Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves NYUGDÍJAS VÉDŐNŐK!...

Kedves NYUGDÍJAS VÉDŐNŐK! Abban az időben amikor nem volt tápszer, mit javasoltak a babáknak anyatej helyettesítésre?

Figyelt kérdés
Nem érdekelnek más anyukák válaszai, hogy így meg úgy ne adjunk tejet a babának.Nem vitát akarok indítani.Ez csak egy kérdés.Kérem azok válaszoljanak csak akiknek a kérdés szól.Köszönöm.
2010. okt. 6. 16:39
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
0%
Kedves Utolsó, és a kecskére/tehénre, amből állitólag a friss, egészséges tejet nyered, rá van irva, hogy milyen az "összetétele"??
2010. okt. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

kedves utolsó! nincs, de el kell keserítselek, a tápszer is abból van, tehát azok az összetevői, mint a tápszernek(leszámítva a tápszer egyéb anyagait, amiket hozzáadnak). ergo azokat az összetevőket, amiket a tejben nem ismerünk, azokat a tápszerben sem. semmi mást nem módosítanak rajta, csak kémialilag kezelik a tejfehérjét. ugyanolyan nagyüzemi tejből van. legjobb példa erre Kína, ahol sok csecsemőnek megnőtt a melle, mert az állítólag mindentől mentes tápszer tele volt ösztrogénnel, amivel a teheneket kezelték.

ergo egy jottányival sem vagy előrébb a tápszerrel, annyiban más a kettő, hogy a tápszer kalóriadús, csecsemők számára, akiket nem tudnak szoptatni. de ha egy baba már mindent eszik, akkor totál felesleges.

2010. okt. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
75%

Uram Atyám!

Kecske "összetétel" meg hasonlók?

Pontozzatok le és fikázzatok a továbbiakban, de nem érdekel!

Néhányan nagyon elvakultak a témát illetően.Hogy mást már ne is mondjak!

Öcsém 22 évvel ezelőtt felömlött, kipattogott a tápszerektől a kecsketejtől semmi baja nem volt.A kisfiam tápszeres és egy alkalommal a cumis üveg alján maradt tápszert Öcsém megitta, hogy vajon a mostani tápszerek is ugyanazt a reakciót váltják e ki belőle.És igen!Ugyanolyan csúnya lett a teste, mindenhol piros kiütések, amik még napok múlva is rajta voltak.Állítólag tejallergiája van, de érdekes módon a házi tejtől semmi baja, míg a bolti zacsis tej vagy kefír, krémtúró vagy bármi, aminek akármilyen formában köze van a tejhez, csúnyán tönkre vágja.

Akkor csak nem a kis korában elfogyasztott kecske tej a ludas!!!!!

Értsétek már meg végre, hogy SEMMI KÖZÖTÖK hozzá hogy ki mivel eteti a gyermekét.Véleményt írhattok és tanácsot is lehet adni, de ne akarjátok már ráerőszakolni a véleményeteket a másikra, főleg akkor amikor halvány lila gőzötök sincs dolgokról.És lehet hogy most tévedek, de elképzelhetőnek tartom hogy akik ezt a nagy tápszer melletti kampányt folytatják még az életben nem láttak kecskét vagy falusi, kisvárosi gazdaságot.Mert akkor tudná mi miből van, mi az "összetétele"!Ezenkívűl, ha nem akarjátok olyan dolgokkal "mérgezni" a gyermekeiteket amelyekkel anno, anyáink mérgeztek minket is, akkor ne vegyétek meg a piacon a répát vagy a krumplit Gizi nénitől, mert agyon van permetezve.Inkább vegyétek a BIO zöldséget, ami ÁLLÍTÓLAG semmi vegyszert életében nem látott.Legalább ne adnátok össze-vissza tanácsokat!

Egyszer a biora esküdtök, máskor a piaci zöldségre, 20 év múlva már újra a házi tej lesz a divat.Ez még nem is lenne baj, csak ne hülyéznétek le másokat a véleményükért.Ha a későbbiekben gond lesz úgyis ők fogják viselni a terhét, nem pedig Ti.És higyjétek el, hogy nem lesz olyan aki majd kiírja a kérdését hogy"mit csináljak?Kecsketejet adtam a gyermekemnek és allergiás lett tőle?"

Pontozzatok hurrogjatok le nyugodtan, bár még mindig nem olyan stílusban kommentáltam mint ahogyan egyes anyukák szoktak!Ez a véleményem , mellesleg a saját gyermek orvosom, akihez a kisfiamat is hordom, szintén azon a véleményen van, hogy ha lenne házi tej akkor inkább azt adjam.A kecskét , tehenet tudod ellenőrizni mit evett ivott, míg a tápszert nem tudod végig nézni ki milyen kézzel készítette.Igaz, szinte már minden géppel készül, de akkor is.Dolgoztam gyárban ahol egészségügyben használatos dolgokat gyártottak.Beleértve gyógyszert, tápszert.És sajnos lenne mit mesélni.Tapasztalatom mind2 részről van!Még sem vagyok hajlandó állást foglalni egyik oldalon sem, mert mind 2-ben van jó és rossz is.Mindenkinek magának kell eldönteni mit szeretne csinálni.

Csak legyetek szívesek szebben beszélni egymással, mert nem csak emberek vagytok, ha nem elsősorban ANYÁK, akik igyekeznek mindenből a legjobbat adni a gyermekeiknek és ide a példa mutatás is bele tartozik.

2010. okt. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
50%

Egy igazi tejre nem írják rá,hogy Összetétel! Az igazi tej az CSAK TEJ! nem pedig tej,víz,....stb.

Nem a külföldit kell inni és itatni a gyerekkel,hanem a hazait,ami 100% tej! Amire nincs külön feltüntetve,hogy "összetevők:tej, víz"

Az előttem szólónak igaza van!

De mint azt mát írtam, mindenki maga döntse el!

2010. okt. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Na, vajon miért lettem lepontozva?
2010. okt. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le...
2010. okt. 11. 10:40
 37/40 anonim ***** válasza:
53%

Nem tom, tuti nem én voltam! Az én gépemen a köv. van: "szerinted ez a válsz hasznos volt"

Így feljebb vinni a "pontjaidat" nem tudom már. Kár,mert pártatlan és szép válasznak tünt -így emlékeim szerint!

Valaki biztos unatkozott! Vagy fáj valakinek,hogy vannak még józan emberek?

2010. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem végeztem reprezentatív felmérést, csak a saját családom példáját tudom leírni. Mondjuk kezdjük velem. '87-ben születtem, anyukám 9 hónapig szoptatott, akkor már ez is soknak számított, nem volt célkitűzés az egy évig való szoptatás. 2.5 hónaposan kezdett nekem almalét, majd reszelt almát adni, ahogy minden más szülő is akkoriban, és így tovább a többi szilárd ételt, ahogy jöttek sorban az akkori "trend" szerint. Tehéntejet 9 hónapos koromtól kaptam, először forralva és higítva, majd később tisztán. Kevés nálam egészségesebb embert ismerek, semmilyen ételre nem vagyok allergiás, még csak olyat se tudok enni, amitől menne a hasam, pedig néha elég furi dolgokat eszem :) Egyetlen allergiám, hogy a bőrömet kicsapják a kamillás kozmetikumok.

Van egy öcsém, ő '90-ben született, őt csak 2 hónapig tudta anyukám szoptatni, mert elment a teje. Ő egy darabig tápszert kapott, illetve "rizsnyákot" (Oriza néven futott), kb. asszem fél éves korától higított, forralt tejet, hiszen akkor ez volt az ajánlás, nem volt olyan, hogy egy éves kor alatt tilos. A többit mind úgy kapta ő is, ahogy én. Ételallergiája neki sincs, csak szénanáthája, de enni bármit ehet, ritkán beteg.


Apukám 1958-ban született, mamám azt mesélte, hogy neki egyáltalán nem volt teje, és tápszert sem adtak, nem tudom, hogy azért-e, mert nem lehetett kapni, vagy azért, mert drága volt, vagy fogalmam sincs, hogy miért. Apukám csecsemő korában ún. lisztlevest kapott (lisztes víz), meg híg tehéntejet. A többit nem tudom, mamám se emlékszik már mindenre, csak ezt kérdeztem tőle. Azt viszont tudom, hogy apukám, aki elmúlt már ötven éves is, szinte életében nem volt beteg soha, semmire nem allergiás, semmi baja nincs.


Én úgy gondoltam, hogy inkább hiszek a saját szüleimnek (főleg, mert anyukám valaha csecsemőgondozó volt, ugyan azt tanulta, amit a védőnő, csak ő már nem abban a szakmában dolgozik), így én is adtam a fiamnak 3 hónapos korában almát, mert a tejjel már nem lakott jól. Akárhányszor szoptattam, akkor is éhes maradt, viszont így, hogy szilárdat is kapott, már nem maradt éhes. 4 hónapos korára már evett főzelékeket. Nekem 4 hónap után nem volt tejem, így kapott tápszert is, viszont 9 hónaposan már ő is forralt, higított tejet kapott, mert a kettes meg hármas tápszereket nem akarta meginni. És sajnálom, ha ez valakinek nem tetszik, de a most három éves fiam szintén nem allergiás semmire, minden ételt szeret, 3 év alatt kétszer volt náthás összesen. Pedig két éves kora óta bölcsis, és onnan sem hozott haza nagyon betegségeket. Sokan örülnének, ha ilyen keveset lenne beteg a gyerekük.

2011. jan. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
66%
bár mindenki így gondolkozna...
2011. jan. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Ha valaki még olvassa....


Lányom iszonyat hasfájós volt, kapott is ő mindenféle hipoallergén tápszert és egyebeket...

Minden doki tejallergiával kezelte, eredmény nélkül...

A sokadig gasztoenterológus végre a tejallergián kívűl is el tudott képzelni egyéb okot is, amitől diéta mellett egy 10 hónaposnak fájhat a hasa. Neki konkrétan a bélflórája volt szar.

2-3 hét alatt "kinőtte" egy speciális probiotikumnak hála az egész mizériát.

Ekközben a gyerek NEM kapott tápszert és tejet sem, csak zöldséget -gyümölcsöt, szinlacot (egy fehérjedús tejmentes pép) és teát.

6 hetes kontrolon ez a főorvos azt mondta, hogy nyugodtan bevezethetem a gyereknek a tejtermékeket, majd 1 évesen a tehéntejet, amit ha zacskós akkor nem kell forralni sem (hiszen pasztőrizált).

Ezt csak azért írtam le mert a tejallergia a legálltalánosabb dolog, amit rásütnek egy 1-2 év alatti hasfájós gyerekre, ha az a baja, ha nem.


Nemrég kiderült, hogy a glutént nem 9 hónaposan kell bevezetni, hanem 5 hónaposan, mert úgy kisebb az allergia kialakulásának esélye. Várom, hogy mikor derül ki az is, hogy a tehéntejet is jobb 1 év alatt bevezetni, a fokozatos és kis mennyiségű bevezetése elvét követve...


Amit én a kérdező helyében tennék: 4 hónapos kortól inkább a gyümölcs - zöldség bevezetését kezdeném el, az is tápláló. Aztán vennék vmi jóminőségű naptúr gabonapelyhet 5 hónapos kor felett, ez még gluténmentes lenne, csak pár kanál gluténtartalmúval keverném - mert ez az új WHO ajánlás, és mert a fokozatosság tényleg ésszerűnek tűnik. Közben szoptatnék. 6 hónaposan bevezetném a husit a főzelék mellé. 8-9 hónaposan jönhetnének a savanyított tejtermékek. 10-12 hónaposan a tej először higítva. Ha nem boltit veszel, akkor forrald!!!


4 hónap alatt inkább adnék tápszert vagy ha ezt nagyon ellenzed, akkor gyümilevet (szűrt almalé) ill. kis cukros teát pótlásnak és addig annyit szoptatnék amennyit tudok. Utána is próbálnám minél tovább és minél többet szoptatni, legalább addig, amíg a tejtermékeket bevezetem, mert az tudja először ebben a tápszermentes változatban kiváltani érdemben az anyatejet az összetétele alapján.


31 hetes terhes vagyok, a kisebbik lányomnál tuti ezt a menetrendet fogom követni, ha elég tejem van, akkor 4-5 hónapos kor között csak kóstóltatni fogom vele az almát, banánt, őszibarackot, ha érdeklődik iránta.

2011. márc. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!