Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan érdemes kezelni a...

Hogyan érdemes kezelni a kicsi hisztijét?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos. Sokszor előfordul, hogyha valami játékot nem ér el, vagy valami nem (úgy) sikerül, mint ahogy azt ő szeretné (nem tudja kinyitni a fürdőajtót, szekrényajtót, stb.), vagy nem figyelek rá, mert épp mást csinálok, nekiáll dühösen hisztizni, sikít egyet. (Legújabb sláger a csukott szájjal morgás...) Helyzettől függ, hogy reagálok, van, hogy sehogy, van hogy elterelem a figyelmét más dologgal, időnként kiborulok, akkor inkább ott hagyom. Más is jár ilyen cipőben? Kinél mi vált be?
2010. nov. 23. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:

szia, én nem javaslom ilyen idősen a figyelmen kívül hagyást. ui. ez még nem az a hiszti. nem azért csinálja, hogy próbálgassa a határait, hanem ideges lesz tőle, ha nem sikerül valami, ez a felnőttekkel is így van. sztem ilyenkor a helyes dolog a figylemeelterelés, vagy ha megmutatod neki hogy a dolgot amit nem sikerült megtennie, hogy kell, és megnyugtatod kedvesen, hogy édeske, megmutatom hogyan csinéld legközelebb, nem kell egyből mérgelődni stb. ha meg olyat akar, amit nem lehet/még nem tud semmi módn, akkor magyarázd el neki, hogy miért nem lehet, vagy miért nem tudja ő megtenni, és itt is ajnlj alternatívát, de lehetőleg vidd is el ahelyszínről. akkor hamarabb lecsillapodik. nálunk ezek váltak be.

amúgy én később is , maikor az igazi dackorszak az igazi hisztikkel bejön, azt javaslom, amikor csak lehet, hogy próbáld elterelni a figyelmét, vagy tárgyalj vele. azt a végső esetben hagyom csak, hogy hisztizzen a kislányom, ha már semmi sem segít. írok egy példát. az én kicsim pont ma 23 hónapos, elég akaratos, már egy jó ideje, minden kérdésre vagy felszólításra azonnal rávágja hogy nem! ...ma voltunk a boltban, és van ott két beülős játék, egy autó meg egy csacsi, szereti őket. épp nem siettünk sehova, úgyhogy beülhetett. na gondoltaam, ha beül az autóba, az isten se tudja majd kiimádkozni. ücsörgött vagy 5 percet, jól elvolt, nyomkodta a gombokat, tekerte a kormányt, majd kértem, hogy induljunk haza. erre: nem! mondtam, otthon facsarunk narancslevet, megisszuk (imádja), kicsit elmélázott, majd : nem! ....ilyenkor ha megpróbálnám csak úgy kivenni, úgy befeszítené magát és rugdalna, hogy nem mennék vele semmire. (nem babakocsizunk már). na akkor szerencsére észrevettem hogy a csacsijátékra ki van függesztve egy papír, hogy nem működik. na mondom a kicsimnek, nézd, a csacsi elromlott! ere felkapta a fejét! mondom, gyere, megnézzük hogy tényleg nem működik-e? mi baja lehet? na egyből kászálódott kifele....gyorsan beültettem a bevásárlókocsiba, majd elmentünk a csacsit megnézni...innentől már gördülékeny volt....remélem érted a példát. nem tudom mi az átlag, de én már sok kisgyereket láttam felénk, akit az anyja kézenfogva ráncigált maga után, el a játékoktól. én ezt nagyon szeretném elkerülni. többre tartom a terelgetést, mint a cibálást, ráncigálást. szreintem hosszú távon az jobban beválik. legalábbis nálunk így van. :)

bocs ha hosszú voltam és kicsit off.

2010. nov. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!

Örülök a válaszodnak, és köszönöm! Nem voltál off, épp erre voltam kíváncsi :) Szerintem is a legjobb módszer a figyelemelterelés, próbálom minél többször ezt alkalmazni.

2010. nov. 23. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!