Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébi komp? Vegyek vagy ne...

Bébi komp? Vegyek vagy ne vegyek? Mik a jó és rossz tulajdonságai?

Figyelt kérdés
Azért gondolkozom ezen, mert úgy vettem észre, hogy lehet kellene nekünk ilyen. Nagyobbik fiamnak nem volt, mert nagyon elleneztem. Az érdekelne, mennyire tornáztatja meg a lábat, lábfejet és mennyire segíthet a lábnak helyes irányba állnia. Segítenétek nekem?
2011. febr. 15. 11:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

én úgy tudom, hogy nem tesz jót, mert olyan pózba állítja a babát, amire amúgy enm lenne képes. nem véletlenül nem áll/megy még a gyerek. amikor magától képes lesz ezekre, akkor van itt az ideje.


én nem fogok venni neki.

2011. febr. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%
nekünk van komp, kölcsönbe... hát mióta megvan felállt a fiunk, és sétál is (kapaszkodva) mielőtt nem volt csak mászott, és alig állt. nekünk sokat segített a 8hós babánál, és hát az se hátrány h van hova lerakjam agyereket amikor pl wcre megyek mert ott biztonságban van, mert amúgy áll fel és esik jobbra, balra már :) nincs szabad 2 percem a mert folyamatosan figyelni kell.
2011. febr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
24%
Én viszont ajánlani tudom. Kislányom imádja. Jó nem egész nap abban van, csak kb. 2szer 30percet. Ennyitől semmi baj, én viszont nyugodtan el tudok menni a wc-re, fürdeni stb...
2011. febr. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
24%
Na, igen... Kislányom is mióta kompozik feláll és lépegetve megy ha kapaszkodik és csak 7hós! Sokat segít a mozgásban, a lábak edzésében és a járásban
2011. febr. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

A legnagyobb probléma vele, hogy olyan mozgásokra kényszeriti a gyereket, amihez még nem elég érett (a második hozzászóló ezt ugyan jónak tartja, de a gyereknek sokat árt), ezen kivül balesetveszélyes is.

Nekem az a véleményem, hogy sokkal több hátránya van, mint elönye - mert az sem elöny, hogy a gyereket le tudod úgy tenni, hogy ne kelljen vele foglalkozni, mert be van rakva egy akármibe.

2011. febr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%
Inkább ne! Azzal, hogy egy kisgyerek kompot használ, a lábai épp egy olyan tartást szoknak meg a lábai, ami egészségtelen,kényszeres. Ugyanígy a lábfejet sem a helyes tartásban - ami az álláshoz, járáshoz szükséges-tartja. A legtöbb kompot használó kisgyerek a környezeteben nagyon sokáig lábujjhegyezett még a járás megtanulása után is (nem csupán akkor, amikor elkezdtek járni, hanem hosszú hónapokig!). Láttad az első gyerekednél, hogy enélkül is szépen megtanult járni... akkor meg minek? Azért mert néhányan még mindig bedőlnek? [link]
2011. febr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igen én is ezen gondolkozom. Csak az én babáim nagyon "bénán" tartják a lábfejüket. És sokat kellett a nagynak is tornáztatnom, lábúthegyen járás stb...De sajna mégis gyógycipőre lett szükségünk. És én úgy látom, hogy még ennek a használatával sem javul...:( A kicsi meg még durván csámpás befele...Ezt azzal magyarázta nekem a nagynál az orvos, hogy mivel ekkora nagy baba, a pociba nem tudott másképp elférni, így alakult ki nála ez a rossz lábtartás, ami nem igazán javul. A picinél meg előre félek, mert neki ez még durvább....
2011. febr. 15. 11:40
 8/24 anonim ***** válasza:
Ha eleve gond van a kis lábakkal, erre a komp még csak ráerősít! Kérdezd egy ortopédorvos véleményét!
2011. febr. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
második vagyok, nincs járókánk, mert kicsi a lakás, és ha épp wcre kell menni de nagyon akkor mit csináljak vele? ültessem az ölembe? v mi? nem egész nap abba van szegénykém, hanem csak ha kell! és hát már bocs, de nem baleset veszélyes! több balesetünk van nélküle, mert ha benne van nem ér el semmit, nem borul, nem üti be a fejecskéjét...mert ha nincs benne akkor viszont mellette kell h legyek mert folyamatosan megy, mászik, fogdos mindent...
2011. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
2011. febr. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!