Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a ciciről?

Hogyan szoktassam le a ciciről?

Figyelt kérdés

Mielőtt elítélnétek, köszönöm de nem kérek belőle.


Kislányom 3 napja töltötte az 1 évet, fél éves koráig kizárólag szopcsizott, most már mindent eszik, idáig a reggeli és az esti szopcsi maradt meg, de előtte bevacsizik, reggeli szopcsi után pedig reggelizik rendes kajcsit.

2 ciciből max 80-100 ml-et szív ki.


2 hete próbáljuk a tehéntejet -házi 3,6 %-os, felesbe híítv, de nem kell, próbáltam kicsi cukorral, úgy egy keveset ivott, de nem olyan mennyiséget, hogy abbahagyjuk a szopcsit.


NAgyon cicifüggő, hogyan szoktassam le, nekem most már elég volt, eddig csak ő volt a fontos, most már magammal is szeretnék foglalkozni, elég sok súlyfeleslegem van, most már fogyókúrázni szeretnék.

Nem érzem magam önzőnek.


Én valami olyasmire gondoltam, hogy bekenem a cicimet valamivel, hogy ne kelljen neki.


szerintetek mivel?


Hogy szerettessem meg vele a boci tejet?

minden tanácsnak örülök, s köszönöm szépen.


2010. szept. 8. 16:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%

Szopcsi, vacsi, kajcsi.... ha elérkezettnek látod az időt, hogy magaddal foglalkozz, akkor kezd máris a felnőttes beszéddel. Ne haragudj, de ez így nagyon zavaró...


Egyébként egyáltalán nem tartalak önzőnek, 1 éves koráig bőven elég egy babát szoptatni, onnantól már nem is igazán az anyatejet igényli, hanem Téged, a közelségedet, a melegséget. Játsz Vele sokat, szeretgesd, aludj néha Vele, hogy érezze a bőrödet, de amikor a cici után kutat, egyszerűen ne engedd neki. Szép finomat told el a kis kezét, száját. Próbálj neki laza kakaót adni, ebben a korban már lehet, hátha így megszereti a tehéntejet. Langyosan, édesen, cumisüvegben. Add Neki Te oda esténként úgy, hogy a karodban fekszik. Hogy érezzen. Szép lassan el fogja a cicidet felejteni. Kisfiamnál is nehezen ment, sok türelem kell hozzá. Rengeteget sírt, de két hónap alatt szép lassan elfelejtette, viszont még most is óriási szerettel simul hozzám esténként.


Amúgy meg simán kezdj el nyugodtan fogyókúrázni, előbb-utóbb a tejed is elfogy. Sok sikert mindenhez, remélem Nektek könnyebb lesz, mint nekünk volt.

2010. szept. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

szia,


köszönöm a válaszodat, bár az eleje nem igazán tetszett, mert szerintem magyar tanárként tőlem jobban nem sokan tudnak "felnőttesen" beszélni, de a kislányommal kapcsolatos dolgokban hajlamos vagyok végletekbe esni.

sajnos a kakaóval próbálkoztam, nem jött be.


szép napot!

2010. szept. 8. 16:39
 3/23 anonim ***** válasza:
38%

nagyon jól teszed, hogy leszoktatod, nem is kell az már neki:)


én olyat olvastam, hogy citrommal kente be a mellét az anyuka, és ez bevált. vagy hogy azt mondta, beteg a cici, és ezért nem szabad már szopzni.


a tejet nem az íze miatt nem szereti, hanem mert eddig szopott, és nincs hozzászokva a cumisüveghez.

mondjuk én nem adnék neki tejet, hanem tápszert vagy babaitalt.

2010. szept. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a te válaszodat is, próbáltam a babatejet 2 fajtát nem jött be, valamint 3 tápszert, egyik sem volt nyerő, pár korty és nem kell.


Nagyon fogom sajnálni, de csak drasztikus úton fog menni.

Hiába nincs már a ciciben, mert azt a keveset fél perc alatt kihörpinti, mégis negyed óráig is szívja.

2010. szept. 8. 16:44
 5/23 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok.

nahát, én is magyartanár vagyok, örülök, hogy összafutottunk:)

2010. szept. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Első vagyok: a citrom nagyon jó ötlet, bár nagyon szárítja bőrt, el ne felejts majd lemosni, ha a pici elaludt! Én annak idején spenóttal kentem be, mert azt utálta nagyon. :)
2010. szept. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

igen, gondoltam én, hogy nem az ízével van baja.

pedig mégiscsak kellene a tejalapú étel/ital neki.

meg kéne kérdezni az orvost.

ami még eszmbe jut: joghurt minden nap, tejbegríz, tejberizs, krémtúró, ilyesmi.

az enyém már egy ideje csak kakóval issza meg a tápszert.

2010. szept. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.


Mindennap eszik tejterméket, túrókrém, túró, sajt, joghurt, tejpép, vagy érdekes mód atehéntejből készült tejbegrízt is megeszi, ma próbálom a tejberizst, valamint mindennap eszik 2 dl tejpépet.

2010. szept. 8. 16:50
 9/23 A kérdező kommentje:

űMegpróbálom a citromot, bár én magában szoktam enni, mert imádom,s ő is nyalogatja, így lehet ez kilőve.

A spenótot is szereti, szinte nincs olyan étel amit ne enne meg.

2010. szept. 8. 16:52
 10/23 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves elmúlt a kislányom,amikor már szerettem volna leszoktatni mert olyan allergiás lettem hogy már aludni sem bírtam rendesen.Én víz+ecet keverékével kentem be a cicimet ,persze természetesen előtte én is megkóstoltam hogy ne legyen túl vad az íze.Rögtön kiköpte és én persze adtam az ártatlan hogy mi történt kicsim? Azért már én egy héttel előtte mondogattam neki hogy már olyan régóta van tejcsije anyának hogy már nem lenne csoda ha megromlana benne.Még egyszer megkóstolta és belátta hogy ez tényleg megromlott.Nem volt hiszti sem sírás de utána még jó párszor megkért rá hogy hagy simogassa meg ,vagy csak bedugta a kis kezét és ettől megnyugodott.
2010. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!