Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tesz különbséget a...

Miért tesz különbséget a nagyszülő az unokák között ennyire látványosan?

Figyelt kérdés

4 unokája van az anyósoméknak.1 fiú, 1 lány nálunk és a férjem testvérénél is. A gyerekeim unokatesói (4,5 és 1,5 évesek) sokal több és értékesebb ajándékokat kaptak. Az én gyerekeim (4éves és 7hós-ak), sokkal "olcsóbb" játékot kaptak. Pl amin kiakadtam a csöppöm egy műanyag rágókát kapott + 2000Ft-ot pelenkára, a sógoroméktól meg egy plüssöt (amit még oda se adhatok neki, nem veheti a szájába + van rengeteg ilyen állatkánk otthon.)

Miért tesznek ennyire látványosan különbséget???

Ráadásul egyszerre adták oda az összes gyereknek az ajándékot, persze , hogy csak nézte az én gyerekem a másikakét, hogy azok milyen villogós, zenélös, szuperjátékokat kaptak, úgy sajnáltam szegényt - ő meg kapott egy "kínais" tűzoltóautót ,ami nem tud semmit.

Másnál is van ilyen? Hogy kezelitek ezt a helyzetet, mert én szívem szerint pár hónapig oda se mennék az anyósékhoz!

Nem az ajándék értéke a lényeg, csak ha kisajándék van ok, de akkor egyenlően mindegyik unokának kis ajándék legyen, ha értékesebb, akkor indnek olyan! Nincs igazam?

Egy 7 hós babának is lehet annyi mindent venni....van szerintem választék!

Köszönöm, hogy elolvastatok , Szép Ünnepet kívánok!


2010. dec. 25. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
20 éves vagyok, de máig érzem a különbséget az unokatestvéreim és köztem. amíg nagypapánk élt, kínosan ügyelt arra, hogy mind a 3-an egyenlően kapjunk mindenből. most h viszonyítsunk, nekik még egy számjegy van a bankjegyen, amit a borítékba tesz... ezen ne akadj fenn. kár a gőzért.:S
2010. dec. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

ez sajna így van...nálunk csak kisebb korunkban volt így, most mindannyian ugyan olyan felesleges szarokat kapunk, amiről tudja h nem kell, és ronda, és nem fogjuk hordani.

amin én szüleim kiakadtak, h amikor még kicsi voltam, akkor apukám anyukájánál aludtam unokatesóimmal, és a nagyi mondta ismerőseinek, h most itt alszanak az unokáim meg az xy (azaz én....)


annyi h a férjeddel óvatosan beszélj csak erről, én anyukám is mindig megsértődik h ha anyum az anyukáját szidja (még akkor is, ha jogosan)

2010. dec. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Mert gyökerek. Az én "nagyapám" csak az öcsémet imádja(teszem hozzá én lány vagyok... na mindegy), engem rühell, de én őt jobban gyűlölöm. Abszolúte kerülök vele minden kontaktust, ha szólnom kell hozzá már attól rosszul vagyok. Bele kell törődni.
2010. dec. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ezzel nem tudsz mit csinálni. Ha Ők ilyenek, akkor ilyenek. Férjeddel nem beszéltél erről?

Nálunk pont fordítva volt. Kisfiam 2 éves, unokatesók 3 és 7. Mindegyik gyerek kapott 5000 Ft-ot anyóséktól, vagyis mi szülők, hogy vegyünk meg ami kell, és vigyük át nekik karácsonyig. Sógornőm ágyneműt és pizsamát vett a gyerekeknek, mi pedig 2 jó kis játékot. Persze szegényeket nem igazán érdekelte amit kaptak, és inkább a fiam játékaival játszott mindegyik gyerek.

2010. dec. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos ezzel tényleg nem tudsz mit tenni, sok ilyen nagyszülő van. Nekem például már 6 éves korom óta minden alkalommal mikor találkoztunk a nagymamám elsorolta, hogy a házát melyik unokatesóm örökli majd, melyik a telket, melyik az ékszereket, stb. Mindent felsorolt, szóval elég világossá tette azt, hogy én semmire nem számíthatok tőle. De ez nekem már akkor is marha kellemetlen volt, mivel a nagymamám ekkoriban még 53 év körül volt. Én soha nem akartam tőle többet mint a szeretetét, de azt sajnos nem kaphattam meg. Már felnőttem, saját családom van és egyedül csak én látogatom az unokatesóim közül. Most minden alkalommal azt kell végighallgatnom, hogy az unokatesóim mennyivel jobbak nálam és mennyivel többre vitték. Vannak dolgok, amiken nem lehet változtatni.
2010. dec. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt rendesen megkülönböztetés... Az apai nagyapámnak csak a lánya gyerekei voltak unokák, minket nem szeretett, utáltam minden percet,amit udvariasságból ott kellett vele tölteni. Anyám húgy meg úgy érezte,az anyai nagyszüleim engem jobban szeretnek,mint az ő gyerekeit. Mondjuk engem csecsemőkoromtól ők neveltek, mintha a gyerekük lettem volna, az unokatesók meg negyedévente tettek egy kötelező udvariassági látogatást náluk...

Az apám meg születésünktől kezdve látványosan megkülönböztet engem és az öcsémet. 35 évig tepertem a szeretetéért, most már megszoktam, hogy semmit sem tudok jól csinálni neki...

2010. dec. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

a mamám most karácsonyra a páromnak nekem és a fiunknak adott, figyelj!!!1000ft-ot na igen ám nem is ez a tré a 13éves öcsémnek meg 5000et ráadásul előttünk!!! nem tőle sajnálom, de hogy annak a büdös vén szipirtyónak volt ekkora bőr a pofáján....

és akkor még nekem sír hogy 1 faluban lakunk igazán főzhetnék rá stb...

az öregeknek mindíg van kis kedvencük......

2010. dec. 26. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nálunk is így van. Négy gyerekem van 2 fiú , két lány. Az anyósom csak a lányokkal foglalkozik , nekik vesz ajándékot vagy jóval nagyobb ajándékot , mint a fiúknak. Én nem vagyok jó viszonyban az anyósommal (azért beszélünk),a férjemnek mondtam , hogy beszéljen vele , hogy vagy vesz minden gyereknek vagy egyiknek se, mert a gyerekek is látják , érzik , hogy meg vannak különböztetve és rosszul esik nekik már kiskorban is. Utálom az ilyen embereket!
2010. dec. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
3an vagyunk teytvérek, a bátyám 6,5évvel idősebb az öcsém 1,5 tel fiatalabb, én mindjárt 17. Anyai nagyszülők neveltek gyakorlatilag engem és bátyámat (szüleim kezdeti pénzügyi nehézségei miatt) ők mindhármunkat egyformán szeretnek. Apai nagyszülők az öcsémet szemmel láthatóan szeretik , de sose zavart mert engem sem hagytak ki semmi olyanból. Apám viszont (az én meglátásom szerint) nemigen szeret minket (inkább csak piszkálni, irritálni)! Aztán jött anya testvérének fia (most 73ves) nagyon idegesítő, hisztis, elkényesztetett, és nekem nagyon úgy tűnik őt jobban szereti nagyi mint minket!!! De legrosszabb : néha (mostmár egyre ritkábban) úgy tűnik őt jobban szereti ( jobb ajándék, kedvesebb hangnem...)!!!
2015. máj. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
*Apai nagyszülők azöcsémet szmel láthatóan JOBBAN( hiányzó szó) szeretik...
2015. máj. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!