Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ilyen végtelen...

Csak én vagyok ilyen végtelen kimerült?

Figyelt kérdés
10 hónapja szültem. A babám rettenet rossz alvó volt mindig. Segitsegem semmi, a férjem van csak de ő dsokat dolgozik. Nagyon ki vagyok merülve. Az anyaság is arcon csapott,a null huszonnégy non stop kiszivja az idegrendszerre. Van néha kimenom,eljarok havi kb kétszer úszni, hétvégente egy egy nagyobbat alszom,de úgy érzem,kevés. Jobban merül az aksi mint ahogy töltődik. Az agyam a kialvatlanság től már zokni. Nem akarom jobban magyarázni,akinek jól alvó babája van,és vagy segítsége stb..szóval aki eddig úgyse értette nem fogja ha jobban ragozom sem más meg érti kevesebből is. Nem is tudom mit akarok ezzel,talán csak azt,hogy nem vagyok egyedül. Annyi mindent elterveztem szülés előtt,erre itt vagyok,egy könyvet se olvastam az elmúlt évben (próbáltam de vagy nem fogtam fel a fáradtságtól,vagy belekezdtem de őt érő cutan le kellett tegyem). Meg mindig tíz kilóval több vagyok, esa karácsony se tett jót,a sok mérgező rokonnal. És még csak tíz hónapos. Imádom ám! De mi lesz még itt? Úgy érzem elfogytam.

dec. 30. 17:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
56%
Babysittert fogadni nincs lehetőséged? Az is pár óra plusz pihenés, ha heti 2x elviszi a játszóra.
dec. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Errefelé nincs babysitter. De nem is ez a baj. Valahogy úgy érzem a csontom melyeig el avgyok fáradva,és ez nemcsak a kialvatlanság miatt van. Vagy lehet hogy csak attól,nem tudom. Ilyet baba előtt még nem éreztem. Fokról fokra rakódott rám a hónapok alatt. Egyébként még szoptatok.
dec. 30. 19:13
 13/22 anonim ***** válasza:
82%

10-es szerint ne merj fáradtnak és szellemileg kimerült lenni, mert eljárhatsz úszni, wow. 😅🤣


10-es ha ennyit tanul mellette az ember, akkor első körben tanulhat egy kis együtt érzést vagy csöndben maradást és még egyetemi felvételi sem kell hozzá, csak egy kis önismeret, hogy ne emeljük magunkat mások fölé, kedves hardcore mintapéldány Amazon. ☺️

dec. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm 14-es. Én is elkezdtem nei válaszolni,de aztán kitöröltem. Ezek ebből élnek. Nulla életük van,tele keseruseggel,és itt élik ki. Ezért is félek ide kérdést kiírni,mert legtöbbször ilyenekbe futok bele,ritka az,mint ami most is van,hogy ennyi választ kapok,és csak egy darab troll jött. De gondolom ami kesik,nem múlik.
dec. 30. 19:17
 15/22 A kérdező kommentje:
13 akart lenni, köszönöm
dec. 30. 19:18
 16/22 anonim ***** válasza:
72%

Megértelek. Nekem a fiam 1 éven keresztül 4 és fél 5 között indította a napot úgy, hogy sokszor fent volt éjféltől 2-ig. Ez idő alatt folyamatosan altattuk vissza de nem nagyon sikerült. Igaz csak 1x kelt, de ez ugye jó hosszú volt és fél éves korától tartott másfél éves korig. Fél éves korig 1-4 alkalommal kelt csak fel, mert aludt 6-ig, úgy sokkal könnyebb volt kibírni de 9 hónapos korában borultam ki nagyon, már mindenen sírtam stb. Nappal ezután már el tudtam aludni, leszartam sokmindent, pl nem főztem, úgy annyit takarítani se kell stb. Valamiből muszáj volt leadni, mert embertelen így huzamosabb ideig fent lenni.


Másodszor meg kifogtam egy olyan babát, aki nappal matrica volt, nem aludt, meg folyton szórakoztatni kellett vagy 3 éves korig de az éjszaka az alvásé volt, nem ébredt, fogzás miatt se. Leírhatatlan a különbség így, hogy hiába robotolja az ember végig a napot, mennyivel jobb, ha éjszaka alhat......

dec. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
77%

Idővel könnyebb lesz. Tudom, nem vigasztal, és nem is segít most rajtad, de hidd el, tényleg.

A lányom is elég rossz alvó volt, ő 3 évesen aludta át először az éjszakát. Aztán 11 év korkülönbséggel megszületett a fiam. Na, ha a lányom rossz alvó volt, akkor a fiam rettenetes. Most 19 hónapos, és katasztrófa minden éjszaka. A legszebb, hogy mellette dolgozom is. Így sajnos a déli alvások nekem kiesnek. Pedig az olyan jó volt. Amikor ő elaludt, én is dőltem le a kanapéra. A világot megváltani ugyan kevés volt, de a túléléshez elég volt. :)

Hétvégén, vagy amikor beteg, akkor ugyanúgy alszom vele ebéd után.

Mondjuk tényleg röhej, de mióta dolgozom, kevésbé vagyok hulla. Van 1-1 rosszabb nap, de sokkal sokkal fárasztóbb otthon lenni egy kicsi gyerekkel, mint dolgozni. Pedig nagyon nem akartam még visszamenni, imádtam vele otthon lenni. De tény, hogy sokkal fárasztóbb.

Segíteni nem tudok, de hidd el, nem vagy egyedül. Kitartást Neked! :)

dec. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
56%

Nekem csak az segített többemberes baba mellett, hogy abszolút minimumra szorítottam le minden teendőt, ami nem a gyerek ellátása: ételt rendeltem, rászántam magam egy mosogatógépre és robotporszívóra, elengedtem a nem-létkérdés házimunkákat, pl vasalást. Nálunk anyósom sápítozott, hogy milyenanyaazilyen (segíteni nyilván eszébe sem jutott volna), vele minden egyéb ok miatt is minimumra csökkentettük a kontaktot - talán az tette a legjobbat a mentális egészségemnek 😂

TLDR: engedj el mindent, amit nem muszáj most csinálnod, hogy kicsit tehermentesítsd magad. Aki meg segítség helyett csak károgni akar rajtad, azt szrd le.

jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

18.koszonom! Az én anyosomrol is ugyanez elmondható. Szó szerint.

(És tanultam egy új szót, tldr:)

Valszeg kaja rendelés lesz ezentúl. Cityfoodot néztem ki,remélem bejön.Ferjem kicsit húzza a száját,de felajánlottam neki,hogy ha akar,főzhető munka után. Nem akar,így marad ez. Robotporszivo sajnos nem jó,mert kuszobok és lépcsők vannak a lakásban,de talán egy akkus jó ötlet lenne. Mosogatógeo is jó lenne,egyelőre nem lehet,de talán ha nem kell főzni a sok csetres is kevesebb lesz.

jan. 2. 13:07
 20/22 anonim ***** válasza:
10) jaj mekkora nyomorult válasz már 😂 Hol releváns ez a nyomorlicit, hogy másnak esetleg szrabb? Bőven elég kimerítő az az élethelyzet, amit a kérdező vázolt, ha nem tudsz értelmes tanáccsal szolgálni, talán ventilálj máshol ✌️
jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!