Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mi a véleménye arról,...

Kinek mi a véleménye arról, hogy egy 1 éves gyereknek mesét kapcsolnak a TV-én?

Figyelt kérdés

jan. 12. 10:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

9-es


Örülök, hogy "saját egzisztenciád van és nem élsz rosszul"...

Én nem erről beszéltem.

"... hogy életben maradjak..A továbbiak sem voltak túl pozitív élmények"

Mindez miként kapcsolódik a TV nézéshez?

jan. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
#11 Akként, hogy gyerekkoromban így nőttem fel, TV-n és különféle játékokon, felnőtt koromra mégsem lettem életképtelen, buta vagy haszontalan.
jan. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
Azért nem mindegy, mennyi ideig nézi, 10 percig, vagy 10 óráig... Egyébként ebben a korban szerintem meséléssel sem mennének sokkal többre, mert valószínűleg nem tudja, mi az a kismalac, királylány, stb. Ott legalább látja. Persze nem mindegy, milyen mese.
jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom mennyi a hülye ember.

Elsem hiszem, hogy ezt komolyan érvelni kell, hogy miért ne nézess semmit a gyerekeddel… nemhogy tv-t.

Kezdjük ott, hogy egy 1 éves gyereknek sem a szeme sem az idegrendszere nem elég érett ahhoz, hogy befogadja a kis agya.

Ezérr vannak üres tekintetű,agresszív, viselkedés zavaros, fantáziátlan, dühödt , autista gyerekek.( igen vannak tv autisták is, ha erről sem hallott volna valaki)

Azért van gyereked mert akartad, akkor meg törődjél vele és ne azzal foglalkozz, hogy mikor tudod lerázni magadról. Egyébként meg ha elehet van foglalkozva egy gyerekkel akkor magától megfog ajándékozni azzal, hogy 10-15 percre önálló játékot folytat és elvan a saját kis világában. Persze amíg baba(és egy 1 éves még baba) ne várjuk már ezt el tőle!

jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim válasza:
0%
#14 Mindenki hülye, de te mindent tudsz gondolom, nem is néztél tévét 14 éves korodig, azért lettél ilyen szuperokos... Már miért ártana egy akár 1 évesnek egy kis tévénézés? Mit számít, milyen a szeme, vagy az agya? A kutya is szokott tévézni, köszöni, jól van.
jan. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Neked annyi eszed van amennyi kilátszik.

Olvass tanulmányokat, az a baj, hogy ilyen csökönyös buta embernek lehet mondani bármit, úgy se fogja fel.

Lőném fejbe azt a szülőt aki ilyen picivel bármit nézet…

jan. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:

OK, részben igazad van, elismerem, legalábbis a lenti linken azt olvasom, hogy 18 hónap alatt tiltott. De pl. 2-5 éves gyereknek engedélyeznek napi 1 órát is: "Interestingly, American Academy of Pediatrics guidelines recommend a zero screen time rule (except for video calls) for children under 18 months. For toddlers aged 18 to 24 months, they suggest a limited amount of screen time. And for two- to five-year-old children, one hour a day. They say screen time should involve educationally appropriate content that children watch with a parent."

[link]

jan. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

13-as "ott legalább látha"


Mit lát ott szerinted?


Még nincsenek kialakult fogalmai.

febr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:
#18 Formákat, színeket, ilyemit. Mert gondolom ha az anyja mesél neki, abból nem sokat ért, többnyire csak a hangját szereti hallgatni, mert nem ismeri minden szó jelentését.
febr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Akkor adj egy könyvet a kezébe a jó isten áldjon meg!

17! Ithhoni ajánlás: 2néves korig semmit! Utána 20 percek… nyilván 2-5 éves kor között az 1 órát nem úgy kell érteni, hogy egy 2 évesnek ugyan annyi a határ érték mint egy 5- nek.

S azért mert valami onnantól kezdve engedélyezett, nem azt jelenti, hogy az egészségesen hatna az idegrendszerére, csak esetleg nem okoz akkora kárt benne.

Azért mert valamit szabad, attól még egyáltalán nem kell.

Miért is nézetnék bármit a 2,5 éves fiammal amikor én is 2 hetente 1 ha megnézek egy filmet.

Vagy még annyiszor sem.

Tv alapvető, hogy nincs is!

Én ha filmet akarok nézni, akkor nem a reklámokat akarom bámulni…

febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!