Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » VIGANTOL ügyben válasz az...

VIGANTOL ügyben válasz az Országos Gyógyszerészeti Intézettől. Érdekel?

Figyelt kérdés
A tegnapi vigantolos kérdéshez is leírtam, de úgy gondoltam esetleg érdekli a mai látogatókat is és nem biztos, hogy visszaolvasnak annál a kérdésnél.
2010. okt. 7. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
válasz? nem látom...lemaradt...
2010. okt. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ez volt a tegnap küldött levelem:


Tisztelt Gyógyszerészeti Intézet!


Tudomásunkra jutott, hogy a Merck Kft. által forgalomba hozott VIGANTOL 20000 NE/ml gyógyszerkészítmény egyes gyártási tételeit kivonták a forgalomból. A határozatukban ( [link] ) kijelentik, hogy Magyarországon veszélyes termék nem került forgalomba.


Azonban számos anyukával egyeztetve tájékoztatom Önöket, hogy nagyon sok betiltott gyártási tételű készítmény van a családoknál, személy szerint 6 hónapja adagolom én is minden nap a kisbabámnak.


Kérem szakmai javaslatukat arra vonatkozóan, hogy lehet-e a gyógyszert adagolni továbbra is vagy fennállhat-e valamilyen veszélyeztetés a további adagolás során.


Válaszukat megköszönöm és kérem mielőbbi javaslatukat.


Köszönettel:


Név, telefonszám

2010. okt. 7. 21:23
 3/13 A kérdező kommentje:

És itt a válasz: ( bocs, első válaszoló, de éppen a levelet másoltam be )


Tizstelt .......!


A Vigantol 20000 NE/ml belsőleges oldatos cseppek kivonásával feltett kérdésével kapcsolatban tájékoztatom, hogy az Országos Gyógyszerészeti Intézet OGYI/39207-5/2010 iktatószámú – a Vigantol 20 000 NE/ml belsőleges oldatos cseppek egyes tételeinek kivonásáról szóló - határozata a tegnapi napon kijavításra került, mivel az indokolás megfogalmazása félreérthető volt.

A Vigantol 20 000 NE/ml belsőleges oldatos cseppek (OGYI-T-1608/01) készítmény egyes gyártási tételeiben - amely tételek Magyarországon nem kerültek forgalomba - nyomnyi mennyiségű, a cseppentő gumi részéből kioldódott idegen anyagot mutattak ki, amely azonban nem jelent egészségügyi kockázatot.

Mivel ez a minőségi probléma fennállhat a határozatban felsorolt gyártási tételek esetében is - amelyek Magyarországon forgalomba kerültek -, ezért elővigyázatosságból, figyelembe véve a leginkább érintett korcsoportot is, rendelte el az OGYI a kivonást.

A kijavított határozatot honlapunkon is megjelentettük, és az alábbi linken olvasható:

[link]


Hangsúlyozzuk, hogy a minőségi eltérés egészségügyi kockázatot nem jelent, ezért a felhasználóknál lévő egységek tovább alkalmazhatók.


Üdvözlettel:

dr. Gara Annamária

2010. okt. 7. 21:24
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
Ezt úgy kétóránként tedd már be, azok kedvéért, akik lusták visszakeresni az aznapi kérdésekben, ellenben szívesen pánikolnak és keltenek pánikot.
2010. okt. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
köszi!
2010. okt. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is köszi!
2010. okt. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
első vagyok kicsit gyors voltam bocsi:-)
2010. okt. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem értem, és nem is hallottam erről!!

Most lehet vagy nem lehet adni a babának??

2010. okt. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Köszi, akkor adom tovább. 2 üveg van itthon, mindkettő rajta van a listán.
2010. okt. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

22:14-esnek

Lehet adni, csak az a kérdés, hogy a bűzös "lötyit" el fogja e fogadni a baba! Ha nem, újat kell felíratni. Mondjuk én nem adnám, minek érezze, ha nem muszáj, azon az 1000 Ft-on semmi sem múlik..

2010. okt. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!