Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babával bográcsozós...

6 hónapos babával bográcsozós program?

Figyelt kérdés

Meghívtak hétvégére bográcsozásra, de én elég korainak érzem. Nem vagyunk itthon ülősek, a héten is voltunk barátokkal fagyizni, de azt könnyű volt kora délután összehozni. Most viszont délután 5re hívtak át, tartana minimum 8ig, borulna az egész esti rutin (legkésőbb fél7kor van pancsi, etetés stb). A férjem szeretne menni, de szerintem ekkora babával még nem fér bele egy ilyen program, talán majd nyár vége fele inkább.

Ti mikor mentetek először ilyen programra?


ápr. 11. 16:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
20%

Hát én délután 5-kor még a 4 évessel sem indulnék neki programnak, nemhogy egy 6 hónapossal. Nálunk is már 7 körül kezdődik az esti rutin, 8-kor már mindenki ágyban van.

Amúgy ennek ellenére ha kedvem lenne, akkor mennék. Vinném a háti hurcit, ha nagyon nyűgös, abban elaludna és én is tudnék még maradni bármeddig. Egy "malacnap" szerintem simán belefér, ha csak ezen múlik. Én sosem voltam szívbajos, lazán szoptattam mindkét gyereket grillezések és baráti/családi összejövetelek közben, amúgy is igény szerint szopiztak, nehéz is lett volna másképp kilépnem az ajtón. De ez én vagyok meg az én gyerekeim, tudom, hogy vannak, akiknek egy este felborult rutinja egy hétig tartó korrekciót igényel, szóval nyilván a ti habitusotoktól függ, hogy bevállalsz-e egy különleges estét vagy sem.

ápr. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
35%

Kisfiam mar 6 korul alszik, igy jelenleg utazassal egyutt nem lenne ertelme nekunk elmenni. Majd kesobb johetnek keso delutani programok, most meg nem 😅


Nem tudom, hogy akik itt olyat irnak, hogy borul a napirend, az nem gond, azoknak akkor tenyleg olyan gyerekuk lehet; akinel nem gond.

Nalunk ebbol orakig tarto siras lenne, hiszen tul faradt lenne mar barmihez is, ezt biztosan mindenki “elvezne” a bulin is :DD


Ferjed attol meg elmehet amugy.

ápr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi még akkor mehettünk mert aludt mint a bundava babakocsiba. Megfürdettem korábban olyankor, ha evés idő volt evett ott ahol voltunk, a babakocsiban meg elaludt, bömbölő zene sem érdekelte. Aztán 8 hós kora óta csak a saját ágyában alszik el, így utána mentünk mert nem kínoztam 8-9 kor ágyba kellett raknom,5 éves és ugyan ez a helyzet, mert nem alszik délben így 9 re ko, addigra muszáj, hogy aludjon.

Így azt mondom menj amíg tudsz.

ápr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
84%

Mi mennénk, mentünk, de nálunk is nincs a kőbe belevésve, hogy márpedig 19:00-kor pontban egy perccel sem később fürdés van. Rugalmasan indítottunk születésétől kezdve, nyilván ehhez kellettek a személyiségük is. Ha viszont nincs kedved, azzal sincs gond, mond hogy mentek máskor. Vagy menjen a férjed egyedül akkor esetleg.

11# Akkor ti a 4 évessel nyáron 5-kor játszótérre se mentek ovi után? Vagy nyaraláskor is bezárkóztok? Azért ő már nem olyan pici. Nem csesztetés, tényleg érdekel.

ápr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld ki ha van kedved, hogy mi a pici reakciója. Ha nincs kedved menni, akkor maradjatok otthon.


6 hónapos baba azért már nem olyan "pici" már kezdi érdekelni a világ, az emberek. De te ismered a babád, te érzed, hogy neked mennyire fontos a kőbe vésett rutin.


Azzal nem leszel beljebb, ha azt mondom, hogy az én kisfiam élvezte az ilyen bulikat, februári gyerek, júliusban már egy családi összejövetelen partizott a Balatonnál, járt kézről kézre. Nem történt semmi, hogy csúszott a napirutin.

ápr. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
82%

#11 vagyok

olyan programra nem megyünk 5 után, amihez autózni kell és várhatóan hosszú program, mint pl egy bográcsozás vagy akár állatkert vagy bármi hasonló. A játszótér itt van 5 perc sétára tőlünk, az oviból elhozom uzsonna után, fél4-4 körül, onnan egyenesen játszótérre megyünk és legkésőbb 6-ra már itthon vagyunk, hogy legyen idő kicsit akklimatizálódni, vacsizni, lenyugodni a nap után, mert különben ha túlpörög és este 7kor érünk haza, akkor az istenért nem fogom tudni ágyba könyörögni és elaltatni, amivel alapból nem lenne baj, de a kicsit is zavarja a pihenésben, és hát én is elfáradok egy ponton túl már :D A nyaralásokon is egyébként próbáljuk a megszokott napirendet tartani, nyilván rugalmasabbak vagyunk, de tavaly is végignéztük az augusztus 20-ai tüzijátékot Balatonon, 11 után került ágyba, és reggel ugyanúgy 6-kor kelt, mint mindig, én meg csak vonogathattam a vállam, hogy nabammeg, ennyi alvás jutott aznapra nekem is. Szóval mi igyekszünk azért mindig tartani a rendet, már csak a magunk kedvéért is.


Bocsazoffért.

ápr. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Mi 5 hónapos babával kempingeztünk egy balatoni kempingben. De volt grillezés is meg ilyenek.
ápr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
76%
Abszolút jó szándékkal írom, hogy legyél picit rugalmasabb, mert be fogsz kattanni később, illetve a gyerek is ettől válik majd rugalmasabbá. Semmi baja nem lesz, ha egy nap borul a rutin, hiszen az összes többin megvan. 3 óra távollét, az semmi. Ő elvan a friss levegőn, Ti töltődtök, mindenki boldog. Ne korlátozd magad ennyire, mert egy év múlva rabságnak fogod érezni. Legyetek boldogok és éljetek, ebbe illesszétek bele a babát és minden szuper lesz.
ápr. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
15%
Mondjuk ha nekem kisgyerekes jóbaràtaim lennének, ebédre hívnám őket bográcsozni v kettőre. De nem ez volt a kérdés. Nem tudom néhány embernek miért az jött le, hogy a kérdező nem akar menni. Azt is túlzásnak érzem, hogy rugalmatlannak hívunk valakit azért mert próbál napirendet kialakítani és babával.
ápr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
74%
19# Bár nem én írtam, de azért valahol már az is picit sok, ha tényleg a szülő görcsösen ragaszkodik a napirendhez. HA nem a gyerek, hanem a szülő feszeng ezen. Gyereknek oly mindegy lenne ott, de mondjuk anya remeg. Oké, hogy kisgyerekest délutánra, de azért 8-ig sincs nagy idő, sőt. Lehet mèg így is variáltak, mi gyerek nélkül annak idején éjszakába nyúló bográcsoson voltunk például.
ápr. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!