Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a ciciről?

Hogyan szoktassam le a ciciről?

Figyelt kérdés
16 hónapos "cicifüggő" kislányomat szeretném lassan elválasztani. Este, reggel, és napközben is szopik még néhányszor. A napközbeni szopi szerintem csak nyugtatónak kell neki. Hogy kezdjek hozzá az elválasztáshoz? Kinek mennyi időbe telt míg elhagyta a babája a cicit?
2011. ápr. 19. 22:50
 1/10 anonim ***** válasza:
24%

szerintem ne elkezd hanem csináld. ha már kényelmetlen akkor mondd el neki, hogy ennyi volt, nincs több cici mert elfogyott a tejci. bekenheted olyannal amit ne szeret pl. citrommal és akkor ő is érzi, hogy már nem jó.

ha sír se engedj mert akkor csak azt éred el vele, hogy hiszti lesz.

2011. ápr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Tetszik ez az első válasz. Ha sír, ne engedj neki, mert csak hiszti lesz. Hát az enyém úgy sír, hogy képtelenség bármi mással megnyugtatni. Hát, akkor már kénytelen vagyok neki odaadni.

Szerintem ez csak segítséggel megy. Mindig egy-egy szopit hagyj el, lehetőleg ott se legyél akkor. A fiam csak akkor kéri, ha lát, egyébként teljesen jól elvan nélküle. Be kell vetni a nagymamákat vagy a férjed. Ha lementek nyaralni az is egy jó módja ennek, legalább eltereled a figyelmét. Én a lányomat nyaralás alatt szoktattam le, cumisüveggel. Az a gáz, hogy a fiam viszont nem iszik cumisüvegből. Pedig egy ekkora gyereknek kell még valami "nyugtató". Cumi, cumisüveg, csőrös pohár, vagy csak egy plüssállatka, amivel el tud aludni.

2011. ápr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nekem van egy 18 hónapos kisfiam és egy 3 éves. a nagyobbik csak sajnos 3 hónapig szopott, a kicsi pedig 8 hónapig. megjött a menszeszem és mindketőő abbahaygta a szopást (állitólag megváltozott a tej íze vagy valamilyen ilyesmi), de én nem bánnám ha a kisebbik még szopizna....
2011. ápr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
mindketőő abbahaygta = mindkettő abbahagyta bocsi, de már fáradt vagyok.. :)
2011. ápr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is 16 hónaposan hagytam abba a szoptatást.Leragasztottam sebtapasszal,és mondtam neki,hogy cici beteg.Semmi gond nem volt vele,csak a tejem nem akart elapadni.Úgyhogy már 2 hónapja nincs szopizás.
2011. ápr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez nagyon tetszik!

Kisfiam másfél éves, szintén cicista, napi 3-szori szopizás mindig van, de általában többször is kéri. Attól függ, hogy jön-e foga, nyűgös, elesett, ... Én nagyon örülök annak, hoyg még szopizik, de néha nekem nyűg, mert sajnos elértünk oda, hogy én vagyok neki az "eszköz", ami megnyugtatja. Ha a mamánál van, nem is gondol rá, viszont ha megjelenek, egyből kéri. Szóval, néha muszáj hárítani és ezt úgy oldom meg, hogy elterelem a figyelmét valamivel. Ez általában sikerül, de hogy hogyan szokik majd le végleg a ciciről, arról fogalmam sincs...

2011. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem értem miért kellene leszoktatni a ciciről.. Amíg Neki szüksége van rá miért ne szopizhatna? Lányom 13 hós, és Ő is szopizik még, sőt ismerek olyan babát, aki 2 évesen szopizik.. Úgy gondolom, hogy hagyni kell amíg kéri, aztán előbb-utóbb úgyis magától fog "leválasztódni". :)

Én nagyon örülök, hogy lányom még szopik, remélem sokáig még fog is..

2011. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:37



enyi idősen már nem az anyatej miatt szopizik a baba hanem az anyai kötődés miatt. azt máshogy is meg lehet adni, ha anyának már nem kényelmes, nem jó folytatni.

ismerek olyan 4 évest aki még szopizik, mivel "előbb-utóbb majd abbahagyja"

nekem meg ez a sok

2011. ápr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat! Sejtettem, hogy valaki meg fogja kérdezni, hogy miért akarom elválasztani. Nos, ennek több oka is van. Én is azt gondolom, hogy egy ekkora gyereknek már nem kell ciciznie (egyébként is egy éves koráig terveztem szoptatni őt, úgyhogy már jóval túlteljesítettem), a lányom is "nyugtató eszköznek" használ, és a család előtt is elkezdi rángatni a pólóm, ami számomra már kínos. És hát nem utolsó szempont az sem, hogy nyáron megy a bölcsibe, és nem lenne jó akkor elválasztani. Nagyon jó érzés a szoptatás, nagyon szoros kötelék anya és gyerek között, de ideje van az elválásnak is. Úgy döntöttem, hogy a következőt csinálom: napközben már nem adok neki cicit, csak reggel és este. Aztán kb. 1 hét után elveszem a reggelit, és legvégül majd az estit (ez lesz a legnehezebb, mert általában ezen ájul be). És ha nem jön be a tervem, akkor jöhet a citrom és a sebtapasz :) Köszönöm a tanácsokat lányok!

2011. ápr. 20. 22:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez abszolút mindenkinek a magánügye, hogy elválasztja-e e gyermeket, vagy sem. Nem értem miért kell lehurrogni, aki azt mondja, hogy nem bánja, ha még szopik. Az én fiam 14 hónapos, és megvan az ideje, hogy mikor szopik: reggel, este, meg az altatás előtt, után. Mivel kétszer alszik ez még mindig összesen 6 alkalom, de én nem bánom. Igen, valószínűleg megnyugtatásnak használja, de az sem igaz, hogy ennyi idősen már nincs más funkciója. Annyit eszik, mint egy kis madár, és mégis nagyon jó húsban van, akkor tán mégis ér valamit! Az immunrendszer erősítésről nem is beszélve. 4 éves koráig én sem szándékozom szoptatni, de szerintem 2 éves korig semmi kóros nincs benne.

Akinek teher, az persze leszoktathatja nyugodtan.

Az első gyerekem 15 hónapos korában abbahagyta, remélem a fiam is 2 éves kor alatt magától leszokik, és nem kell erőszakhoz folyamodnom.

2011. ápr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!