Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól nem szokás már enni...

Mikortól nem szokás már enni adni éjszaka?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos és egy hetes, és éjszaka még 2-3x felébred, ilyen cicire teszem és alszunk tovább. Sokszor olvastam itt, hogy egy idő után már csak vizet adnak neki, de kislányom még nem iszik vizet üvegből, csak napközben szokta kicsit nyalogatni, de csak pár kortyot. A hozzátáplálást még nem kezdtem el, gondoltam kivárom a 6 hónapot.
2010. dec. 29. 18:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%

Mostanában még két évesen is szokás éjjel etetni. A pszichológus szerint már 3-4 hónaposan nem lenne szabad enni adni neki,mert megkellene tanulnia a nappal és az éjjel közti különbséget.

Minél később szoktatod le,annál nehezebb lesz később.

2010. dec. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Melyik pszichológus szerint kell elhagyni az éjjeli etetést 3 hónaposan?
2010. dec. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
20%

Pár hete olvastam itt a neten a pszhichológiai cikket.

De mindenki azt tesz,amit akar. Csak később ne kérdezze ezen a fórumon,hogy mit csináljon a nem alvó gyerekkel,mert már nem bírja ébren.

2010. dec. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell elhagyni az éjszakai etetést, amikor már nem igényli a baba. Az enyém 3 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, így nem eszik este. Most 5 hónapos. Remélem így is marad. 2x fordult elő, hogy éhes lett hajnali 3-kor azóta, és akkor kapott enni.
2010. dec. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Én adtam neki mindég, sőt a mai napig is. 22 hónapos, most kezdi az éjszakákat átaludni. Ha ébred cicizik egy kicsit és alszik tovább.
2010. dec. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól,hogy cicit kér nem biztos hogy éhes lehet szomjas is és vagy csak úgycsinál mintha szívná mert megnyugtatja!
2010. dec. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most 10 hónapos a picim, de csak egy dolog miatt adok még éjszaka cicit: mert már nappal kiváltottunk minden étkezést, és ha nem adnék éjszaka neki anyatejet, akkor lehet, hogy nem is termelődne tejcsim és legalább 1 éves koráig akarom szopiztatni. Majd ha betölti az 1 évet, akkor fokozatosan próbálom az éjszakai cicit elhagyni.
2010. dec. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha te éhes vagy, akkor eszel, nem igaz? Ugyanez duplán áll a babára, pláne az anyatejes babára, hiszen az anyatej nagyon könnyen és gyorsan, egy óra alatt kiürül a gyomorból és megemésztődik.


Vannak persze elméletek, amik szerint egy babát idejekorán rendre kell szoktatni, hogy tanulja meg: éjjel nem eszünk, kiságyban nem sírunk, azonnal és egyedül elalszunk, anya ölébe nem vágyunk, egyáltalán: minél kevésbé zavarjuk a felnőttek életét. Én ezt idomításnak tartom. :-( Nem értem, hogy ha elfogadjuk, hogy a gyerekek bizonyos életkorig nem tudnak beszélni, járni, nem szobatiszták, akkor miért nem lehet elfogadni, hogy ahhoz is meg kell érniük, hogy átaludják az éjszakát. (Ez a kirohanás annak a bizonyos "pszichológusnak" a cikke ellen van, nem ellened, kedves kérdező.)


A 9 hós anyatejes kisfiam egyszer-kétszer megébred éjjel, mert éhes. Abszolút nem okoz gondot enni adni neki, utána nyugodtan visszaalszik, és minden rendben van.

2010. dec. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ott a pont az utolsó válaszolónál!


Az általános orvosi felfogás szerint 8 hónapos kortól nem azért ébred éjjel, mert éhes. De én már egyszer egy ilyn kérdésnél is megkérdeztem: hogy ugye megkérdeztek ezer 8 hónapost, és abból 999 azt mondta, hogy csak megszokásból ébred, nem az éhség miatt. Bár tudjuk, hogy a madár a legmadarabb, mégse ornitológus. :-)


Én csak a saját példámat tudom veled megosztani: az én fiam 13 hónaposan szokott le a hajnali evésről. Nos, azóta sem alussza át az éjszakát és valószínűleg ezután sem fogja még egy darabig, aminek különböző okai vannak, többek között a viszketéssel járó ekcéma. Ja, és nem nyavalygunk a férjemmel, hogy kelni kell éjjel, elfogadtuk ezt, pedig én nem vagyok egy mártír anyu típus!


A hozzátáplálást én is 6 hónapos kora után kezdtem el, minden rendben van vele. Eszik mindent, jó étvágyú, darabosat és persze kanállal kezdettől. Inni is azóta iszik vizet, előtte csak anyatejet.

2010. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Engem is csesztetett a védőnő már mikor a fiam 3 hónapos volt, hogy most már nem kéne, de nem érdekelt. 7 hónapos koráig evett 1x éjszaka, de aztán egyszerűen nem kérte többet. Igaz még most 1 évesen is előfordul néha - főleg ha beteg - hogy nincs meg napközben a megfelelő kalóriabevitel és megéhezik éjszaka. Csak nem hagyom sírni hanem megetetem, hiába 1 éves.
2010. dec. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!