Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem pá-pá-zik a 9...

Miért nem pá-pá-zik a 9 hónaposom, pedig mutatom neki, vagy ez még korai?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 12:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül korai, de mint mindenben, ebben is eltérően fejlődnek a babák.

Majd pá-pázik, ha akar.

Nekem van olyan gyerekem, aki előbb köszönt "sziát", mint hogy pá-pázott volna...

2011. okt. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Korai.

az agy nem elég érett. minden gyermek másképp fejlödik és pont az elsö másfél év az amikor óriási külömbségek vannak.


Nekem a lányom 9 hósan elöször ütötte össze a kezét, de nem tudta hogy miért. aztán 11 hónaposan egyik nap megmutattam neki hogy lehet tapsolni, integetni, megmutatni milyen nagy és mindent egyszerre megtanult szinte egy nap alatt.

2011. okt. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

az enyémek soha nem pápá-ztak. Csak egy-két idősebb rokon próbálta rávenni őket, de akkor megmakacsolták magukat.

Mi nem tanítottuk, csak köszönni.Sziát, vag Jó napot-ot

2011. okt. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Maj pápázik, ha akar. Valószínűleg nem érdekli. Ettől nem lesz butább vagy ügyetlenebb.

Az enyém 15 hónaposan kezdett pápázni, most 18 hónapos, és ismét nem csinálja. Megunta. Csinál mást, nem kell produkáltatni.

2011. okt. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, a védőnőm előszeretettel mérte a gyerekeket ahhoz, hogy ki mikor int pápát...na az enyém vagy 11 hónapos koráig nem integetett, nem azért, mert nem tanítottam, vagy buta volt, hanem mert nem kapcsolta össze a dolgokat még, pedig másban nagyon ügyes volt. Majd integet hidd el, ne ezen görcsölj, a mozgásfejlődési állomásai legyenek a helyén nagyjából és a többi jön magától :-)
2011. okt. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8 hónaposan tapsolt és integetett, 14 hónapos lesz, és még nem rendszeresen áll fel magától, csak mikor úgy hozza kedve, és nem jár önállóan. Ennyire eltérőek a gyerekek. Ne aggódj, 99%, hogy minden rendben van a babáddal. :-)
2011. okt. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!