyhogy nem vagy egyedül:)

2010. okt. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
66%

jah, a WHO fújta a nagyon veszélyes H1N1 vírust is, aztán utóbb kiderült, hogy nemhogy járvány nem volt, de ez a törzs még csak bennt sincs a legveszélyesebbek között, még a szezonálisnál is kevésbé veszélyes. a WHO az oltószergyártóknak kedvezett, azt hiszitek másképpen van ez a multinacionális tápszergyártókkal? a fenéket! az orvosok sem mások. pl a nőgyógyászom boldog-boldogtalan rá akart beszélni a mirena spirálra, engem is, pedig még csak terhes voltam. aztán egyszer láttam, hogy jön hozzá a gyártó embere(épp papírokat intéztem a nővérrel), hozta a repianyagot, ment a nagy susmus(gondolom szép summát kap, ha eladja a nőknek). pedig nagy nevű doki, aki állítólag elfogultságtól mentes.

átvernek minket mindenhol, nem kivétel ez alól a WHO sem.

2010. okt. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
Mikor én csecsemő voltam, anyámnak elapadt a teje, így anyatej állomásról hozott tejet. Beteg lettem tőle, még kiütéseim is lettek. Ezt csak azért írom le, mert közel sem biztos, hogy egy idegen nő teje jobb bármivel is, mint egy kecskéé.
2010. okt. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Látom azért nem vagyok egyedül.:) Ennek örülök. Egyébként van itt valaki, aki kecsketejet ad manapság a babájának?
2010. okt. 7. 13:17
 25/40 anonim ***** válasza:
33%

Akkor talán kérdezz meg egy NYUGDIJAS VÉDŐNŐT, hogy 50-100 évvel ezelőtt milyen volt egy kecsketej összetétele, és arről is, hogy mostanában milyen ... :-))

Istenem, hihetetlen, mennyire beszűkült emberek vannak ...

2010. okt. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
93%

nem konkrétan, átvitten kapcsolódik ide a sztorim:

Egyik ismerősünk behozott több száz liter minőségi mosogatószert kamionban, tartályokban.(Nyugat EU-ból jött, ahol az előírások szerint lejárt a szavatossága, de még jó, és mivel drágább megsemmisíteni mint eladni olcsón, eladták.Gondolom mással is így van)

Na ő is árulja, olyannak is, aki tud gyári "márkás" palackot hozni, olyannak is, aki kevésbé márkásat.Ergo a márkás és nem éppen márkás mosogatószerben is ugyan az a "lejárt" cucc van....amúgy én úgy tudom a mosóport is így hozzák be, aztán tesznek hozzá különböző illatot, és betöltik "márkás", nem márkás zacsikba....


NA ennyit a marha márkás tápszerekről, meg a WHO-ról....

2010. okt. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
47%

Világmérető összesküvés áldozatai vagyunk.

A H1N1 oltással chip-et ültettek annak a bőre alá, aki beadatta (többek közt nekem is)


Adjál kecsketejet a babádnak, aztán majd évek múlva kiderül mi lesz.


"A kecsketej tartós és főleg kizárólagos fogyasztása vashiányos vérszegénységet eredményez a csecsemőknél. Ma már nem ajánljuk ezt csecsemőtáplálásra, főleg azért nem, mert ma már a tehéntej-allergia megelőzésére is, ill. a kialakult tehéntej, ill. tejcukor-érzékenységre is számtalan gyógytápszer áll rendelkezésünkre. Ezekben megfelelő a vas és ásványi anyag tartalom, és biztosítja a csecsemő optimális fehérje és kalória bevitelét is. Csecsemőkor után megfelelően vegyes táplálás (hús, tehéntej- fehérje, tojás) mellett a kecsketej és tejtermékek az étrendbe fokozatosan beépíthetők"


Amúgy a tevetej hasonlít legjobban az anyatej összetétetlére, egy dokumetumfilmben hallotam.

Úgyhogy tevetejet a babádnak:-)))

2010. okt. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan én vagyok a beszűkült, mert nem hiszek el mindent amit az "okos " emberek mondanak.Kutatásokat végeznek, hogy mindenféle sz@rt ránk tukmáljanak.Ők ebből vígan megélnek.Nyugodtan tömjed a gyerekedet mindenféle gyógyszerrel meg mindenféle mű szarral.Hát köszönöm az értelmes válaszokat.Mindenkinek joga van azt adni a gyermekének amit a legjobbnak talál.
2010. okt. 7. 16:47
 29/40 anonim ***** válasza:

Az a baj, Kedves Kérdező, hogy Te is kénytelen leszel mindenféle mű szarral és szar gyógyszerrel tömni a Gyerekedet, legkésőbb akkor, amikor majd vashiányos és mindenre érzékeny lesz.

De azért sok sikert!

(Én meg örülök, hogy az egy éves Babámat a Neki megfelelő táplálékkal tudom etetni, mert ma már ennyire fejlett az orvostudomány. Ja, és 34 éves vagyok, a gyerekem védőnője ugyan az, mint az enyém is volt csecsemőkoromban, de már én is tápszert kaptam, és nem kecske-vagy tehéntejet!)

2010. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%

Egy szimpla vélemény:

Aki nem akar tehén/kecske tejet adni,amiket régen is adtak sokunknak anyáink,az ne adjon.

Aki nem akar főzelékeket adni, amiket régen is adtak sokunknak anyáink, az ne adjon.

A boltban kecske tej nincs-amúgy,mintha a Kérdező írta volna,hogy a közelben lehet kapni friss kecske tejet. Gondolom azokat a kecskéket nem mindenféle kakival etetik meg itatják.

Az ellenzőket kérdezném: a szójatej jobb? (szója = rák keltő anyagok halmaza.)

A tápszer sem jobb semmivel,attól,hogy páran azt hiszik!

Ez pont olyan,mint régen a zsírral főztek,utána bejött az étolaj,hogy milyen egészséges, aztán már az volt,hogy az oliva olaj az egészséges,utána már a repce olaj lett az egészséges,végül páran egyöntetűen a zsírra szavaztak. Döntsétek el.

Én azt mondom,inkább olyan egészséges dolgot adjunk a gyereknek,amit tudunk mi,mint porból készült italt,amire csak rá van írva,hogy egészséges,nem mi van benne igazándiból és hogy szüksége van e a gyereknek rá.

Mindenki maga dönt, mit tart a legjobbnak a gyermekének!

2010. okt. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!