Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak anyósommal?

Mit csináljak anyósommal?

Figyelt kérdés
Két hete született meg a kislányom.Mivel anyóssal lakunk megbeszéltük hogyha hazajövünk a kórházból segít mindenben míg fel nem épülök.Eddig rendben is volt minden.De ez a segítség annyira elfajult hogy úgy viselkedik mintha övé lenne a gyerek.Tehát etetésekkor is amíg elkészítem a picinek a tápszert már a kislány az ölében,és veszi ki a kezemből a cumisüveget.Megeteti,tisztába teszi stb.A fürdetéseket pl hülyén hangzik de úgy kellett kikönyörögnöm hogy én szeretném csinálni,és még így is belepiszkál mindenbe.A kezem alá piszkál,és beleokoskodik mindenbe.Szegény gyereket minden etetés után,meg mikor fent van a picur tömné tele teával,amivel az őrületbe tud kergetni.És rengeteg ilyen húzása van.Éjszakára is betakarta két vastag pléddel is,szegény gyerek majdnem hőgutát kapott,úgy szedtem róla le a második takarót.Meg sok hasonló ilyen.Mit csináljak,mert egyszerűen megőrülök már tőle!!!!
2011. okt. 30. 07:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
a, én most állnék oda elé és közölném vele, hogy 2nagyon köszönöm a segítséget,most már felépültem, a gyerek az enyém és az ajtó arra van" nem szabad hagyni,mert a végén ott fogsz állni,hogy a gyerek nem is téged tekint már anyjának, hanem a nagymamát. állj a sarkadra és ne udvariaskodj, mert ebben nincs ilyen.
2011. okt. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegéééény!! Én érdemi tanácsot nem tudok adni, csak annyit, hogy ezt most, minél előbb, csirájában kell elfojtani, mert teljesen rátok fog telepedni!!! Úristen, nagyon átérzem a szitut, és nagyon sajnállak, ügyes legyél! Én is megőrülnék..
2011. okt. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős...de nálunk ennyire nem fajult el a dolog mert elég határozott vagyok én is, és az arckifejezéseim is!:)

Talán ha konkrétan anyósodnak nem mered elmondani, hogy most már elég, próbáld meg a párodon keresztül, de ezt tényleg meg kell oldani, mert egyszer tényleg ki fogsz akadni és nem hiszem, hogy az jót tenne a családi kapcsolatoknak. Másrészről nagyon rossz érzés magadban fortyogni akkor amikor neked van igazad! Sok sikert!

2011. okt. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Párommal már beszéltem,de ő csak azt hajtogatja hogy az anyja jót akar.Amit én el is hiszek,csak már sok.Már azon a szinten vagyok sokszor hogy legszívesebben csak sírnék,olyan sírógörcsök törnek rám.

Megpróbálok erélyesebben fellépni ha ezt nem hagyja abba,mert nem akarom hogy a picur őt tekintse anyjának.

2011. okt. 30. 10:29
 5/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz helyzet...

közöld vele hogy már jól vagy 100% el tudod látni a kicsit ha nem veszi alapot akkor etetés előtt te kérd, hogy csinálja meg a tápszert és ne add ki a gyereket a kezedből.

Elköltözni nincs esély mert az a legjobb megoldás!!

2011. okt. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos nekem nem sikerült megoldani a helyzetet, ami szóról szóra olyan mint a tiéd, azzal a különbséggel hogy nem egy házban lakunk, nem is egy településen.Minden nap bebuszozott és elvette tőlem a gyerekemet. A pici kezdettől nem szopizott - nem tudott vagy nem akart szopizni - ezért fejtem a tejet napi 5 órán keresztül. Anyós a lefejt tejet mindig elvette tőlem és megetette a kicsit, én meg úgy álltam ott mint egy idióta. Sőt azt mondta, hogy nem jó a tejem, ezért ne adjam a babának /5 hétig hasfájós volt/ hozzak a tejgyűjtő állomásról mert az jár mindenkinek. A gyereket egyáltalán nem fürdethettem meg és még ezen kívül számtalan hasonló dolog. Egy hét után meguntam és közöltem vele, hogy jöhet bármikor a kicsit megnézni, de segíteni nem kell, köszönöm szépen, de boldogulok. A kálvária csak ezután kezdődött. Haragjában elkezdett mocskolódni, ahol tudott megpróbált befeketíteni. A páromat is ellenem fordította, majdnem szét is mentünk. Ja és azóta is ha jön hozzánk ugyanúgy elveszi a cumisüveget és ő eteti a babát mintha mi sem történt volna, plusz a hátam mögött lehord mindennek.

Azt hiszem ebben a helyzetben nincs jó megoldás, ezt a fajta erőszakosságot megsínyli mindenki és szerintem ebben nyoma sincs a jó szándéknak.

2011. okt. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hú szegény, annyira sajnállak.

Sajnos szerintem az egyetlen jó megoldás, ha elköltöztök, akár egy kis garzonba is, albérletbe, mert ebbe bele fogsz őrülni.

Sosem fog ,megváltozni, és mivel vele éltek úgy érzi joga is van mindenbe beleszólni.

Nálunk kicsit hasonló a szitu, mi nem élünk vele, de az ő lakásában, így hetente 4x jön, eleinte ő is mindent úgy akart, ahogy ő csinálta a gyerekeivel, nem volt hajlandó semmi újat elfogadni, már lassan 1 év telt el, de minden nap okoskodik, ennek sosem lesz vége, ahogy nő a gyerek, mindig van amiben ő mást akar majd. Öltöztetés, etetés, óvoda, iskola, játék.

Hihetetlenül pofátlanok tudnak lenni, de szerintem mi is ilyenek leszünk :):)

2011. okt. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Picit más volt nálunk, de hátha hozzárakok valamit a megoldáshoz :) Én egy súlyos betegség miatt nem tudtam hónapokig ellátni egyedül a babámat, és bár nagyon jó fej anyukám és anyósom, mégis rettentően szenvedtem, hogy Anya helyett újra Gyerek vagyok. Egyszerre voltam dühös (magamra, rájuk), hálás a segítségért, ugyanakkor egy icipicit élveztem néha a szabadidőm is, s így duplán mart a bűntudat és sokszor nem mertem szólni a fontos apróságokért.

Ennek tényleg csak drasztikus megoldása van: 1. lenyugodva tisztázd magadban, mindazt, ami zavar, 2. ülj le vele beszélgetni. Te ismered, mennyire vezérli őt a jóakarat vagy a rossz ízű versenyszellem, de kalkuláld bele azt is, hogy gyermekágy alatt az ember lányában is dúlnak a hullámvasutazó hormonok, amik hisztissé teszik...

Szóval szerintem próbáld meg lehetőség szerint objektívan és konstruktívan tálalni, milyen szabályok szerint szeretnéd nevelni a gyereked (ma más a trendin tudományos, mint régen - lásd teáztatás...) és miben kéred csak a segítségét. Mostantól te vagy a főnök :), mutasd is ki ezt határozottan, viszont tán elmérgesíteni sem érdemes a helyzetet, ha együtt laktok.

2011. okt. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Vegyél egy hordozókendőt és kösd magadra a babádat. Menj vele nagyokat sétálni, az anyósnak meg add ki, hogy mit főzzön nektek és dicsérd a főztjét nagyon :)

most már kiviheted simán a babádat,úgyhogy legyél minél kevesebbet otthon.

2011. okt. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Elköltözni nem tudunk sajnos,a páromé a lakás,az anyja a haszonélvező.És igazából ilyen drasztikus megoldást nem is szeretnék,mert az mindenkinek kellemetlen.

Egy ideig én is a hormonokra fogtam,hogy talán én viszem túlzásba,és talán nem is akkora baj amit csinál,de ha baj ha nem idegesít,és nem ez a természetes.

Este megpróbálok vele beszélni,és megírom mire jutottam vele.

2011. okt. 30. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!