Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól nem szokás már enni...

Mikortól nem szokás már enni adni éjszaka?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos és egy hetes, és éjszaka még 2-3x felébred, ilyen cicire teszem és alszunk tovább. Sokszor olvastam itt, hogy egy idő után már csak vizet adnak neki, de kislányom még nem iszik vizet üvegből, csak napközben szokta kicsit nyalogatni, de csak pár kortyot. A hozzátáplálást még nem kezdtem el, gondoltam kivárom a 6 hónapot.
2010. dec. 29. 18:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ranschburg Jenő írt nemrég egy cikket, hogy mennyire nem ért egyet pszichológusként azzal, hogy pl. éjszaka ha sír a gyermek, ne vegyük fel, vagy ne kapjon enni. Azért sír, mert valami problémája van, amin segíteni kell. Az a baba, amelyik "megtanulja", hogy hiába akar valamit, úgyse kapja meg, és ezért nem sír tovább, valahol sérül, az ősbizalma a világban (=anyában) mindenképp. Ezért tartja rossz könyvnek a Suttogót is. Ez nem kényeztetés, ez gondoskodás. Persze a pszichológusok se egyforma nézeteket vallanak, és egyiket se kell vakon követni.
2010. dec. 31. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
8%

13.07

Ha tényleg ezt mondta akkor ő sem olvasta a Suttogót. Ugyanis abban sehol nincs, hogy hagyjuk sírni a babát.

2010. dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezt olvastam, de hirtelen ezt találtam, link és idézet a fentiekhez:

[link]


„Túl vagyok azon, hogy bosszankodjam Tracy Hoggon, hiszen elismerem, valós, létező igényeket elégít ki könyvével. Azt azonban nem szeretném, ha elterjedne a köztudatban, amit hirdet, hogy tudniillik a gyereknek észrevétlennek kell lennie.” Ranschburg Jenő szerint A Suttogó titkai olyan szülőknek szól, akik gyerekük születése után is ugyanúgy akarják folytatni életüket, ahogyan előtte éltek. A javasolt módszerek célja, hogy a gyerek ezt a lehető legkevésbé zavarja meg. Ez ellentétes a gyerek veleszületett, alapvető igényeivel, ugyanis az az egészséges, ha észreveteti magát, ha el tudja érni, hogy kielégítsék igényeit. A szülő jól teszi, ha ezt NEM akarja kinevelni belőle! "

2010. dec. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

[link]


egy másik szakmabeli, de most már nem akarok off lenni

2010. dec. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hát akkor szerintem nagyon félreértett valamit. A Suttogó pont arról szól, hogy ki kell elégíteni a baba minden igényét a lehető legrövidebb időn belül, de állítsunk be egy rendszert így a baba is mindig tudni fogja, hogy mikor mi következik és mi is tudunk tervezni ha kb tudjuk, hogy mikor fog aludni, stb. Na mindegy, nem az én tisztem, hogy megvédjem Tracy Hoggot:)))
2010. dec. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
2010. dec. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ez sem olvasta a könyvet... Az említett altatást tanító módszer neve "felvesz - letesz". Tehát pont az a lényeg, hogy ha sír felveszed, de ahogy megnyugodott visszateszed. És NEM mész ki a szobából amíg teljesen el nem aludt, mert ha ilyenkor felébred kezdheted előlről az altatást. Na mindegy én befejeztem. akit tényleg érdekel az olvassa el, mert ezekből a cikkekből nem fogja megtudni miről szól a Suttogó.
2010. dec. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hát én most olvasom a Suttogó Titkait és egyáltalán nem azt írja benne, hogy hagyjuk a gyereket sírni. Pont azt akarja megértetni a szülőkkel, hogy a baba születése után lassítsunk a tempón. Vegyük fel a baba ritmusát, meg hogy a napirend mennyire fontos mind a babának, mind a szülőknek is. Nekünk nagyon bevált. Nem azt mondom hogy a könyv szerint nevelem a kislányom, de azóta mióta kialakítottam nála 4É módszert, sokkal kiegyensúlyozottabb és nagyon vidám kisbaba. 3 óránként eszik, mindig tudom hogy éppen ha sír akkor miért sír, és nem elhallgattatni akarom, hanem amiért sír megoldani azt a problémáját. Mert bizony másképp sír ha éhes, vagy fáradt vagy éppen a pelusban van valami. Mindig megértem hogy mit "mond". A sírás a babák nyelve. És hogy válaszoljak a kérdésre is, nekem kb 8 hetes kora óta végigalussza az éjszakát, mert tudja hogy éjszaka aludni kell. De azért nálunk is előfordult hogy felébredt 1x 2x és én is adtam neki enni. Nem éheztetem. De még most kell megtanulnia hogy éjszaka az éjszaka.
2010. dec. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!