Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi kell egy újszülöttnek?

Mi kell egy újszülöttnek?

Figyelt kérdés

Számotokra mi volt az a dolog amit újra vennétek és mi az ami nem vált be?

Illetve a szülésre-szülés utánni kórházi napokra mit vittetek ami hasznos volt?

Kb tudom mit kell venni-vinni de hátha van olyan amit kihagytam a listámból.

Azt is tudom hogy milliószor volt már ez a kérdés de egyszerűen sehogy se találtam egyet se 🙈



máj. 22. 10:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kórházba kellett:

Nekem:

Hálóing a szüléshez, mert nem adnak.

Papucs, telefon, inni.

osztályra ruha (én rövidnadrág/szoptatós topp-ban voltam végig), bugyi, betét, törölköző, tusfürdő, evőeszköz, töltő.

Kaja rohadt kevés volt, de azt hozattam be.

Babának:

Nálunk nem kell ruha, csak hazavinni.

Pelus, krém.


Kb nálam ennyiben ki is merült.



Otthonra nekem semmi extra

Babának kiságy, (babakocsi), ruhák. Pelus, krém, törlő, vitaminok.

Ezen kívül minden opcionális.

Nekünk ami ezen felül volt az a cumi, pihenőszék, babafészek.


Nekünk pl nem volt sterilizálónk, melegítőnk, légzésfigyelőnk, bébiőrünk...nem is hiányoztak. Más meg enélkül nem vállal gyereket.

Regeteg mindent lehet ide sorolni.

máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Kórház függő, hogy mit kell vinni de ami fontos szerintem:

•4-5 hálóing

•gyorsan fogyasztható kaják, amit hirtelen megtudsz enni, sok víz vagy folyadék

•napi 2 bugyi legalább ha betétet használsz

•wc papír, wc fertőtlenítőkendő, tusfürdő, szappan

+alap dolgok amit egy utazáshoz is vinnél

•5-6 komplett váltás ruha a babának

•eldobható pelenkázó alátét(ez neked is hasznos lehet, hogy ne legyen véres a lepedő)

•popsitörlő, krém, pelenka( kis csomagos kb 25 db)

•ha szeretnéd akkor cumi


Nekem most ennyi jutott eszembe ami nagyon fontos lehet. Igazság szerint kb enni-aludni fogtok abban a pár napban kb.

máj. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Rugalmas kendő. Meghaltunk volna nelküle.

Babakocsi nem kellett, mindket gyerekem üvöltött benne.

Ikeaban kapható, arctörlő kendő neven forgalmazott mini törölközők. Kb mindenre jobban beváltak, mint a sima textilpelus. Mai napig használjuk őket.

Orrszívó porszívó. Vegyél mindjárt kettőt. Kelleni fog.

Hidegpárásitó. A membrános fajta, ami semmi zajt nem kelt és hordozható.

máj. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

erről beszélt 1#

Ez nagyon egyénfüggő.

Nekem sem kellett pl a kórházban hálóing, rosszul is lettem volna benne. Rövidnadrág-pólóban voltam.

Babának nálunk nem kellett semmi. Pelust is és ruhát is kapott benn.

Sosem hordoztam. Orrszívót mind a 2gyereknél 1éves koruk után használtam csak.

Párásítónk sem volt sosem.


Én is azt mondom, ami alap, a ruhák, pelus, tisztálkodószerek a babának. Esetleg kiságy, babakocsi. De már ezek sem tuti, hogy "kellenek".

Ezeken kívül mind olyan, hogy idő közben is meg lehet venni és akkor sem biztos, hogy kelleni fog.

máj. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a kórházba azért vittem fertőtlenítős torlokendot egy csomaggal plusz olyan fertőtlenítős kendőt ami kifejezetten wcre való. Ha közösbe leszel.

Engem áttettek a vipbe ott csak egyszer attoroltem a wct, kilincset, csapokat és annyi.

Plusz én egy kisebb törcsit tettem magam alá szülés után, de jó a eldobható pelenkazoalatet is. (Egyébként nem folyt ki semmi nekem szerencsére.)

Én szégyen vagy nem, de felnőtteknek való pelenkát használtam 2 ejszakára így biztos nem ért baleset. Nappal vastagabb betétet. De nem volt olyan durva a vérzésem mint amire gondoltam.

Nálam volt pluszba kezfertotlenito is, azt használtam.

Nekem szülés után 2 órával már átázott a haloingem úgyhogy nekem volt bent szoptatós melltartó plusz bele melltartóbetét.


Otthonra meg hát én bébiőrt vettem de csak mostanában kezdtem el használni (11 hetes ma a babám) mert nappal kint az alszik az udvaron én meg bent ténykedek.

Plusz nekem éjjel babaöbölben alszik az ágy mellett. Az is hasznos szerintem.

máj. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Jah nekem az orrszívó hasznos volt mert nekem kórház óta szörcsög néha a baba és látom az orrában a cuccot akkor kiszívom..

Én haloinget használtam a kórházban mert nagyon be volt fűtve én meg alapból nem bírom a meleget. A hálóing legalább lenge volt.

Többször (5 napot voltam mert én már szülés előtt 1 2 nappal bent fekudtem) ébredtem úgy fel a kórházban hogy folyik a víz rólam.. én olyan 21 fokhoz voltam itthon szokva.. ott meg volt vagy 25 26 fok bent...

máj. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

A kórházba sokkal több wc papírt vinnék. Amit vittem szülés utánra betétet, abból mást vinnék, mert a ragasztó része egyáltalán nem ragadt. A hideg-meleg borogatást nem vinném be, mert nem engedték se hűteni, se melegíteni. Vinnék melltartóvédőt, de nem azért, hogy a rengeteg tejem felfogja, hanem hogy a mellbimbóm védje a ruha dörzsölésétől. Annyira fájt, hogy sírni tudtam volna.


Otthonra több rugdalózót vennénk, mert body-kisnadrág kombókkal készültem, de császárheggel, kialvatlanul, hajnal négykor sokkal egyszerűbb a rugdalózót visszaadni rá, mint a nadrágot. Kisebb/könnyebb babakocsit vennék, mert nem bírtam az elején megemelni, meg a heg miatt nem is lehetett, így mindig kellett valaki, aki lecipeli a lépcsőn.


Svéd poharat nem vennék újra, mert nem tudom használni.

máj. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Úgy látszik nagyon változó. Nálunk az orrszívó porszívó pl. 2 évesen kellett először. A mikrós sterilizáló, amit csak úgy kaptunk, magamtól talán eszembe sem jut, az szinte állandó használatban volt, pedig anyatejes baba volt, de kapott cumit, meg valahogy mindig akadt fertőtleníteni való, és nagyon praktikus volt.


Hordozó kendőkből 5 féle sorakozott (kölcsön), egyik sem vált be, sem eleinte, sem később.


Nekem a bimbó védő krém is jól jött az első napokban, én azzal éltem túl a kórházban, később már nem kellett.

A sokféle bugyi közül messze a legjobb a hálós eldobhatós bugyi volt, tökéletesen méretre simul, szellőzik, nagyon kényelmes volt. Annyira bevált, hogy még otthon is abban voltam vagy egy hétig.


Ami nekem a legjobban jött, az a család :). Ha valami nem volt, ami hirtelen kellett volna, egy órán belül valaki beszerezte. Hiába készültem egy csomó mindennel, az első 1-2 hétben majdnem minden napra jutott valami beszerzendő apróság. Textil pelenkából is a használat alatt derült ki, hogy melyik a jó, és akkor abból vettünk még. De már a kórházban, mikor kiderült, hogy a háromféle eldobható bugyi közül kétféle szinte használhatatlan, akkor azt is utólag hozták be.

Meg mindenhol azt olvastam, hogy az átlapolós a body a csúcs, de érdekes módon én könnyebben adtam rá a simát, így később már inkább olyanokat vettem.

Rácsvédőt is utólag vettünk, nagyon kellett, de csak a fejéhez raktunk.

máj. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!