Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik naptejet ajánlanátok,...

Melyik naptejet ajánlanátok, ami minőségi, kevés káros anyag van benne és 5-6 hónapos babának jó?

Figyelt kérdés
ápr. 8. 10:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
27%
Weleda
ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Bioderma 50-es kids, ahogy neztem, meg talan ebben van a legkevesebb karos cucc. De azert ez se bio-oko mittudomenmi, de ez van :D

Nekunk bevalt, nem okozott irritaciot vagy ilyesmi.

ápr. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Bioderma Photoderm
ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mi az Eucerin naptejét használjuk.
ápr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Bioderma, LRP, Balea Kids
ápr. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%
Vannak fizikai és kémiai fényvédők. A titán-dioxiodosak a fizikaiak. Ezt az anyagot még fogyasztásra is alkalmasnak találták, mint színezék, bár azzal azért vannak gondok, én biztos nem enném meg ha nem muszáj. Mindenesetre a kémiai fényvédelemben kevésbé bízok, igaz bőrbarátnak mondják meg mindenféle jókat olvasni róla, és az biztos, hogy sokkal könnyebben kezelhetők, mert gyorsan felszívódnak, de pl. sokszor mégis csak 3 éves kor felett ajánlják. Mi használunk többfélét is, probléma egyikkel sem volt, de általában bevállalom a fizikai védőkkel járó kisebb kellemetlenségeket. Az eddigi tippekből a weleda az fizikai, a bioderma kémiai.
ápr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%
Fizikai fényvédőt vettem, először wooden spoon-t, aztán alverde baby-t, mindkettő jó és mindkettőt nehéz elkenni.
ápr. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
6-os, a bioderma fizikai!
ápr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8-as: itt vannak az összetevők (eredetileg volt nagy betűkkel): "AQUA/WATER/EAU, DIBUTYL ADIPATE, DICAPRYLYL CARBONATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, PROPANEDIOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, POLYGLYCERYL-6 STEARATE, GLYCERIN, BRASSICA CAMPESTRIS/ALEURITES FORDII OIL COPOLYMER, C20-22 ALKYL PHOSPHATE, 1,2-HEXANEDIOL, C20-22 ALCOHOLS, MICROCRYSTALLINE CELLULOSE, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL, TOCOPHEROL, CAPRYLYL GLYCOL, POLYGLYCERYL-6 BEHENATE, SODIUM CITRATE, XANTHAN GUM, CELLULOSE GUM, O-CYMEN-5-OL, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL, SODIUM HYDROXIDE, DIISOPROPYL SEBACATE, PROPYLHEPTYL CAPRYLATE."


Ebből a "BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE" a fényvédő anyag, és ez kémiai. Direkt megnéztem, mielőtt írtam volna, és amúgy lehet, hogy létezik olyan bioderma, ami fizikai, de a kettes által megadott Kids 50, az kémiai. Nem vagyok kifejezetten fényvédelmi szakértő, de vegyészmérnökként, az interneten elérhető adatokból ennyit látok.

ápr. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez melyik?


A gyerek naptejnek itt vannak az osszetevoi:

[link]

ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!