Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hét múlva 6 hónapos babám...

1 hét múlva 6 hónapos babám nem hajlandó már tápszert enni. Szinte csak a korának megfelelő bébiételt fogadja el. Ez természetesnek mondható?

Figyelt kérdés

Jó étvágyú, szépen fejlődő, nagyon vidám, nyugodt baba. Széklete minden nap van, nem megy a hasa nincs szorulása, de mintha a bébiétel egy az egyben átmenne rajta úgy néz ki, (ez normális?). 6 hétig evett csak anyatejet. Nagyjából az egy napi evésünk a következőképpen alakul: hajnal 5-kor tápszer csak kb 100 ml(ha bele tudom tukmálni, de napok óta nemigen, régen 220 ml evett), 9.30-kor egész adag (1,5 dl) tejpép, 12.30-kor egész üveg bébiétel (ez mindig életkornak megfelelő teljes értékű bébiétel), 4-kor próbálom a tápszert megint (10-ből egyszer eszi meg), ezért marad a kb fél üveg gyümülcsös bébiétel, 19.30-kor újra próbálom a tápszert ha nem eszi, akkor 3/4 üveg valami gyümölcsös vagy zöldséges bébiétel, vagy "jó éjt" tejbegríz, tejbekeksz. Fürdés 8.15-kor utána legtöbbször egyből bealszik és átalussza az éjszakát (3 hónapos kora óta).

4 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást. Apránként, először csak ebédre egy pár kanállal két hét után már negyed majd fél üveg bébi étel lett az adag, pár hét leforgása alatt, most egy egész üveg az elég. Nem rajong a gyümölcsökért, inkább a sósat kedveli. Váltottam tápszert igaz csak Humana baby fit 1-ről , sima Humanára, de nem vált be. 1 hét múlva megyünk dokihoz a kötelező védőoltásra, de addig mások véleménye is érdekelne. Köszönöm.


2011. febr. 13. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
probáld meg hogy teszel bele egy kis kakaó port.én a nyuszis cukrozottat szoktam.nálunk bevállt.
2011. febr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már próbáltam, hogy belekeverem a bébiételt, tejpépet a tápszerbe (sósat és édeset is egyaránt). Eleinte nagyon ette, de mostmár azt sem hajlandó megenni. Mihelyst meglátja a cumisüveget már tombol, hogy neki az nem kell. Löki ki a kis nyelvével a szájából a cumisüveget. Kanállal gyönyörűen eszik.
2011. febr. 13. 22:03
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen jó ötlet lehet az előző válaszoló hozzászólása, sőt a pennyben nem olyan régen lehetett kapni banános és epre nesquikot (nem tudom van e még) és kislányom odáig volt érte meg vissza. Egyébként nálunk vannak olyan időszakok mikor csak bébiétel és kanál a menő és van mikor a tejcsi. Olyankor nem erőltetem egyiket sem csak azt kap ami jól esik neki.
2011. febr. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt ilyen problémánk,h csak kanállal volt hajlandó enni,és tápszert egyáltalán nem fogadta el,pedig kipróbáltunk vagy 5félét,és akkor nekünk a doki nénije,azt tanácsolta,h kapjon tejpépet tápszer helyett,tehát mikor tápszert evett volna,akkor tejpépet kaoptt kanállal,és tápszert is adtam neki kicsit,de ugy,h amikor tudtam akkor a fözelékébe azt tettem,én csináltam neki a fözelékeket és mikor turmixoltam össze öket,akkor babaviz helyett elkészitett tápszert tettem bele.

Próbáld ki,h tejpépet adsz helyette,abban is benne vannak azok a vitaminok amire a kis szervezetének szüksége van,ezt is a doki nénink mondta,illetve,h ha te csinálod neki a fözelékét,akkro ha gondolod teheted te is ugy bele a tápszert ahogy én csináltam.

Ja,és ugy 3-3,5hónapig nem volt hajlandó elfogadni a tápszert a kisfiam.

2011. febr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"mintha a bébiétel egy az egyben átmenne rajta úgy néz ki"


ez azért van mert fejletlen még a bélrendszere, nem tudja megemészteni, így csak átmegy rajta. semmi gond, ez ennyi idősen normális de fontos lenne, hogy naponta 3x 4x kapjon tápit mert ezek szerint neki még nem tápláló (annyira) a bébikaja.


adjál neki sok tejpépet, válts tápszert (én a bebát ajánlom) van egy banános tápi 6 hónapos kortól, receptre lehet iratni, kérd meg a dokitokat. tegyél a tápszerbe gyümölcsöt vagy valami ízt amit szeret.


majd elmúlik a kanalazás varázsa és újra el fogja fogadni :)

2011. febr. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én fiamnál is hasonló probléma volt.

6 hónapos volt ő is.

Egyik napról a másikra nem volt hajlandó meginni a tápszert egyáltalán.Megijedtünk,hogy most mi lesz.Bár én akkor még reggel egyszer tudtam szoptatni,de az semmire nem volt elég.Az én fiammal még az is gond volt,hogy kizárólag a sárgabarackos kekszes bébiételt ette meg,meg a hipoallergén vaniliás pépet.Két hétig ezen élt +a reggeli cici.Majd két hét után egyik napról a másikra pedig kizárólag csak tápszert evett ismét két hétig,semmi mást.

Mint kiderült utólag,hogy ez alatt a 4 hét alatt 4 foka bújt ki.Ez volt a bűnös:)

2011. febr. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2.5 hósan lett tápszeres, fél éves koráig H.A.-s tápszert kapott. Utána már nem volt hajlandó megenni ezt a tápszert, ekkor vettük neki a Beba 2+-t vaníliás tápszert. Ez nagyon bevált 6 hótól adható. A védőnő nekem még annyit mondott, hogy lehet egy kis vaníliás cukrot tenni a tápszerbe, azt általában szeretik a babák.
2011. febr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szegény gyerek hülye lenne meginni azt a tápszert, amikor már fincsi kajákat kap. :) De most viccen kívül tényleg így van szerintem.

Nálunk is volt ilyen korszak, amikor semmi más nem volt jó, csak a "rendes" kaja. Próbáltál már neki rendes gyümit adni és nem üvegeset? Gyümibe akár az üvegesbe én szoktam belereszelni Manner babapiskótát (ez tojásmentes) és azt nagyon szerette a kisfiam, táplálóbb is úgy és talán nem megy rajta végig olyan hamar.

A tápszert is próbálhatod ízesíteni, előttem már leírták a módokat.

Ha át is alussza az éjszakát és szépen gyarapodik is, akkor tutira elég neki az a kajamennyiség.

Lehet amúgy segíteni fog a tápszerváltás is, vannak már ízesítettek abból is. Nekünk is mindig írt fel a doki másikat, mert a kisfiam is válogatós volt, aztán én a rossmann-ban vettem neki, azt hajlandó volt meginni egyedül.

2011. febr. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azóta váltottam tápszert. Vettem neki Hipp 2-est, ami nagyon finom mégsem eszi a lelkem.

A kérdésem feltétele óta egyáltalán nem hajlandó mostmár a cumisüvegből enni.

Nem írtam, de próbálkoztam már azzal, hogy belekevertem a tápszerbe a gyümit, bébiételt. Eleinte ette, de mostmár nem. Nem a kajával van gondja, hanem a cumisüveggel.

A tejpépbe belekeverek tápszert és azt megeszi kanállal, pedig igen kiérzik belőle az íze.

Úgy gondoltam, pihentetem kicsit a cumisüveget egy ideig és majd meglátjuk mi lesz később, de szerintem nem fogunk visszaszokni.

2011. febr. 21. 21:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg majd késöbb,nem most,h csörös pohárból adod neki,nekem csak abból hajlandó elfogadni,ilyen a csörös poharunk:

[link]

Nagyon szereti a kisfiam,van egy a tápszerének és egy a teájának!:)

Cumisüvegünk meg nincs egyáltalán,ö is 6hós kora körül volt,mikor teljesen elutasitotta,csak a csörös kellett neki,amugy szilikon ennek is a teteje,és csöpögésmentes is!

2011. febr. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!