Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi a véleménye arról,...

Kinek mi a véleménye arról, hogy egy 1 éves gyereknek mesét kapcsolnak a TV-én?

Figyelt kérdés

jan. 12. 10:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%
Mit kapcsoljanak? Walking Dead-et?
jan. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Itt most nem azon van a hangsúly, hogy mesét néz, hanem inkább azon, hogy TV-ét. (Véleményem szerint egy 1 éves gyereknek nem kellene még a Tv előtt ülnie)
jan. 12. 12:47
 3/23 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem meg inkább azon gondolkozz el, hogy hogy ejted a következőt: TV.

Tév? Mert kb. akkor lenne értelme az általad használt "TV-én" és "TV-ét" szavaknak.

jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
43%
Miért ne? Tudod, a szülőknek ez felüdülés, leköti a figyelmét a gyereknek, és még élvezi is, közben pedig (persze odafigyelve) tudnak foglalkozni másegyébbel is a gyereken kívül. Például a házimunkával és egymással.
jan. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Érdemesebb könyvet olvasni nekik, hogy fejlődjön az agyuk azon területei. Kreativitás, saját elképzelt világ olvasás alapján stb.


Ezek roppant fontosak pl kreativitás, problémamegoldás, ihlet/ötlet, stb területeken.


A tv és társai nem adják meg ezt a szabadságot. Ugyanis ott minden adott. Adott a táj, karakterek, háttér, mozdulatok, színvilág stb.


A legjobb, ha az olvasás mellet teret adunk a gyermeknek pl rajzolásra akár.


Mondok egy egyszerű pl-t:

Mindenkit megkérnék, hogy gondoljon egy bögrére sokaknál más lenne az eredmény.

Színre, formára, alakra stb.


Mert pl az otthoni kedvenc bögrége jut eszébe, vagy amit látott valahol.


Sokszor vigyázok családon, baráti társaságon belül gyerekekre és határozottan megmondható, hogy melyik gyerek butácskább, míg a másikak kreatívabbak +feltalálják magukat.


Igen, ezzel is összefügg.


Az adott kötött dolgokat fogyasztók szájából sokszor hangzik el az "unatkozom" szó,

míg a másikak simán bármivel feltalálják magukat és nyitottabbak is az újdonságokra.


Nem azt mondom, hogy tiltsuk el az elektronikától őket, ám nagyon fontos a tudatos odafigyelés, nevelés, ugyanis az a gyermek fel fog nőni, ám nem mindegy, hogy hogyan fejlődik fejben is.


S mindezt úgy mondom, hogy jómagam sem vagyok olyan idős, a technológiai fejlődés drasztikus változásaival nőttem fel párhuzamosan.


A gyermeki elme egy külön világ és nagyon érdekesek. Van, hogy tesztelek rajtuk dolgokat, viselkedési formákat módosító tevékenységeket.

Nyáron pl nagyon jól érezték magukat az erdő túrán. Építgettünk, tóban fürödtünk, sárdagonyázás is volt.


Sok gátlás oldódott ki bennük pl az miatt, hogy mondtam nekik "van mosógép, majd kimossuk", az helyett, hogy lekorlátoztam volna őket a "ne legyetek piszkosak" dumával.


A blokkok nélküli gyermekek engedelmesebbek és lehet is velük alkudozni. ("egészségesen manipulálni" őket pl kiabálás helyett.)


Csak javasolni tudom, hogy próbáljad ki. Mindegy, hogy saját gyermekeden vagy másén s ez az illető persze bízik benned.


Több dologban változtattak a szülők, amint tapasztalták a pozitív változásokat saját gyermekeiken.


Nekem pedig öröm, hogy segíthettem. Első sorban a gyermekeknek.


Tőlük is lehet tanulni, amiket pl az ember elfelejt a felnőtté válás útján, mert pl beskatulyázzák.

jan. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ui. : az elektronika mellett nem érzi a gyermek a törődést, odafigyelést, míg az olvasás alatt van egy fajta kapcsolat a két fél között.


Nekünk van egy vaskos mesekönyvünk, amiből régen anya olvasott. Elraktam, megtartottam és akárhányszor látják testvéreim nálam a polcon sok olyan emlék ugrik be nekik is, amik körül ölelik azokat a pillanatokat, előkészületeket, alvás előtti pillanatokat, jó éjt puszikat, lágy öleléseket, anyu hangját s ahogy fel-fel néz ránk. 😊

jan. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
53%
#5 Ez szép és jó de hagyd figyelmen kívül, hogy egy 1 éves gyerekről van szó, tehát aligha ismeri a szavak jelentését, ha olvas is neki az ember, akkor is csak primitív szinten (pl testbeszéd, hanglejtés) fogja megérteni. Ugyanerre képes egy tv-ben lejátszott mese is, bár nyilván az személytelenebb.
jan. 13. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
37%

A TV, vagy bármilyen videó nézés még 7éveseknek is bozalmas!

Minden ellen megy ami egészséges emberi fejlődéshez kel. Rombol még az alapok előtt.

jan. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
#8 Mit rombol?? Kiindulok a saját példámból: Velem 1-2 évesen legfeljebb annyit foglalkoztak, hogy életben maradjak. A továbbiak sem voltak túl pozitív élmények, most mégis ott tartok, hogy saját egzisztenciám van és nem élek rosszul.
jan. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Senior Séf ***** válasza:
70%
Sokkal jobb lenne pl egyszerű fa építőkocka. Attól fejlődik a fantázia,míg a tévétől csak hülyül a gyerek.
jan. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!