Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lett ilyen nyafka,...

Miért lett ilyen nyafka, bőgőmasina 15 hónaposom?

Figyelt kérdés

Most kapta meg a 15 hónapos oltást egy hete, és kb. pár napja szaladgál a szobában 90-95%-ban. (mármint 14 hónaposan kezdett staliban menni, de akkor még 50-50% mászás-menés volt, majd csökkent a mászás, most meg már mindenhova szalad). Nem volt egy bőgős, mosolygós, kiegyensúlyozott gyerkőc, nem panaszkodtam rá, nem is volt sosem a fenekemben, de most pár napja mint akit kicseréltek: egész délelőtt bőg (nem is tudom másként leírni, mert írhatnám, hogy hiszti, de ez még nem az) engem meg már kikészít a nyafogása, kiabálása. Semmit nem csinálhatok, mert ő kiabál, bőg, nyafog.

Ezzel most egy korszak kezdődik? Vagy lehet a fentiek miatt? A szep. szorongást sem nagyon éreztem meg, lehet, hogy nála később jött? Ha nem ketten vagyunk persze akkor kisangyal, egy hangja sincs, vagy akkor sem, ha én nem vagyok ott. Csak engem idegel a bőgésével. Miért csinálhatja? Tudom, hogy van ilyen, sokat olvastam róla, csak én még nem szembesültem vele, és azt gondoltam, hogy nálunk szerencsére kimaradt. Remélem, hogy ez is hamar elmúlik. Nálatok is volt ilyen? Hogy kezelitek? (én úgy gondolom, hogy a hiszti majd 2-2,5 éves korban jön, ez még csak bőgőzés és nyafogás) Bocsi a hosszúságért, remélem érhető a kérdésem....


2011. márc. 2. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is 15 hónaposak vagyunk, és ugyanez történik. Át kell vészelni. Annyit még mondok, hogy a 15 hós oltás után 10-12 nappal jelentkezhet láz és rosssz közérzet. Kitartás.
2011. márc. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha az anyja se érti mi baja akkor mi hogy értsük? Amúgy más vágyik babára és nem jön össze, te meg így beszélsz a gyerekedről h bőgőmasina???én örülnék ha nekem lenne! Jó biztos kiakasztó egy idő után ha folyton sír,de akkor is. Vigasztald meg. Azt se írtad le h fiú vagy lány.
2011. márc. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

11:49-nek


Kíváncsi lennék,hogy te meddig bírnád így!Mert elég kiakasztó tud lenni,ha egy gyerek sír,még csak 5 percig is.


Bocsi az off-ért,de nem bírom az ilyeneket.


A válaszra pedig:

Én is csak azt tudom tanácsolni,hogy próbáld meg valahogy átvészelni,lehet,hogy csak az oltás miatt van!

Sok sikert!

2011. márc. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elsőnek: köszönöm, igen, a doki is mondta, hogy minden kijöhet 10 nap múlva is, még a náthánál tartunk.

Másodiknak: Szívből kívánom, hogy te is tapasztald meg egyszer ezt az érzést, kíváncsi leszek, hogy akkor is annyira türelmes leszel e. Ebből a szempontból mindegy, hogy fiú vagy lány. És azért írtam, hogy bőgőmasina, mert máshogy nem lehet jellemezni a viselkedését, ugyanis ezen az oldalon sokan írják, hogy 1 éves gyerekük hisztizik. Szerintem nincs hiszti 1 évesen, és azt sem írhattam, hogy sír, mert nálam a sírás az tényleg fájdalmat vagy szomorúságot jelent, amikor valóban a vígasztalás a megoldás. Kérlek ne írj ilyeneket, mikor azt sem tudod, miről beszélünk. Kívánom, hogy minél hamarabb tudd meg te is!

2011. márc. 2. 11:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Van egy úgy nevezett hisztikorszak 1-1,5 körül is!


Mi benne vagyunk 2 hete, pénteken lesz 15 hós a lányom!

Nálunk is az egész nap egy nagy nyafi!Mindenre mutogat hogy kéne, de aztán nem vesz el semmit!Semmi sem jó neki, én sem csinálhatok semmit!Volt olyan nap, hogy nem ülhettem le mert akkor rögtön ordított! :(

Én hisztinek látom a miénket!

Igenis ha már meghallja azt a szót, hogy nem már nyafog és hisztizik!Nekem földhöz is veri magát :( Amíg meg nem nyugszik oda sem mehetek mert csak kezdődik előlről az egész! :(

Szóval ez hiszti!

2011. márc. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3.-nak is köszi! Akkor ezek szerint remélem, hogy elmúlik, és nem fog gyökeresen megváltozni mostmár, igaz? Most alszik, remélem alvás után jobb lesz. Tegnap is ez volt. Délelőtt nyafka, délután meg kisangyal.


És hogyan kell kezelni az ilyet. Úgy, mint a hisztit, hogy ne foglalkozzak vele? Mert állandóan mondja, hogy vegyem föl, holott sosem volt ilyen. Van, hogy legugolok elé, és elmondom, hogy nem veszlek fel, mert nehéz vagy már, vagy az előbb vettelek fel, nem lehet mindig, vagy ilyesmi, de van, hogy figyelmen kívül hagyom, nem veszek róla tudomást, amíg nyafog. Ez mennyire jó? Akkor nem fogja azt érezni, hogy már nem is kérhet semmit, mert sosem figyelek rá? (mert ugye a hisztinél állítólag ez a módszer, de ez nem hiszti) És ezzel kb azt érem el, hogy figyeljek rá, rittig olyan dolgokat csinál, amit tudja, hogy nem szabad: lámpát kapcsolgat, nyúlkál elektromos dolgokhoz, stb, mert azt már nem hagyhatom figyelmen kívül. Hogy viselkedjek vel? Persze mikor abbahagyja, akkor ugyanúgy nevetgélünk, játszunk puszi puszi hátán, szeretgetés meg minden, de amikor kiabál... falnak tudnék menni.

2011. márc. 2. 12:03
 7/7 A kérdező kommentje:

4.-nek is köszi! Igen, nálunk nem nevezném hisztinek, mert nem veri magát a földhöz, nem magánkívül üvölt, nem akkor nyafog, mikor "nem"-et mondok valamire, hanem mikor úgy látszik mintha unatkozna. (persze a sok játék közül már egyik sem kell, mintha mostmár nem "alacsonyodna le a szintjükre" már nem mászik, hanem mostmár megy és mit képzelek, hogy ő ülve fog játszani... szóval ilyenek.) A dolgomat meg nekem is el kell végezni, kezdve a reggeli készítésétől az ebéd főzésről nem is beszélek.

most hogy alszik, itt kiengedem a gőzt, és ezért is bocsi, hogy ennyit írok. Ha főznék, csak ezen kattognék, és továbbra is idegeskednék. Szerintem a délutánunk nyugisabb lesz....

2011. márc. 2. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!