Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik az, hogy egy közel 3...

Létezik az, hogy egy közel 3 hónapos baba kimondja utánunk a szavakat?

Figyelt kérdés

Tegnap itt volt rokonunk a kutyájával, akit Tengónak hívnak. Kint voltunk kisfiammal és amikor szóltunk többször is a kutyának, a férjem is, rokonom is és én is hallottuk, hogy a kisfiam is mondta utánunk, hogy Tengó.

Mondjuk múltkor mikor tisztába raktam és mondtam, hogy “volt-e kaka?” Akkor kétszer is kimondta, hogy kaka..

Igazából létezik, hogy már ilyen idősen is kimondja utánunk a szavakat?



2023. aug. 28. 07:16
1 2 3 4 5
 21/46 anonim válasza:
96%
Nem, nem letezik ilyen, nem is lehetseges. Valamit mindannyian felrehallottatok, vagy ugy akartatok hallani. 1-2 eves korban kezdödik, hogy a baba a szavakat kepes visszamondani, es nem minden szot, csak az egyszerübbeket elöször.
2023. aug. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
82%

Egy aktívan gugyogo gyerek "beszédébe" sok mindent beleérteni. Az én három hónaposom is "mondja" hogy anya meg igen, de mondjuk úgy hogy ez messze a beszédtől :-) egyik ismerős kisfia is hathónaposan mondta a mama szerint hogy szia, végül kétévesen kezdett beszélni.


Egyszerűen csak gugyog, ami jó jel, de többet ne láss bele.


(Amúgy nincs jelentősége a beszédindulásnak különösebben, talán a korán kezdők kommunikatívabbak, de nincs intellektuális vagy egyéb előnye.)

2023. aug. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat is!

Számomra igazából az a furcsa, hogy úgy tűnik, mintha utánozna minket, úgy tartja a kis száját pl. “O” betűt formázva, vagy próbál a halott szavakra hasonlóképpen gőgicsélni. Ezt jobban nem tudom leírni.

2023. aug. 28. 07:55
 24/46 anonim ***** válasza:
96%

Kedves kérdező, én értem, hogy érted. A hangokat utánozza gagyogva.

Nekem videófelvételem van, hogy mondjuk neki, hogy helló, ő meg válaszol, hogy eeeooo. Többször is egymás után. De sztem olyan 4-5 hónapos lehetett akkor már. Persze ez nem beszéd, hanem csak gagyog, rájött, hogy tud hasonló hangot kiadni.

Nálatok is simán lehet, hogy utánozta, hogy e-o. :)

2023. aug. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem létezik. Az, hogy törekszik az utánzásra, az igen, és hogy "ciklizál" (szótagokat ismételget), az létezik és normális, de utóbbi nem 3 hónapos korban, hanem jóval később. 3 hónaposan épphogy felfedezi, hogy tud hangot adni, még egyáltalán nem tudatos, hogy mi jön ki a száján.

Javaslom, hogy olvass szakirodalmat,mert ha hiszed, ha nem, a gyerekek fejlődéséről és ezen belül a beszédfejlődésről már sok szakember írt ;)

2023. aug. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon pici még kérdező. Nálunk is volt hasonló,3-4 hónapos kor között volt és olyan volt mintha egész nap "apa" szót mondaná,de csak nagyon hasonló volt a gügyögés. Mosolyogtunk is rajta a férjemmel,cuki volt,mintha azt mondaná ki valósan,de nálunk ez így fel se merült,pedig a férjem fejlődésügyileg nem volt képbe a piciknél,hogy mi mikor,de még ő is tudta,hogy ez még nem az,hogy kimondja. :D Hasonlított,ennyi. Később mondta nálunk,hogy "nem",de az is csak hasonló volt,11 hónaposan viszont már rázta a fejét és mondta,hogy nem,amikor nem kért több ételt.

A száját azért tartja úgy formálva,mert ismerkedik,gyakorol,mondani fogja hogy eööö és társai majd. Ciklizálni is jóval később kezdenek. Szerintem is picit olvass utána,nincs azzal gond ha fel kell eleveníteni ezeket.

2023. aug. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem nincs ilyen, 3 hónapos csak, képtelenség
2023. aug. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

Valóban rosszul fogalmaztam, nem mondt, hanem csak utánozta a hangokat :)

Igazából nagyon hasonlított rá, szinte mintha kimondta volna ezért is lepődtünk meg, hogy azért még ehhez nagyon kicsike még.

2023. aug. 28. 08:42
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

Mi szoktunk azzal szórakozni, hogy amikor hangokat ad ki, aki bizgeráljuk az ajkait az ujjunkkal és akkor szaggatottan ad ki vicces hangokat. Tudod, mint amikor az ujjaddal fel-le pöckölöd az ajkaidat.

Na egy ilyen mutatványnál tisztán kijött egy olyab hanggiszlány, ami a "bátyám" szóra hasonlított :D

Azóta sem sikerült hasonlót ki stimulálni.

2023. aug. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ilyen nincs, nagyon korai 8-9 hónaposan már igen mondhat szavakat simán, utánozhatja is, de korabban max egy-két hangot utanoz gügyögessel de azt sem 3 honaposan.
2023. aug. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!