Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol a megkésett mozgásfejlődé...

Ahol a megkésett mozgásfejlődés későbbi sni-t jelzett előre, ott hogy kell ezt elképzelni?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam a napokban, hogy anyuka írta, hogy a gyermeke 8 hónaposan felállt, de csak 18 hónaposan indult el, később pedig be is igazolódott az sni. (Tudom, hogy ezek nem mindig járnak együtt, de az anyuka valaszából egyértelműen úgy lehetett értelmezni, hogy egyik következett a másikból.)

Ott nyilván nem akartam megkérdezni, csak azóta ezen gondolkozom, hogy ilyenkor ha kap a baba fejlesztést, akár más miatt is, akkor is késik a mozgásfejlődés, ha valami probléma van? Vagy lehet, hogy mivel például az én kisfiam feszes izomzat miatt fejlesztésre jár, viszont mindent bőven időben csinált, attól még neki is lennének már korai jelek, ha bármi problémája lenne, csak "tüneti kezeléssel" elfedjük még most a problémát?



2023. aug. 29. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jelen. 👋 én vagyok ez az anyuka, és egész nyugodtan kérdezhettél volna privátban.


Lányom toxémia mellett született, indítva lettem, de elakadt nyakán a zsínórral,leesett a szívhang így lettem sürgősségi császáros. IUGR baba volt, amire fel voltunk készülve , hisz uh alapján tudtuk, hogy el van maradva, megjárta a PIC osztályt, oxigéninkubátort.

Nem a mozgásfejlődés csúszása okozta a tanulási és viselkedési problémát, hanem a terhességem alatt kialakult probléma, a mozgás csúszása már a meglévő fejletlen idegrendszer tünete volt.


Ha van bármi más kérdésed szívesen válaszolok privátban.

2023. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

Az agyban minden mindennel összefügg. Főleg kicsi korban a mozgásfejlődés összefügg más dolgokkal is.

Manapság szinte minden gyereket lehetne vinni mozgásfejlesztésre, mivel nincsenek kint annyit a gyerekek, mint régen. Vidd ki sokat az udvarra, mászókázzon, biciklizzen, kismotorozzon, ilyesmi. Otthon gyurmázzatok, rajzoljatok, fűzzetek gyöngyöt. Énekeljetek együtt, taníts neki mondókákat. A fejlesztő is ilyeneket csinál velük.

Ha más probléma is van a gyerekkel, akkor látsz rajta más gondot is. Pl. megkésett beszédfejlődés, extrém zavart, hisztis, szófogadatlan, agresszív, nem alszik jól, válogat. Sok tényező együttállását szokták vizsgálni, mivel ezek egyesével akár normális életkori sajátosságok is lehetnek.

Amúgy ha 18 hónaposan indul el egy gyerek, az önmagában még nem is probléma.

2023. aug. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Amúgy pedig nem az volt a lényege a mondandómnak, hogy azért mert késett valami, akkor fix a tanulási és viselkedési zavar, hanem az, hogy 1 év fejlődésneurológia nem garantál semmit - ahogy a mi esetünkben is volt.
2023. aug. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!