Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg az ilyen...

Hogy oldjátok meg az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

A gyerekorvosunk negyed óra autóútra van. 13 órára kell mennünk oltásra a 1,5 éves kislányommal, azonban ő valamikor 12-12:30 között kezdi az alvási időt ebéd után. Ez a dokit egyáltalán nem érdekli és én sem szívesen tolom már, mert 3 hónapja napolja el valamiért az oltási időpontunkat. Egyébként is dél körülre adogatja mindig az oltási időpontokat.

Vagyis az időpont fix, de hogy a fenébe lehet ezt óriási hiszti nélkül "lehozni"?

Ha voltatok már ilyen helyzetben, vagy csak beleképzelitek magatokat, ti hogyan terveznétek a napot ilyen esetben?

(Babakocsiban nem alszik, autóban igen, de mire elaludna, kelni kell.)


2023. nov. 14. 08:02
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
1,5 éves már nem csecsemő. Most minek így rápörögni? Sír, sír. Majd oltás után alszik.
2023. nov. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
93%

Esetleg ha kicsit korábban adnád az ebédet?

Mennyit szokott aludni?

2023. nov. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
A kocsiban el fog aludni, aztán extra nyűgös lesz mikor bementek. Hazafelé újra bealszik és ha szerencséd van, be tudod kommandózni az ágyba. Ha erre nem alkalmas, akkor a kocsiban várod ki az alvásidő végét. Ez egy ilyen nap, ennyi. Nálunk legalábbis ez lenne a forgatókönyv.
2023. nov. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk is van egy adott napirend, de megmondom őszintén én soha nem értettem, akinél annyira bele van a betonba vésve, hogy egy nap sem lehet semmi spontán, semmi változás. Semmi nem fog történni, most nyűgösebb napja lesz, később alszik majd, ennyi. :D Időpontokon se pörögtem soha,pedig a torna amíg kellett nagyon rossz időpontokba van, máshol nem volt hely. Alkalmazkodtunk. Az orvos az időpontokat nem fogja tudni 50 gyerek alvási szokásaihoz igazítani. Nálunk most pont ebéd előtt van szabad időpont gasztróra, ez van, megoldom ott. Ilyen nap lesz, 16 hónapos.
2023. nov. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kezdettől, újszülött kortól lehetetlen időben volt a tanácsadás, és minden héten menni kellett, 10 órára... MINDIG akkor volt az alvásideje. Kibírtuk.

Egyszer kibírjátok szerintem. Sírni ígyis-úgyis fog az oltás miatt, max jobban alszik utána :)

2023. nov. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is mindig alvásidőre adott időpontot. Én nem paráztam rajtam. 2,5év kellett ahhoz, hogy a védőnői/gyerekorvosi látogatás ne ördögűzés legyen. Elkönyveltem, hogy aznap az alvás odavan, sodródtam az árral.. ilyen korban már alig van oltás, egy napot kibírtok mindketten.
2023. nov. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
70%
Csak nálunk normálisak annyira, hogy megkérdezzék, hogy mikor alszik a gyerek és figyelembe is vegyék? Mind a doki, mind a védőnőnk. Már nagyok a gyerekeim (viszonylag), de kicsinek mindig úgy adtak időpontot, hogy jó legyen. Amúgy meg aznap kicsit később teszed le, azért annyira nem picike már, hogy ne bírja ki egyszer. Ahogy a 3-as írja, ha hazafelé bealszik a kocsiban, akkor megpróbálhatod bevinni.
2023. nov. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom, nekem nem esik jól hallgatni a gyerekem fáradt hisztijét és ha tudok tenni a kialakulása ellen, akkor teszek. Semmi "lenézendőt" nem látok abban, hogy nálunk egy spontán program is annyira "spontán", hogy mindig úgy alakítjuk, hogy tudjon alvásidőben aludni az autóban, vagy egy ágyban a gyerek, amikor arra igénye van. Én lennék a legboldogabb, ha babakocsiban, vagy hurciban is elaludna, mert akkor most sem tettem volna fel a kérdést és sok fejfájástól megkímélt volna csecsemő korában is. :) Nekem onnantól kezdve nem jó érzés programozni, hogy a gyerekem azt már a legkevésbé sem tudja élvezni, de ez én vagyok.

Nyilván meg fogjuk oldani és viselni fogjuk a következményét, nem ez a kérdés, hanem hogy nektek ilyen esetre van-e valami enyhítő taktikátok?? Reggeli kelés eltolása, korábbi/későbbi etetés, programozás előtte, hátha bepörög és kitolódik az alvás, stb.? Ilyenekre lettem volna kíváncsi.

Mivel minden gyerek más, nem biztos, hogy a ti tapasztalataitok használható ötletet jelentenek nekem is, de kitudja, ötleteket meríteni lehet...

2023. nov. 14. 08:57
 9/27 anonim ***** válasza:
87%
Oltas utan alszik az autoban. Azert ez nem agysebeszet. A 10 honaposomnal sem csinalunk ilyenbol ekkora problemat. Ebren tartom az orvosig, letudjuk es utana alszik. Ha kell, korozok vele (o pl. nem alszik sem autoban, sem babakocsiban, ilyenkor akkor hurciban a hatamon, es maradunk kint a levegon).
2023. nov. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%
Két gyerek mellett szinte mindig rossz időpontban kellett menni orvoshoz, védőnőhöz, ami kötött időpont és muszáj volt menni. Kibírták, én is. Vigyél neki játékot, adj neki előtte valami felpörgető kaját és tovább bírja majd. Igen, edzeni kell magad, hogy ha 10 percet sír menet közben, mert olyankor ő ágyban szokott lenni, azt te acél idegekkel bírod és vezetsz tovább. Így nevelhetsz némi rugalmasságot a gyerekbe.
2023. nov. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!