Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kisfiam az apjához...

1 éves kisfiam az apjához sokkal jobban kötődik. Mi lehet az oka? Elrontottam valamit?

Figyelt kérdés

Az első perctől fogva apa a mindene.. nem irigylem,sőt örülök hogy ilyen jól el vannak,és ennyire szeretik egymást,de ugyanakkor érdekel is mi válthatta ki ezt?

Császármetszéssel született,apa volt vele aranyórán. Ez befolyásolhatta?


márc. 6. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Dehogy befolyásolta az aranyóra.

Az befolyásolta, hogy te 1 éve reggeltől estig (rosszabb esetben estétől reggelig is) MINDIG vele vagy. Apa meg elmegy reggel és este hazaér. Az egy esemény, hogy ő hazaért, és már ő is foglalkozik vele. Ennek érthető módon örül. Szóval belőle kevesebbet kap és annak jobban örül.

Ezzel együtt is vannak apásabb és anyásabb gyerekek és ez nemtől független.

márc. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

2 gyerekem van, mind a 2 természetes úton.

Az elsővel intenzívre kerültem, apáé volt az aranyóra.


Az első iszonyú anyás, holott 5 éves lesz. Az apja kb inni sem önthet neki ha én ott vagyok.


A kicsit egyedül szültem, nem volt benn a férjem, enyém volt vele az aranyóra kettesben. 2 éves.

Neki születése óta apa a minden.


Én sosem méláztam ezen. Ilyenek :)

márc. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Sürgősségi császáros fiam van, születése után nem kaptam meg, vitték egyből vizsgálni aztán adták az apukájának. Én csak később csatlakozhattam.

A fiamnak én vagyok a kedvence, de az apjához is erősen kötődik.

Úgyhogy ezekhez biztosan nincs semmi köze.

márc. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem, mit rontottál volna el?

Az aranyóra nagyon is fontos, de ilyen súlyosan azért nem befolyásolja a kötődést.

Nekem egyaránt császáros mindkét gyerekem, azonosak voltak a születési körülmények kb, és az egyik anyás, másik apás. Durván apás, ő a minden, mindenki más csak utána jön. Én nem érzem azt, hogy ez probléma lenne. Bár te is azt írod, nem irigyled, de valamiért mégis keresed az okot.

márc. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lányom 4 éves, császáros voltam. Neki is az apukája a mindene. Mindig azt mondja, hogy neki az apukája a szerelme, teljesen odavan érte. Egy ideig rosszúl esett aztán már nem.
márc. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
35%
Apa nincs vele folyton. Ha te lennél otthon kevesebbet akkor te lennél a kedvenc,ennyi.
márc. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Már a kérdés elején tudtam hogy császár volt. Legalább 10 császáros anyát ismerek akinek ugyanez a gondja. Nem véletlenül van a szülés úgy, ahogy. És az azt követő idő sem. Mind a kötődést erősítik. Sajnálom.
márc. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7# Mekkora marha vagy és még hirdeted is. :D És mit szólsz azokhoz,akik hetekig megfogni se megfoghatják az apró koraszülött babájukat,0 kontakt? :D Vagy akinél aranyóra sincs? Ennyi debil nőt komolyan.


6# Én ezzel nem értek egyet. Van akinél HO-ba dolgozik,mindenbe is részt vesz,ugyanannyit foglalkoznak vele,még is az egyik nem felé jobban húz.

Azt gondolom vannak apás és anyás gyerekek illetve vannak adott kis korszakai is. Nálunk volt,hogy hetekig anya anya anya,utána meg csak apa. Szerintem meg köze van ahhoz is,hogy apuka is kivette a részét mindenbe az első perctől kezdve,nem háttérszemély volt,hanem aktív résztvevő. De még azt gondolom ez sem befolyásolja teljesen. A lányok inkább apásabbak,én egész életembe megkaptam anyától,hogy "de apás vagy". Anya a lelkét kitette értem,de már piciként is akkor is apamánia volt,pedig az én apám aztán minden csak nem jó apa. Mai napig apás vagyok,valahol igaza van. Pedig tényleg csak éppen fejre nem állt,mindent ő intézett velem,stb.,valahol ezt érzem belül,ez van. A védőnő ugyanezt mondta,hogy imádja az anyukáját,de világéletébe apás volt,apa a mindene. De hallottam már fiús anyukáktól is egyébként. Szerintem ez csak egy korszak nála most kérdező,de az is lehet,hogy tényleg az,hogy őt ritkábban látja. :) Engem sose zavart az apaidőszakja,sőt.. :D

márc. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
#7 Légyszi, ne már, mert röhejes. Én pl természetes úton születtem, mégis apás voltam. A fiam meg császárral, mégis anyás. Elhiszem, hogy te ismersz több ilyen esetet is, de ettől még ez nem reprezentatív, nem lehet általánosítani és a kettő közt összefüggést elkönyvelni. Most abba bele se megyek, hogy csóri 1 napos baba a világát se tudja, nemhogy arra emlékezzen hónapokkal vagy évekkel később, hogy melyik kijáraton távozott, mert gondolom azonnal jönnének a "dE A TudATaLAttIjáBan MeGMarADt" és hasonló komolyságú érvek, gondolom a reggeli horoszkópot is teljes átéléssel hallgatod, meg kristályokat hordasz, mert jók a csakráidnak. Ilyenekkel sajnos nem tudok vitázni, mert nem egy világban élünk, de legalább ne jelentsd ki tényként a fejedben lévő fikciót.
márc. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6: Ez butasag. Nalunk is apas a kisfiunk, pedig apakent en vagyok vele itthon.


A kerdesre en is csak tippelni tudok. Szerintem sokat nyom a latba ki a kiegyensulyozottabb vagyis en ezt tapasztalom.

márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!