Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg az ilyen...

Hogy oldjátok meg az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés

A gyerekorvosunk negyed óra autóútra van. 13 órára kell mennünk oltásra a 1,5 éves kislányommal, azonban ő valamikor 12-12:30 között kezdi az alvási időt ebéd után. Ez a dokit egyáltalán nem érdekli és én sem szívesen tolom már, mert 3 hónapja napolja el valamiért az oltási időpontunkat. Egyébként is dél körülre adogatja mindig az oltási időpontokat.

Vagyis az időpont fix, de hogy a fenébe lehet ezt óriási hiszti nélkül "lehozni"?

Ha voltatok már ilyen helyzetben, vagy csak beleképzelitek magatokat, ti hogyan terveznétek a napot ilyen esetben?

(Babakocsiban nem alszik, autóban igen, de mire elaludna, kelni kell.)


2023. nov. 14. 08:02
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Hát én nem azzal szeretnék rugalmasságot nevelni a gyerekembe, hogy jó érzéssel hagyom ordítani a fáradtságtól, ha segíteni is tudok neki. :)

De akkor hagyatkozom a saját megérzéseimre, köszi a válaszokat!

2023. nov. 14. 09:39
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
4# vagyok. Nekünk semmi nem vált be, próbáltam előrébb hozni az alvást, stb., de nem sikerült. Piciként sikerült amúgy,megetettem hamarabb, aludt ilyesmi. Nyilván ahogy nőtt nem játszott ez már. Kérdező, hidd el ez minden anyának rossz, nem csak neked. De mivel nem tudsz mit csinálni egy nap miatt,ezért írtuk többen, hogy ezt át kell vészelni. :( Ha folyamatos orvosi kontroll kéne és mindig olyan időbe, akkor mit csinálnál? Nagyon nem egyszerű, tudom. Volt egy ismim heti több Dévény kellett,a pici sehol nem aludt, az autóban végig üvöltött,mindent is megpróbált szegény,de muszáj volt menjenek. :( Minden anya a legjobbat szeretné, elhiheted. Viszont a jó hír, sok kiskori oltás már nincs, tehát sok napirend borulásotok nem lesz már. :) Aki pedig a rugalmasságot írta,gondolom megtett mindent még is sírt a kicsi, mond meg még is hogyan tudott volna segíteni neki? Gondolod direkt hagyja üvölteni? Elnézést kérdező, de a stílus magáért beszél nálad.
2023. nov. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
9%
Keresnek normalisabb dokit. Nekunk mindig 100%-ban figyelembe vettek minden idopontfoglalasnal, mindenhol, az igenyeinket. Aki bunko, annak nem lesznek ugyfelei, ennyi. Szolgaltatotol alap elvaras a rugalmassag.
2023. nov. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

12# Jelen kommenteddel semmi bajom, sőt... Empatikus, normális, leírod nálatok hogy volt, miket próbáltál, nem sikerült, engedjem el, ennyi.

A stílusom azoknak a mondatoknak köszönhető, akik szerint "nem agyműtét", "minek rápörögni", "tanuljon a gyerek rugalmasságot", "egyszer kibírjuk", vagy amiért felteszek egy kérdést azzal kapcsolatban, hogy ki hogy csinálja, már kizárt, hogy bármi spontán történhetne az életünkben, mert be van betonozva a napirendünk. :)

Szóval adott egy kérdés, lehetne egy laza, megnyugtató ötlettár, de nem. Legtöbben kényszert éreznek, hogy rögtön "ítéljenek/bíráljanak" egy-egy félmondatban. Ez van. Tudom, minek tettem fel kérdést, ha nem bírom a válaszokat! :D

2023. nov. 14. 12:17
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
13# De mi van abban az esetben, ha 3 gyereknek is pont akkor van az alvásidő és nem tudja máskorra őket?Melyiket vállalja be még is? Üljön ott estig a doki, hogy na felkelt e már mindenki,evett e, nyugiba vannak, mehet e az oltás? Nyilván szép és jó lenne ez amúgy. Nálunk is megkérdezik és bizonyos kereteken belül variálják,de nekem is sokszor olyankor lenne alkalmas, hogy esélytelen,mutatja olyankor a naptárat is. Viszont volt már, hogy sikerült olyan időpont. Ez lenne az ideális. Kisvárosban, szinte faluban nőttem fel, ott ez működött. Itt megyeszékhelyen olyan szinten tele vannak a dokik,hogy ezt el se tudnám képzelni.
2023. nov. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
13as, akkor a ti gyerekorvosotok valami varázsló lehet, hogy tud napi 20 gyereknek úgy időpontot adni a heti kétszer két órájában egészséges rendelésre, hogy senki alvásidejébe ne ütközzön. Megtaníthatna engem is.
2023. nov. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
58%
Nem hagyom elaludni. Majd alszik utána.
2023. nov. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%
Hogy nem hagysz elaludni egy 1,5 évest, úgy hogy mögötted ül a kocsiban?
2023. nov. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

A fiam éppen ma 18 hónapos.

Nálunk ilyenkor az vált be, hogy nem stresszeltem magam rajta. De tényleg. Sokszor volt, hogy én már előre idegeskedtem, agyaltam, szenvedtem, hogy mit kéne, hogy kéne. Aztán eljött a nap, és valami csoda módon a fiam vagy korábban aludt, vagy később aludt, vagy akármi. De valahogy mindig jól jött ki a lépés.

Most pont beteg volt, 14:10-re kellett menni vele. Na olyankor rendszerint alszik. Erre délelőtt aludt el, korábban, mint szokott. Pedig nem is altattuk. :)


Ma 11-re kell védőnőhöz menni, az nálunk ebéd idő (a bölcsiben olyankor esznek, és nagyon megszokta). Utána délre kell menni oltásra a dokihoz.

Én úgy vagyok vele, hogy ha elalszik odafelé (a védőnőtől a dokiig), akkor felkeltem. Nyilván nem lesz boldog. De hazafelé max hátha elalszik az autóban. Ha nem, hát nem. Férjem is szokta mondani, hogy szerencsére nem minden héten kell vinni, most negyed évente 1x ha van is egy rosszabb nap esetleg, hát ki lehet azért bírni.

2023. nov. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Amúgy tök bírom az ilyen hozzászólásokat, hogy ha nem tud a doki normális időpontot adni, akkor egy hülye, és kell másikat keresni. Mert ez ilyen egyszerű....

Amikor fix dokink volt, nyilván igyekeztünk úgy összehozni ezeket, hogy jó legyen. Pl.ha csak kicsit volt beteg, és nem volt sos, hogy bevigyem, mehettünk másnap, más időben.

De pl.a tanácsadás, ahol oltást kap, az fixen csütörtökön volt 11-13 óra között. És ennyi. Ott volt x gyerek, akiket be kellett osztani. A doki nem ül ott 3-ig, mert a Kovács Petike alszik, meg kell várni.


Nálunk jelenleg nincs fix gyerekorvos, elment nyugdíjba, és nincs helyette más.

Ezért úgy néz ki, hogy minden nap más helyettesít, aki épp ráér, és nyilván saját rendelési idején kívül. Így pl.hétfőn 13-14:30-ig van rendelés. Azért ez elég sok gyereknek nem jó időpont. De ez van. Délelőtt talán 1x van rendelés.

Ma pl.mi úgy megyünk oltásra, hogy a betegrendelés elejére. Déltől van rendelés, múltkor is 3-4 gyereket hívtak oda addigra, gyorsan megkapták az oltást, utána kezdődött a beteg rendelés. (Nyilván addig a betegeket nem engedték be a belső váróba.)

Szóval nem minden fekete vagy fehér. Nem úgy van, hogy majd az orvos alkalmazkodik 30 gyerekhez.

Persze, ha van rá mód, akkor igen, mondom, nálunk is volt. De azért jellemzően ez nem így működik.

2023. nov. 15. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!