Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adnak a szülők idő...

Miért adnak a szülők idő előtt olyan ételeket a babáknak, amiket még nem kéne?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy rengeteg szülőtől hallom (anyukáktól), hogy hamarabb adott neki tehén tejet, mézet...stb, mint ahogy kellett volna, mint ahogy ajánlják. Mért kockáztatnak a szülők? Nem lehet kivárni azt az időt? Nekem most 5 hónapos a babám, de nem kockáztatnék. Mi szülők könnyebben vagyunk, esetleg ha hamarabb adok neki tehéntejet, mint kéne, akkor max oda kell figyelnem, amíg otthon él, hogy olyat ne kapjon. De a gyerek egész életében oda kell, hogy figyeljen, ha allergiás lesz rá. Ezt soha nem értettem, hogy mért kell kockáztatni. Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez?
2010. dec. 29. 11:57
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%

Mert szerintem sokan nem is tudják pontosan, hogy mit mikortól lehet(ne), a kiskönyvet meg a netet meg lusta megnézni. Vagy az anyukája, nagymamája tanácsát követi...

Én 11 hónaposan adtam neki először egy dl tehéntejet (tápszeres volt a gyerekem), próbaképp, hogy történik-e valami? (allergia). Nem történt, azóta issza a tejet. 2,5 éves.

2010. dec. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
Én is óvatos voltam. 6 hósan kezdetem etetni, addig csak anyatej volt, most is szopik még 22 hónapos. Tejet, mézet, tojásfehérjét csak 1 éves korától kapott. 10-11 hónapos korától néha kapott már tejes ételeket de csak pár kanállal. De ha azt vesszük régen nem foglalkoztak nagyon ezzel, hogy mikor mit. Én is tehéntejen nőttem fel, 4 hós koromtól kaptam. Nem kaptam pl. pörköltet már 7 hósan. Mégis itt vagyok, nem vagyok allergiás semmire. Mindent óvatosan vezettem be, 10 hósan már nem főztem neki külön, azt ette amit mi. Kivételek amiket írtam az elején.
2010. dec. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
45%

Én úgy állok hozzá, hogy mindenki maga döntsön saját belátása szerint. Egy jó anya érzi és ösztönösern tudja mi ajó. Nekem 1 hós korától iszik a gyerek gyümölcsteát citrommal és 6 hótól kapott bele mézet is.4 hótól hozzátápláltam a székrekedése miatt. Most 1 éves és reggel, este tejet iszik. Még megfázva sem volt soha. Makk egészséges és életvidám kislány.

Egy a lényeg! Nem szabad mások felett ítélkezni.

Ha valami extrém butaságot készül elkövetni a szülő és kérdéssel fordul hozzánk, nem lehülyézni kell, hanem ész érvekkel alátámasztva a megfelelő útra terelni őt. Segíteni!

Éljenek a Boldog gyerekek!

2010. dec. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:

Szia! Hát ez megint egy olyan kérdés ami vitát fog szülni:)

Nos az én fiam 1 éves múlt nemrég és én bizony betartottam a táplálkozási "szabályokat"mert úgy voltam vele,hogy nem sietünk sehova rá érünk még,minek kockáztassak ha nem muszáj!

Persze voltak néha pici kóstolgatások,de durva dolgok sosem.

"Elvileg már jóformán mindent ehetne" de én a mai napig óvatos vagyok:)

2010. dec. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem kell erről vitatkozni. Nyilván senki sem megmérgezni akarja a gyerekét. Nekem pld. semmi bajom azzal, aki korábban ad mindent. Ha allergiás rá, akkor úgyis abbahagyja. Maximum korábban képet kap a szülő arról, hogy na erre figyelni kell, mert ezt nem bírja a gyerek.


Én is korán kaptam mindent jóval korábban, mint a mostani gyerekek. Mégis itt vagyok egészségesen. A gyerekemnél nagyjából betartottam a mostani "protokollt" a hozzátáplálással.


Szóval én egyik oldalt sem ítélem el, mert senki sem szándékosan akar rosszat a gyerekének.

2010. dec. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
Azért adnak mert így látják jónak, senkinek se mondhatod meg mit kell tennie, mindenki úgyis maga fogja eldönteni ad e vagy sem, kockáztat e vagy sem. Egy a biztos nagyon fel vannak fújva manapság ezek a dolgok ember legyen a talpán aki ennyi féle variációból tudja mit kell tenni és mi is a jó! Én se tartottam be eddig mindent amit a nagykönyvben leírtak, és biztos ezután is lesz amit nem úgy csinálok, de ezzel nem rosszat akarok a babámnak az biztos. Én gyerekem Én döntésem, Te gyereked Te döntésed.
2010. dec. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
42%
Én elég korán elkezdtem a hozzátáplálást második gyermekemnél,2 hónaposan már ette a 4 hós bébiételeket,születésétől kezdve HIPP instant teát ivott,5-6 hósan főtt ételeket evett,és semmi baja!Most 3éves,makk egészséges!!!Szóval szerintem mindenki maga dönti el,az első gyermekemnél én is óvatosabb voltam!
2010. dec. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
61%

Ez a divat csak Magyarországon van 5-6 éve.Nem tudom, miért alakult,ki,talán az orvosok részesedést kapnak a tápszergyáraktól, de nagyon hibás.És ezt már igazolták is. Ebben a korosztályban valóban több allergiást találsz, mert nem találkozik a szervezete a liszttel és a tejjel és nem alakul ki az ezt bontó enzim,ami 1 éves kor után nem is fog. Valamiért saját magunk ellen dolgozunk.

Szerinted a déli országokban milyen gyümölcsöt adnak a pár hónapos babának.Azt, ami van és olcsó.Tehát narancsot.Ez náluk olyan,mint nálunk az alma.Nálunk mit mondanak róla??Hogy allergizál és ne add 1 éves korig.

Gondolkozz el ezen,és ez csak egy példa volt.Az üveges bébiételben viszont minden van,ami kell a gyereknek.Akkor hogy is van ez??

2010. dec. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:

Részben azért, mert a szüleik és nagyszüleik is így csinálták, és a tradíció erős motiváció, részben azért mert az orvosok és védőnők is erre biztatják őket, részben meg mert saját ösztönük/fejük után mennek, és nem foglalkoznak azzal, hogy a tudományos kutatásoknak milyen erre vonatkozó eredményei vannak.


Sajnos az allergiák 10-20-50 év múlva is előjöhetnek. A családomban két olyan 50-60 közötti férfi van, akiknél mostanában jött elő súlyos ételallergia, mindkettőjüket pár hónapos koruktól hozzátáplálták tehén tejjel. Egyikük egész testéén csúnyán ekcémás lett, másikuk meg semmilyen tejterméket nem fogyaszthat, mert egy-két napig f.sik tőle a szó szoros értelmében sajnos nem tud felkelni a WC-ről.

És lehet, hogy egyesek megússzák, 80 éves korukban sem lesz semmi bajuk, de ezt előre nem lehet tudni.


Minden anyukának a saját belátása szerint legjobbat kell tennie. Nyilván, aki korán hozzá táplál, valamiért azt tartja jónak, nem hinném, hogy bárki rosszat akarna a gyerekének...


Én magam korán szembesültem ezzel, mert mindkét gyermekem allergiája már a kizárólag anyatejes időszakban kiderült, de mivel nagyon szigorúan figyeltünk rá, nagyobbik lányom 2,5 éves korára már kinőtte, a pici még diétázik...

2010. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Nézd én betartottam minden jelenleg érvényben lévő dolgokat.

De az is igaz, régen, mi már 3 hónaposan feles tejet kaptunk és az én generációmban nem igen fordul elő allergia. És 3 hónaposan pörköltet ettünk. Szóval azért vannak példák, hogy nem halálos és annyira nem is veszélyes ez, ha generációk nőttek fel így.

A másik pedig, hogy beszéltem csecsemőorvos barátnőmmel, aki akkor volt 30 éves és akkoriban szakvizsgázott. Azt mondta, az egyetemen még azt tanították, 4 hónaposan mindenféleképpen el kell kezdeni a hozzátáplálást, mert... És 4 évvel később, mikor szakvizsgázott, már azt, hogy semmiképp nem 4 hónapos korban, hanem 6 hónapos korban. és ő állítja 4 év és bebizonyítják, hogy 3 hónaposan kell elkezdeni. És eltelik egy évtized, lehet azt mondják kell a babának a tehéntej 1 éves kor előtt, mert..

Úgyhogy lehet, hogy valakiket nem érdekelnek a trendek, csinálják, ahogy jónak látják. és ahogy az ő esetükben már bevált.

2010. dec. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!