Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 8 hónapos babának napi...

Egy 8 hónapos babának napi hányszor adtok rendes ételt? Születésétől tápszeres

Figyelt kérdés

4 és fél hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Akkor naponta 1-2 evőkanál pépet adtam. 5 hónaposan minden második nap egyik étele pép volt, 6 hónaposan napi szinten egyszer evett babaételt. Most 8 hónapos múlt, napi kétszer eszik, reggelire és ebédre. Reggeli és ebéd között tápszeres tejet iszik.

A védőnő szerint ha már 4 és fél hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást, már naponta 5 keményebb ételt kellene egyen, reggel, éjjel és este kellene csak tápszert egyen. A vizet vagy teát már pohárból kellene adjam, illetve 10 hónapos korára meg kellene tanuljon egyedül enni kanállal.


jan. 22. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
8 hónaposan a reggeli és az ebéd volt kiváltva,valamint uzsonnára kapott mindig valami keveset,általában gyümölcsöt.
jan. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindkét lányom tápszeres volt de mi az a tápszeres tej???

8 hónaposan 2-4 szilárd étkezés volt, éppen ahogy vevők voltak rá.

1 éves koruk előtt egyik sem ivott pohárból vagy evett evőeszközzel. 8 hónaposan ez szerintem nem reális elvárás.

1,5 évesen már mindkettő egyedül evett, ivott de ezt még túl korainak tartom nektek

jan. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én a kezdetektől kínáltam minden étkezésnél, és rajta múlt, eszik-e. Mondjuk nem 4 hónaposan kezdtem, hanem akkor, mikor megért rá. Bőven elmúlt egy éves, mire volt kiváltott étkezése
jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2x evett. Most 9 hónaposan kezdtünk 3. szilárd étkezést, de ez még nem sok, kis fürdés előtti falatok. Utána még teljes adag tápszer.

A 2 kiváltott étkezés teljes adag.


6 hónaposan kezdtük de nagyon jól fogadta, szeret enni.

jan. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Pont 8 hónapos a fiam.


A reggeli még szopi, tízóraira kap gyümölcsöt, ebédre és vacsorára némi szilárd ételt, de nem eszik még hatalmas mennyiségeket. Napközben 3-4 alkalommal szopik is még, ahogy kedve tartja.


Cumisüvegből iszik, vagy feles pohárból.

jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

8 hónaposan már mindent evett amit mi és akkor amikor mi.

Mellette szopizott is.

6 hónapos korában kezdtem kóstoltatni, 7 hónaposan már falatkákat evett.


A pépeket, reszelt gyümölcsöket nem ette, szívesebben szopogatott, meg ragcsált nagyobb, keményebb falatokat.

jan. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1x evett. (anyatejes volt)
jan. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!