Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan értessem meg anyósommal...

Hogyan értessem meg anyósommal, hogy a babámnak mire van/nincs szüksége?

Figyelt kérdés

Nagyon kedves ember egyébként anyósom, de mióta a kisfiam megszületett, egyszerűen elviselhetetlen. Szerintetek én látom rosszul a dolgot? Eltúlzom?

Pl. én nem szeretem azt, hogy otthon lehúz 2-3 felest, az ajtónk előtt dobja el a cigit, és utána rálehel a kisfiamra, puszilgatja a kezét (amit aztán a kisfiam a szájába vesz). Vagy amikor mondja a kisfiamnak, hogy húzd meg nagyapád haját! Húzzad! Én meg mondom, hogy nem szabad, csak megfogni, simogatni, erre anyósom tovább kontráz, hogy húzzad csak. Na, akkor elmagyaráztam neki, hogy a nővérem 2 éves kislányának is húzta már a haját, meg kell tanulnia, hogy ezt nem szabad csinálni. De hiába, másnap átjön anyósom, és újrakezdi. Az is szokása, hogy azt mondja a kisfiamnak, hogy kiabáljál! Kiabálj nagyot! Én meg elmagyarázom anyósomnak, hogy ne mondja ezt neki, mondja azt, hogy beszélgessünk. De mintha nem mondtam volna semmit.

Egyszer elvittük anyuékhoz a kisfiamat, erre rögtön mondta, mi az, hog hozzájuk nem viszem sose? Akkor náluk már 10x voltunk, anyuéknál először!

Állandóan ölbe kapja, ha megkérem, hogy hagyja játszani, mert olyan jól elvan, majd akkor vegye fel, ha már nyűgös, figyelmen kívül hagyja, és felveszi. Tegnap este is ezt csinálta, és már sírni kezdett a kezében, akárhogy próbálta szórakoztatni, mire nagy nehezen letette.

Múltkor rászóltam, hogy náthásan ne vegye fel a gyereket. Ő nem náthás. Mondom, oké. Felvette, össze-vissza puszilgatta, majd letette, föléhajolt. Kiment orrot fújni. Mondom: nem vagy náthás? Nem, csak előrehajolt, és azért csorog az orra. (???)

Én vagyok rosszindulatú? Vagy jól látom, hogy túlzásokba esik?

Örülök neki, hogy imádja az unokáját, de nagyon túlzásokba esik szerintem, arról nem beszélve, hogy a hét 4 napján itt van, elég sokat. Esténként úgy kell kirúgni, hogy mostmár fürdetünk, altatunk.


2009. jan. 12. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Figyu, nekem nincs gyerekem, de a legjobb barátnőmnek, pont ilyen helyzetet kellett megoldani. Szinte szóról szóra.Neki annyiban volt szerencséje, hogy az anyósa nem sértődött meg. Ő egyik alkalommal leült az anyósával, és így szóról szóra, szép szóval, türelmesen elmondta, hogy így meg így érez, ezt meg ezt szeretné. Az ő anyósa is kedves rendes ember egyébként, és jóban is vanna. Az anyósa ezt megértette, változtatott is a magatartásán, szerintem nem bántódott meg, ha igen, nem mutatta. Egyébként megnyugodhatsz, az érzéseid teljesen jogosak, te vagy az anyja és ha te valamit mondasz, az szentírás kell legyen. A beszámolódból ítélve úgy gondolom anyósod kulturált lény, lehet vele beszélni, szerintem próbáld így. Ha meg nem hát akkor mindenképp meg fog sértődni, ezt sajnos nem tudod majd kikerülni, de biztos, hogy meg fog békélni. Amúgy a férjed mit szól ezekhez a dolgokhoz?
2009. jan. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hűha!

Nem lennék a helyedben. Én már ilyen anyóstól nyugtatót szednék. A párodnak miért nem mondod beszélgessen el a "piás" anyukájával. Én ha nekem ilyen lenne valamelyik nagymama is megfenyegetném, ha nem hagyja abba eltiltom tőle a gyereket. Szerintem teljes joggal! Ha valaki ezt nem éri föl ép ésszel azzal nem is lehet mit kezdeni!

Mi lesz később ha majd rá szeretnéd hagyni a gyereket? Bele se merek gondolni. Állj a sarkadra!!!!!

2009. jan. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát, nem egy egyszerű eset az anyósod...Az enyémnek az a mániája, hogy fázik a baba, és minél jobban fűtsünk, nagyon meleg kell neki stb. Egyfolytában takargatja, ha itt van. Én finoman mindig megmondom neki a véleményemet, és azt is, ha nekünk más nevelési elveink vannak, mint neki. Nem mindig tetszik a dolog őneki sem, de sajnálom, mi egy külön család vagyunk. Azt hiszem, jogos az elvárásod, hogy ne vegye fel a babád, ha beteg, ha cigitől vagy italtól rossz a lehellete stb. Nálunk a baba azt sem szereti, ha apa frissen borotválkozott, és megérzi rajta az arcszeszt, úgy eltartja a kis fejét, pedig még csak 3 hónapos. Szóval én azt mondom, hogy szólj, ha valami rosszul esik, de azért az egészséges keretek közt:-) Sok sikert!
2009. jan. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocs, 3 hetes, meg vagyok keveredve:D
2009. jan. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Abszolút igazad van! Mi sem értünk eggyet sokmindenban az anyósommal, de neki sem lehet megmagyarázni. szerencsére nem dohányzik, nem iszik és nem kapkodja fel, ha mondom, h most ne. Az a jó, h a párom mellém áll, ezért nem esik neki rosszul ha mondom az anyukájának.

Nekünk is van ilyen rokon, ismerős aki cigizik és szinén felkapkodná meg puszilgatná a kezét, ha HAGYNÁM! Megmondtam, h nem!!!

Ha nem tetszik, nem kell eljönnie. Párod mit szól hozzá? Ő nem mondja neki, h ezt nem kéne? Lehet, h ő jobban tudna rá hatni, mint te, nem?

Nálunk van, h a páromnak mondom, h beszélje meg vele, mert ha én mondom...

A te is, akkor én is rosszindulatú vagyok! :) Nálunk még a parfűmjével (20 éves kölni) volt gond, sok is, büdös is, gyerek mindig sírt, ha átjött. elég sűrűn, de csak 5 percekre. Mondtunk, inkább heti 1szer 1 órára. Ne kelljen már azt lesnem mikor jön. Meg a másik, jelentkezzen be, szóljon!! Mert nem engedem be, szopi közben nem állok fel ajtót nyitni, telefont felvenni!

sikerült megértenie. Nem fújja magát, ritkábban jön, normálisabb. Bár még sokmindenben nem értünk egyet a nevelésben, de majd meglátjuk. Ha nem tetszik, nem jöhet, nem visszük. Ennyi! Ja, és múlt héten fogta meg előszőr, mindenkinek panaszkodott, h ő nem lehet igazi nagymama. Hogy miért azt nem mondta.

Szerdán lesz 4 hónapos a kisfiam.

2009. jan. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia.Én is ilyen cipőben vagyok.Hiába szedtem össze magam és megmondtam hogy az én gyerekem én parancsolok,és azt fogja csinálni amit én mondok.Sajnos minden hiába pár nap addig minden ok,de utánna elkezdi megint,de nekem az apósom is ilyen.Az első gyerekem mikkor született ott laktunk náluk,mert a párom kamionozott és havonta járt 2 napra haza.Mivel friss anyuka voltam,néha jól jött a segítség.Olyan szépen hozzászoktak hogy már ők akarták nevelni a kicsit.Sikerült is nekik.Most a kisgyerek 5 éves és még most is jobban hallgat az anyósékra mindenbe.2 évig laktunk ott.Azóta vettünk házat,és tőlük 30km költöztünk.Megszületett a kislányom,és amint eljöttek azonnal elkezték hogy öltöztesem vastagabban,3óránként szoptassam mindenbe beleszoltak.Na aztán összeszedtem magam,és megmondogattam,de felsem fogták.Második gyerekem van és tudom mi a jó,mit kell csinálni.Most a kisleány 7 hónapos lessz,és mindig ha eljönnek akkor elötte megkell mondani mit szabad és mit nem,mert ha hagynám magam akkor férenevelnék a kicsit.Nyugottan mond meg ne félj!!!Azt meg énsem engedem hogy csókolgassa valaki a kezét,vagy húzza valakineki a piszkos haját.Szerintem legtöbb anyós azt hiszi hogy ő tapasztaltabb mert felnevelt 2-3-4 gyereket.Most más a gyereknevelés is,mint a 60,70,80 években és ezzel tisztában kell lenni mindenkinek.
2009. jan. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor nem érzem magam akkora házisárkánynak.

A férjem nagyon szereti az anyukáját, és ezért ritán szól rá. Nekem marad a neheze. :-(

2009. jan. 12. 12:37
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen vicces, hogy mindenkinek csak az anyósával van a baja és nem az édesanyjával! :) Pedig nő-nő és mind a ketten neveltek gyerekeket is, és mégis mindig az anyós a rémálom! :)

Megjegyzem nálunk is így van! :)

2009. jan. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!