Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik az, hogy egy közel 3...

Létezik az, hogy egy közel 3 hónapos baba kimondja utánunk a szavakat?

Figyelt kérdés

Tegnap itt volt rokonunk a kutyájával, akit Tengónak hívnak. Kint voltunk kisfiammal és amikor szóltunk többször is a kutyának, a férjem is, rokonom is és én is hallottuk, hogy a kisfiam is mondta utánunk, hogy Tengó.

Mondjuk múltkor mikor tisztába raktam és mondtam, hogy “volt-e kaka?” Akkor kétszer is kimondta, hogy kaka..

Igazából létezik, hogy már ilyen idősen is kimondja utánunk a szavakat?



2023. aug. 28. 07:16
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
91%

Ezek azok a fajta emberek akiknek büfög egyet a gyereke és "omg she said mama".


Nem mond semmit, hangokat adhat ki, de nem téged utánoz.

"dadada", "dedede", "tetete", "gíí", ilyesmi hangokkal kezdenek. Inkább csak ezekre hasonlít a kutya neve.

2023. aug. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
80%
Igen, csak a tied ennyire csodagyerek, remélem, ez volt az egész délutáni téma a családban, hogy Karcsika még 3 hónapos sincs, de már látszik rajta, hogy egy kis zseni! :)
2023. aug. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

Már ne haragudjatok, de ez a tipikus magyar mentalitás. Sehol nem írtam, hogy a fiam zseni lenne vagy különb bárkinél is, de már jönnek a fikázó kommentek.

Feltettem egy kérdést és szerencsére voltak is, akik tudtak normálisan is válaszolni.

Az utolsó kommentelőknek meg üzenném, hogy inkább legyek büszke a gyerekem böfögésére, mint nyomjak telefont a kezébe egész napra. Nektek amúgy szívesen megmutatnám a 2 éves lányomat, aki egyébként fejből nyomja az összes mondókàt a könyvéből, pedig ő még ennyire se gügyögött mint a fiam.

2023. aug. 28. 11:17
 34/46 anonim ***** válasza:
100%
Uh akkor már van egy csodagyereked,ne akarj a másikból is azt csinálni please
2023. aug. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
94%

Jaj maradj már ezzel a telefont nyomni a gyerek kezébe...szó se volt itt erről,mit kevered bele a telefont?

Szerinted más gyereke három hónaposan azért nem "beszél" mert anyuka telefont nyom a kezébe?

2023. aug. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

34-es.

Nem csoda gyerek, csak foglalkozva van vele, de gondolom nem tudod mit jelent…:)

35-ös.

Miért, nem az a divat mostanában? “Mennyire menő a gyerek, hogy tudja kezelni a telefont..” akkor inkább a böfögésére legyek büszke mint erre..

Többet nem írok.

2023. aug. 28. 11:32
 37/46 anonim ***** válasza:
91%

Deee tudom mit jelent..képzeld két gyerekem van,de nem fogok velük itt idegeneknek dicsekedni.egy fiú és egy lány,akiknek sose volt telefon nyomva a kezükbe,mégsem "beszéltek" 3 hónaposan.a leányok már kicsit nagyobb,és rengeteget elért az életben pedig meg csak 9 éves.

A fiam pedig 16 hónapos,de ő is alakulgat.


Szóval ne mond random idegen embereknek,hogy nem tudják mi az,hogy foglalkozni kell a gyerekkel.

2023. aug. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

Fuhh, reméljük, egyik kölyköd sem a te személyiségedet örökölte, mert nehéz pálya lesz nekik az élet. :D

Csodagyerek, csodaanyuka, aki nonstop a gyerekekkel foglalkozik, így már 2 hónaposan beszélget a kis trónörökös. Pár hónap, és a nővérével együtt szavalják majd az Anyám tyúkját, meglátod!

2023. aug. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt hogy pár hónaposan pl h szia kimondta vagy egy két szót, de azért sztem csak véletlen így sikerült, még messze van a gagyogástól a tudatos szóhasználatról nem is beszélve, vicces, cuki, ügyes, lehet előbb fog kezdeni beszélni majd, de sztem max annyi lehet hogy 1-1,5 évesen lesz pár szava míg a többi gyerek esetleg nem mond semmit, lehet előbb fogja elkezdeni a szókapcsolatokat is, de túl sok mindent nem lehet levonni ebből, mert még olyan pici hogy ebben semmi tudatosság nincsen
2023. aug. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekemmel rengeteget foglalkoztam, sose nyomtam egyiknek se telefont a kezébe, mégse beszélt egyik se 3 hónaposan. :D

Bár én is ismerek olyat, akinek az 5 hónapos gyereke "beszél". Vagyis utánozni próbálja, amit ők mondanak, hasonló hangokat hallat. Nekik ez már beszéd.

A lányom 8 hónaposan mondta ki az első szavát, ami így is extrém korai. Felnézett a plafonra, és mutatta, hogy "ámpa". Ő 1 évesen rengeteg szót mondott, másfél évesen összerakta a szavakat, pl.cica eszik, kutya ugat.

2 évesen mondókázott, énekelt.

Ennek ellenére se lett belőle csodagyerek. Tök átlagos kiskamasz lett belőle. És hozzáteszem, ő kisebb korában nézett a tv-ben Bogyó és Babócát is, vagy hasonló mesét.

A fiammal ugyanannyit foglalkozom, mint anno a lányommal, most 15 hónapos, és most kezd beszélni. Pedig sosem telefononozott, nem néz mesét, nem érdekli a tv, olvasok, mondókázok neki. Szóval nem feltétlenül ezen múlik a dolog.

2023. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!